...

Veeb

veebilehe puhastamine pahavarast
admin

jaanuar 24.2024 |

Kas olete kunagi mõelnud, mis on kõige olulisem osa teie veebilehe hooldamisel ja turvalisuse tagamisel? Veebilehe puhastamine pahavarast on üks kriitilise tähtsusega tegevus, mida iga veebilehe omanik peaks regulaarselt tegema. Pahavara võib teie veebilehele suurt kahju tekitada – see võib põhjustada turvariske, kahjustada teie mainet ja isegi mõjutada teie SEO-d. Selles blogipostituses uurime põhjalikult veebilehe puhastamise olulisust ja kuidas seda tõhusalt teha.

Mis on Pahavara ja Miks See on Ohtlik?

Pahavara on üldine termin kõigi kahjulike programmide ja koodide jaoks, mis võivad teie veebilehele tungida ja kahju tekitada. See hõlmab erinevaid ohtlikke elemente, sealhulgas viiruseid, troojalasi, nuhkvara, pahavara lingid, ja palju muud. Pahavara eesmärk on tavaliselt kasutajaandmete varastamine, veebilehe ründamine, pettused või isegi teie veebilehe kontrolli alt väljaviimine.

Pahavara levib sageli mitmel viisil, sealhulgas järgmised:

 1. Halbade linkide kaudu: Ründajad võivad teie veebilehele sisestada pahavara linke, mis suunavad teie kasutajaid ohtlikele veebilehtedele.
 2. Nakatunud allalaadimiste kaudu: Kui teie veebilehel on allalaaditavad failid, võivad need sisaldada pahavara, mida kasutajad teadmata alla laadivad.
 3. Haavatavuste kaudu: Kui teie veebileht sisaldab turvaauke või haavatavusi, võivad ründajad neid ära kasutada ja oma pahavara veebilehele sisestada.

Miks Veebilehe Puhastamine Pahavarast on Oluline?

Veebilehe puhastamine pahavarast on hädavajalik mitmel põhjusel:

 1. Turvalisus: Kõige ilmsem põhjus on turvalisus. Pahavara võib teie veebilehe jaoks olla tõsine oht, kuna see võib viia andmete lekkimiseni, ründeni või isegi teie veebilehe kontrolli alt väljaviimiseni.
 2. Kasutajate usaldus: Kui teie veebileht on pahavara tõttu nakatunud ja külastajad saavad teada, võib see kahjustada nende usaldust teie brändi vastu. Kasutajad ei taha riskida oma arvuti või isiklike andmete ohustamisega.
 3. SEO (otsingumootorite optimeerimine): Otsingumootorid nagu Google jälgivad veebilehtede turvalisust ja usaldusväärsust. Kui teie veebileht on nakatunud pahavaraga, võib see mõjutada teie SEO-d negatiivselt, mis omakorda vähendab teie nähtavust otsingutulemustes.
 4. Kasutajakogemus: Nakatunud veebileht võib olla kasutajate jaoks äärmiselt häiriv. See võib põhjustada aeglase laadimise, vigu ja halba kasutajakogemust, mis omakorda võib viia kasutajate lahkumiseni.

Nüüd, kui oleme selgitanud pahavara ohtu ja vajadust selle vastu võidelda, vaatame, kuidas saate oma veebilehte pahavara suhtes puhastada ja kaitsta.

Kuidas Puhastada Veebilehte Pahavarast:

 1. Varundage oma veebileht: Enne iga puhastamise protsessi alustamist on äärmiselt oluline teha täielik varundus oma veebilehest. See tagab, et kui midagi peaks valesti minema, saate alati naasta eelmisele töökodule.
 2. Kasutage turvaskannereid: Turvaskannerid on spetsiaalselt välja töötatud tööriistad, mis skannivad teie veebilehe pahavara ja haavatavuste suhtes. Need tööriistad tuvastavad potentsiaalsed ohud ja annavad teile teada, kus need asuvad.
 3. Eemaldage nakatunud failid: Kui skannerid tuvastavad nakatunud faile või koodijuppe, tuleb need viivitamatult eemaldada. Pahavara võib peituda veebilehe erinevates osades, sealhulgas teemades, pluginates ja isegi põhikoodis.
 4. Värskendage oma veebilehte: Üks pahavara leviku viisidest on veebilehe haavatavuste ärakasutamine. Seetõttu on oluline hoida oma veebileht alati ajakohasena, uuendades regulaarselt teemasid, pluginasid ja veebilehe põhikoodi.
 5. Tugevdage turvalisust: Lisage täiendav turvalisuskaitse, nagu tugevad paroolid, kaheastmeline autentimine ja tulemüüri seaded.
kodulehe haldus
admin

oktoober 26.2023 |

Kui olete siia jõudnud, siis tõenäoliselt tunnete huvi selle vastu, kuidas kodulehe haldus toimib ja miks see on oluline. No siis, hakkame pihta! Pakun teile sõbraliku sissevaate kodulehe haldusse ja mõningatesse põhjustesse, miks peaksite sellele rohkem tähelepanu pöörama.

Mis on kodulehe haldus?

Kodulehe haldus on lai mõiste, mis hõlmab kõiki tegevusi, mida tehakse kodulehe käigushoidmiseks, uuendamiseks ja turvalisena hoidmiseks. Mõelge sellele kui oma aiamaale – kui te ei jõua regulaarselt muru niita, lilli kasta ja umbrohtu rohida, siis varsti näeb aed kurb ja hooletusse jäetud välja. Sama kehtib kodulehe kohta!

Miks on kodulehe haldus oluline?

 1. Esinduslikkus ja professionaalsus: Koduleht on sageli ettevõtte või isiku digitaalne visiitkaart. Kui see on aegunud või katki, siis võib see potentsiaalsete klientide või lugejate silmis vähendada usaldusväärsust.
 2. Turvalisus: Kodulehed on pidevas ohus, olgu selleks siis häkkerid, viirused või muud kahjurid. Kodulehe regulaarne hooldus aitab tagada, et teie sait on turvaline ja kaitstud kõige uuemate ohtude eest.
 3. Uuendused: Maailm areneb pidevalt ja ka teie koduleht vajab värskendamist, olgu selleks siis uus sisu, uued funktsioonid või lihtsalt visuaalne uuendus.

Kuidas kodulehte hallata?

 1. Sisu uuendamine: Kui teil on blogi, e-pood või lihtsalt ettevõtte koduleht, on oluline, et teie sisu oleks ajakohane. Kas teil on uus blogipostitus? Võib-olla uued tooted? Või on teie ettevõtte kontaktandmed muutunud? Veenduge, et koduleht kajastaks seda!
 2. Varukoopiad: Kujutage ette olukorda, kus teie koduleht saab rünnaku ohvriks ja kogu teie raske töö kaob. Kõlab hirmsalt, eks? Just seepärast on oluline teha regulaarselt varukoopiaid.
 3. Uuendage tarkvara: Kasutate WordPressi, Joomla! või mõnda muud sisuhaldussüsteemi? Need tarkvarad vajavad regulaarset uuendamist, et tagada kõrgeim turvalisus ja parimad funktsioonid.
 4. Optimeerimine: Kodulehe kiirus on oluline nii kasutajakogemuse kui ka otsingumootorite jaoks. Kodulehe optimeerimine, nagu piltide suuruse vähendamine ja vahemälu kasutamine, aitab teie saidil kiiremini laadida.
 5. Testimine: Pärast muudatuste tegemist testige kindlasti oma kodulehte erinevates seadmetes ja veebilehitsejates, et veenduda, et kõik toimib nii nagu peaks.

Mõned lõppsõnad

Kodulehe haldus võib esialgu tunduda keeruline ja hirmutav, aga kui teete seda järjepidevalt ja mõtlete sellele kui investeeringule oma mainesse ja turvalisusse, muutub see protsess palju lihtsamaks ja loomulikumaks.

Ja ärge unustage: kui tunnete, et kodulehe haldus ületab teie oskusi või ajaressursse, siis on alati võimalik pöörduda spetsialistide poole, kes saavad teid aidata.

Loodan, et leidsite sellest postitusest kasulikku teavet! Kui teil on küsimusi või soovite jagada oma kogemusi kodulehe haldamisega, siis jätke kindlasti kommentaar. Kohtumiseni järgmises postituses!

admin

oktoober 02.2023 |

Tere, kallid lugejad!

On suur rõõm teatada, et pärast kuudepikkust tööd ja pühendumist oleme lõpuks valmis saanud Eesti matkaradade esimese audiorännakute veebirakenduse –guidio.eu! Oleme kõvasti tööd teinud, et pakkuda teile ainulaadset ja meeldejäävat kogemust ning tuua audiorännakud teie igapäevaellu uues ja põnevas vormis.

Mis on guidio.eu audiorännakud?

Ehe ja teaduspõhine audiorännak kohalikust ajaloost, mis pakub aktiivset viibimist värskes õhus vabalt valitud ajal ja seltskonnaga.

Guidio sündis soovist muuta ajalugu maastikul elavaks. Inimesed on tuhandete aastate jooksul maapinnale jätnud rohkelt märke, aga nende lood pole kuuldavad ega nähtavad. GUIDIO annab võimaluse liikuda muistsetel radadel ning tajuda ajalugu, sest kuulajad saavad osaks teaduspõhistest mängulistest helilavastustest.

Miks valida guidio.eu?

 1. Kvaliteet: Audiorännakud on loodud professionaalide poolt, kes on pühendunud teile pakkuma sügavamat sukeldumist teema sisse, rikastatud huvitavate faktide ja lugudega.
 2. Mitmekesisus: Guidio on kogunud rännakuid mitmetest erinevatest paikadest ja teemadest, et igaüks leiaks endale midagi huvitavat.
 3. Kasutajasõbralikkus: Veebirakendus on intuitiivne ja lihtne kasutada nii arvutis kui mobiilis.
 4. Tugi ja uuendused: Guidio on pühendunud pidevale arengule ja uuendustele, tagades parima kogemuse kõigile kasutajatele.

Kuidas alustada?

 1. Külasta veebisaiti guidio.eu.
 2. Vali huvipakkuv audiorännak.
 3. Pange kõrvaklapid pähe ja laske end viia mõnele põnevale reisile!

Tulevikuvaade

See on alles algus! Uued audiorännakud ja funktsioonid lisanduvad regulaarselt. Jälgige meid sotsiaalmeedias ja registreeruge meie uudiskirjaga, et olla kursis viimaste uuendustega.

Lõpetuseks tahame tänada Guidio toredat meeskonda, kes on olnud meiega sellel teekonnal. Ja kõigile tulevastele Guidio kasutajatele – Loodame, et guidio.eu pakub teile palju unustamatuid matku ja avastusi.

Tervitustega,

89 meeskond.

e-poe klienditeenindus
admin

mai 03.2023 |

E-poe klienditeenindus on igas ettevõttes väga oluline, kuna see mõjutab otseselt ettevõtte mainet ja kliendirahulolu. Online-äri puhul on klienditeeninduse kvaliteet eriti oluline, kuna klient ei näe enam füüsilist kauplust ja suhtleb ettevõttega ainult virtuaalselt. Selles artiklis keskendume sellele, kuidas pakkuda tõhus epoe klienditeenindus online-äris ning kuidas lahendada probleeme ja kaebusi.

Tõhusa klienditeeninduse põhimõtted online-äris

Online-äris klienditeeninduse pakkumisel on mitmeid olulisi põhimõtteid, mida tuleks järgida:

 • Kiire ja kvaliteetne vastamine – Kliendi päringutele ja kaebustele tuleks vastata võimalikult kiiresti ning professionaalselt. Kui kliendil tekib probleem või küsimus, ootab ta kiiret ja asjalikku vastust.
 • Sõbralik ja abivalmis suhtlus – Kliendi suhtlemisel tuleks alati jääda sõbralikuks ning abivalmiseks. Kliendi rahulolu on oluline ning positiivne suhtlus võib mõjutada otseselt tema otsust teha järgmine ost just Teie ettevõttelt.
 • Võimalikult lihtne ja arusaadav info jagamine – Klienditeenindaja peaks alati jagama kliendile võimalikult lihtsas ja arusaadavas keeles vajalikku informatsiooni. Sellega saab vältida segadust ja ebatäpsusi.
 • Aktiivne suhtlus kliendiga – Kliendi ostuteekonna igas etapis tuleks temaga aktiivselt suhelda ning pakkuda talle vajalikku tuge ja infot.
 • Kliendisuhtlus kanalite mitmekesisus – Online-äris on kliendisuhtlus väga oluline, seetõttu peaks olema kliendil võimalik suhelda ettevõttega erinevatel viisidel, näiteks e-kirja, telefoni, chati jms kaudu.

Kuidas lahendada probleeme ja kaebusi

Online-äris võivad probleemid ja kaebused tekkida erinevatel põhjustel, näiteks toote vigase kättesaamise, tarneaegade mittetäitmise või tagastamise protsessi ebaõnnestumise tõttu. Kuidas lahendada selliseid olukordi?

 • Andke selgeid ja konkreetseid juhiseid Kui teie klientidel tekib küsimusi või probleeme, on oluline, et teie klienditeenindus meeskond saaks neile selgeid ja konkreetseid juhiseid anda. Kui võimalik, siis võiksite kaaluda ka juhendite, õpetuste või videote loomist, mis aitaksid klientidel ise probleeme lahendada.
 • Hoidke suhtlust aktiivsena Kui klient on esitanud kaebuse või küsimuse, on oluline, et suhtlus ei katkeks enne probleemi lahendamist. Hoidke klienti kursis lahenduse leidmise edenemisega ning vajadusel võtke uuesti ühendust, et tagada kliendi rahulolu.
 • Hinnake kliendi rahulolu Kui probleem on lahendatud, siis hinnake kindlasti kliendi rahulolu. Küsige tagasisidet ja püüdke selle põhjal oma teenust edasi arendada. Olge tänulikud positiivse tagasiside eest ja võtke kriitikat kui võimalust ennast parandada.

Kokkuvõte

Online-äris pakutav e-poe klienditeenindus on ülioluline, et säilitada klientide usaldust ning kindlustada pikaajalist edu. Pöörake tähelepanu oma e-poe klienditeeninduse kvaliteedile, tagage, et probleeme ja kaebusi käsitletakse kiiresti ja professionaalselt ning jälgige pidevalt kliendi rahulolu. Võtke kliendi tagasisidet tõsiselt ning kasutage seda oma teenuse parendamiseks. Kui suudate pakkuda tõhusat ja kliendisõbralikku teenust, siis on suur tõenäosus, et teie kliendid pöörduvad teie poole ka tulevikus ning soovitavad teid ka teistele.

UI Disain
admin

aprill 26.2023 |

UI disain on üks kõige olulisemaid komponente kasutajakogemuses. Selle eesmärk on luua lihtne, kasutajasõbralik ja atraktiivne kasutajaliides, mis aitab inimestel suhelda tõhusalt digitaalsete rakenduste ja süsteemidega. UI/UX disaini loomisel arvestatakse erinevaid aspekte, nagu disaini esteetika, funktsionaalsus, kasutusmugavus, interaktsiooni disain ja visuaalne identiteet. Selle artikli eesmärk on uurida, miks on UI/UX disaini roll nii oluline ja kuidas seda rakendatakse erinevates digitaalsetes platvormides.

UI disaini olulisus

Kasutajakogemus on palju enamat kui lihtsalt süsteemiga interaktsioon. Selle eesmärk on tagada, et kasutaja saaks oma eesmärke täita ilma takistusteta ja tunneks selle protsessi ajal mugavust. UI/UX disain mängib selles protsessis olulist rolli. Kui kasutaja on rahulolematu kasutajaliidesega, võib ta hakata kahtlema süsteemi usaldusväärsuses ja funktsionaalsuses. See võib omakorda kaasa tuua negatiivseid tagajärgi, näiteks halbu arvustusi, vähem kasutajaid ja madalamat tulu.

Kasutajakogemuse kvaliteet mõjutab otseselt kasutaja rahulolu, lojaalsust ja tagasiside kvaliteeti. Kui kasutaja leiab süsteemi kasutamise lihtsaks ja mugavaks, on tal suurem tõenäosus jätkata selle kasutamist ja soovitada seda ka teistele. Seetõttu on UI/UX disaini kasutamine äärmiselt oluline eduka digitaalse toote loomisel.

UI disaini rakendamine

UI/UX disaini loomine algab protsessi mõistmisest ja kasutaja vajaduste analüüsimisest. Disaini meeskond peab mõistma, kuidas kasutajad süsteemi kasutavad, millised on nende eesmärgid ja millised on nende eelistused. Seejärel saab disainimeeskond kasutada kogutud teavet, et luua lihtne ja kasutajasõbralik kasutajaliides.

Üks oluline aspekt UI/UX disainis on funktsionaalsus. Kasutajaliides peab olema hästi struktureeritud ja loogiliselt paigutatud, et kasutajad saaksid kiiresti navigeerida ja oma eesmärke saavutada. Disaini meeskond peab tagama, et iga funktsionaalus on kergesti leitav ja selgesti arusaadav.

UI/UX disain on vajalik igasuguse digitaalse toote puhul. See hõlmab mitmeid erinevaid elemente, alates funktsionaalsusest kuni kasutajaliidese esteetikani, kõik selleks, et tagada kasutajakogemuse sujuvus. Selles artiklis uurime, kuidas saate luua tõhusat kasutajakogemust, kuidas UI/UX disain aitab teil oma eesmärke saavutada ja miks see on nii oluline.

Kasutajakogemuse määratlus

Kasutajakogemus (UX) hõlmab kõike, mida kasutaja toote kasutamisel tunneb, sealhulgas nende emotsioone ja reaktsioone. Selle põhjal võime mõista, et UX on mõõdupuu selle kohta, kas toode on kasulik või mitte. Kasutajakogemuse loomine hõlmab palju erinevaid aspekte, sealhulgas toote funktsionaalsust, kasutusmugavust, kasutajaliidese disaini, interaktsiooni disaini ja visuaalset identiteeti. Kui need elemendid on hästi tasakaalus, saab tõhusa kasutajakogemuse luua.

Kasutajaliidese disain

Kasutajaliidese disain (UI) on UX disaini oluline osa. See hõlmab kõike, mida kasutaja toote kasutamisel visuaalselt näeb. Kasutajaliides peab olema lihtne, arusaadav ja hõlpsasti navigeeritav. See hõlmab ikoonide, nuppude, menüüde, lehtede ja muude kasutajaliidese elementide kujundamist. Kõik need elemendid on olulised selleks, et kasutajad saaksid oma eesmärke toote kasutamisel kiiresti ja tõhusalt saavutada.

Kasutajamugavus

Kasutajamugavus on ka oluline element UX disaini loomisel. See hõlmab kõike, mis aitab kasutajatel toodet lihtsalt ja tõhusalt kasutada. Näiteks peab toode olema hästi organiseeritud, et kasutajad saaksid lihtsalt leida ja kasutada funktsioone, mida nad vajavad. Samuti peaks toode olema tundlik ja reageerima kasutaja toimingutele kiiresti.

Interaktsiooni disain

Interaktsiooni disain on UX disaini oluline element, mis hõlmab kõiki toote interaktiivseid aspekte. See hõlmab kõike, mis aitab kasutajatel toodet kasutada, sealhulgas navigeerimist, sammu täitmist ja funktsioonide kasutamist. Interaktsioon peab olema vägagi läbi mõeldud ja palju testitud.

Pahavara eemaldamine kodulehelt
admin

aprill 24.2023 |

Pahavara eemaldamine kodulehelt on muutunud järjest enam nõutud teenuseks kuna kuritahtlik tarkvara on muutunud üha enam levinuks ja võib teie kodulehele tõsiselt kahju tekitada. Pahavara ründed võivad varastada teie andmeid, rikkuda teie veebisaiti, levitada spämmi ja nakatada külastajaid. Kui teie koduleht on nakatunud, on oluline kiiresti tegutseda, et eemaldada kahjur ja takistada edasisi rünnakuid.

Pahavara võib teie kodulehele sattuda erinevatel viisidel. Üks levinumaid meetodeid on pluginate kaudu nõrkuste ärakasutamine sisuhaldussüsteemides, nagu WordPress, Joomla ja Drupal. Pahavara võib sisestada ka koodi, mis käivitub külastaja arvutis. Samuti võib pahavara teie kodulehele sattuda e-kirjade, allalaadimiste ja teiste veebipõhiste tegevuste kaudu.

Kuidas teada saada, kas teie koduleht on nakatunud?

Mõned sümptomid, mis võivad viidata pahavara olemasolule teie kodulehel, on järgmised:

 • Teie koduleht laeb aeglaselt või ei lae üldse
 • Teie kodulehel on uusi linke või reklaame, mida te ei tunne
 • Otsingumootorid nagu Google võivad kuvada hoiatuse teie kodulehe kohta
 • Teie veebilehitseja blokeerib teie kodulehe avamise ja annab hoiatuse

Kui märkate neid sümptomeid, on oluline viivitamatult tegutseda, et eemaldada kahjur ja taastada oma kodulehe turvalisus.

 

Pahavara tüübid

Pahavara võib võtta erinevaid vorme. Siin on mõned levinumad pahavara tüübid, mida võib leida kodulehtedelt:

 1. Viirused – need on ühed levinumad pahavara tüübid. Viirused kopeerivad end ise teistele failidele ja seadmetele, mis võivad nakatuda. Viirused võivad põhjustada kahju, hävitada faile ja takistada teie kodulehe toimimist.
 2. Troojalased – troojalased peidavad end teiste tarkvarade sees ja nakatavad seadme, kui kasutaja laadib selle alla. Need võivad muuta kodulehe turvalisust ja põhjustada andmelekkeid.
 3. Küberkuritegevuse vahendid – need võivad olla mitmesugused vahendid, mida kasutatakse kodulehe ründamiseks. Näiteks võivad need olla tarkvarad, mis proovivad leida kodulehe turvavigu või paroolide kräkkimise vahendid.
 4. Pahavara skriptid – need on väikesed koodijupid, mis lisatakse teie kodulehele, et varastada teie külastajate isikuandmeid või installida muud pahavara.

 

Kuidas käib pahavara eemaldamine kodulehelt?

Esimene samm on teha kindlaks, milline osa teie kodulehest on nakatunud ja kuidas see toimib. Selleks võite kasutada spetsiaalseid tööriistu nagu Google Search Console, mille abil saate oma kodulehe turvaseisundit jälgida.

Kui olete kindlaks teinud, milline osa teie kodulehest on nakatunud, peate selle osa eemaldama. Kui olete kasutanud sisuhaldussüsteemi, nagu WordPress, peaksite kontrollima oma pluginaid ja teemasid, et veenduda, et need on ajakohased ja turvalised. Samuti peaksite muutma oma administraatori parooli, et takistada edasisi rünnakuid.

Kui teie kodulehele on sisestatud pahavara kood, peaksite selle koodi käsitsi eemaldama. Pahavara eemaldamine võib olla keeruline, kui te ei tea täpselt, kus kood asub. Seetõttu võib olla vajalik professionaalne abi.

Kui vajad abi kodulehe puhastamisel siis kirjuta meile julgelt – oleme puhastanud aastate jooksul sadu erinevaid lehti!

E-poe liidestamine laotarkvaraga
admin

aprill 10.2023 |

E-kaubandus on kiiresti kasvav valdkond, kus ettevõtted peavad suutma kiiresti ja tõhusalt hallata oma toodete ja tellimuste voogu. Üks võti selleks on e-poe liidestamine laotarkvaraga, mis võimaldab ettevõtetel automatiseerida toodete laoseisu ja tellimuste haldamist. Selles artiklis uurime kolme populaarset Eestis kasutatavat laotarkvara – Erply, Merit Aktiva ja Directo – ning nende liidestamist e-poodidega.

E-poed on muutunud üha populaarsemaks viisiks toodete ja teenuste müümiseks ning laotarkvarad on muutunud oluliseks tööriistaks ettevõtete varude haldamisel. Üks tõhus viis nende kahe süsteemi omavaheliseks sidumiseks on e-poe liidestamine laotarkvaraga, et automatiseerida tellimuste, laoseisude ja müügiteabe vahetamist. Selles artiklis uurime lähemalt ka Eestis tuntud laotarkvarade Erply, Merit Aktiva ja Directo liidestamist e-poodidega ning kuidas see võib aidata ettevõtetel tõhustada oma äritegevust.

 

Erply

on rahvusvaheline laotarkvara, mis pakub täielikku varude haldamise süsteemi, kassasüsteemi, müügianalüütikat ja palju muud. Erply on suurepärane valik ettevõtetele, kes soovivad tõhusalt hallata oma laoseise, jälgida müüki ja klientide andmeid ning hallata oma müügikanaleid, sealhulgas e-poodi. Olgugi, et Erply kasutajatugi on enamasti kõikide nende paljude kasutajate omavahelistes vestlustes suureks naljanumbriks on nad funktsionaalsuse ja liidestamise koha pealt esirinnas. Nii funktsioonide rohkuse kui liidestamise lihtsuse, eriti kui kasutad mõnda popuplaarsemat platvormi nagu näiteks WordPress Woocommerce.

 

Merit Aktiva

on Eestis tuntud raamatupidamistarkvara, mis pakub mitmekülgset raamatupidamislahendust, sealhulgas varude haldamist. Merit Aktiva on hea valik ettevõtetele, kes soovivad tõhusalt jälgida oma finantstehinguid, genereerida aruandeid ja integreerida varude haldamise oma raamatupidamisprotsessidesse. Algselt ainult raamatupidamiseks mõeldud programm pakub nüüd ka laialdlaselt laohaldamiseks vajaminevaid funktsioone ning on pidevas ja kiires arengus. Kogemuste põhjal ei ole ka erisoovide ja lahenduste tellimine võimatu.

 

Directo

on veel üks Eesti tuntud laotarkvara, mis pakub laoseisude haldamise, müügi, ostude ja finantshalduse süsteemi. Directo on sobilik ettevõtetele, kes soovivad tõhusat ja kohandatavat laohalduse lahendust, mis võimaldab neil jälgida oma laoseise, teha kiireid ostu- ja müügitehinguid ning jälgida finantstegevust. Ning ka siia saab lisada kõik laohalduseks vajaminevad funktsioonid.

E-poe liidestamine laotarkvaraga võib tuua mitmeid eeliseid ettevõtetele. Siin on mõned peamised eelised:

 1. Tõhus laoseisu haldamine: E-poe liidestamine laotarkvaraga võimaldab ettevõtetel hõlpsasti hallata oma laoseise, jälgida tooteid ja nende saadavust ning saada reaalajas teavet laovarude kohta. See võimaldab ettevõtetel hoida oma laovarud optimaalsel tasemel, vähendada laoseisude puudujääke ja vältida üleliigset inventuuri. Tõhus laoseisu haldamine aitab ettevõtetel täita klientide tellimusi kiiremini ja täpselt ning parandab klienditeenindust.
 2. Tellimuste automatiseerimine: E-poe liidestamine laotarkvaraga võimaldab ettevõtetel automatiseerida tellimuste töötlemise protsessi. Kui e-poes tehakse tellimus, saadetakse see automaatselt laotarkvarale, mis vähendab inimlikke vigu ja kiirendab tellimuste täitmist. See aitab vähendada tellimuste käsitlemise aega, parandab täpsust ja võimaldab ettevõtetel reageerida kiiresti suurenenud tellimuste mahule.
 3. Müügianalüütika ja raporteerimine: E-poe liidestamine laotarkvaraga võimaldab ettevõtetel jälgida müüki ja saada reaalajas müügianalüütikat. See võimaldab ettevõtetel jälgida müügi trende, tuvastada tulusad tooted ja kliendid ning teha strateegilisi otsuseid müügistrateegiate ja laovarude optimeerimise kohta. Lisaks võimaldab see genereerida erinevaid müügiraporteid, mis aitavad ettevõtetel saada ülevaadet oma äritegevusest ja teha tulevikku suunatud otsuseid.
 4. Vähendatud andmetöötluse vajadus: E-poe liidestamine laotarkvaraga võimaldab ettevõtetel vältida topeltandmete sisestamist ja andmete käsitsi töötlemise vajadust. Tellimuste, toodete ja klientide andmed saadetakse automaatselt laotarkvarasse, vähendades inimlikke vigu ja andmete käsitlemise ajakulu. See aitab kaasa efektiivsemale andmehaldusele ja vähendab vigade riski.
 5. Parem müügikanalite haldamine: E-poe liidestamine laotarkvaraga võimaldab ettevõtetel hõlpsasti hallata erinevaid müügikanaleid, nagu e-pood, jaemüügipunktid, hulgilaod jms.

Kui omad e-poodi, plaanid selle luua või sul on lihtsalt küsimusi e-poe liidestamise kohta siis võta meiega julgelt ühendust SIIN!

Veebilehe kiiruse optimeerimine
admin

aprill 03.2023 |

Täna räägime sellest, mis on veebilehe kiiruse optimeerimine ja kuidas seda teha, et parandada selle kasutajakogemust ja tulemusi otsingumootorites. See on oluline, sest kui teie veebileht ei lae kiiresti või ei tööta tõrgeteta, võivad kasutajad sellest tüdineda ja teie ettevõtet mitte märgata ning liikuda konkurendi juurde.

Veebilehe kiiruse optimeerimine tähendab erinevate tehnikate kasutamist, et vähendada veebilehe laadimisaega ja parandada kasutajakogemust. Kiire veebileht on oluline, kuna enamik inimesi ootab, et veebileht laeks alla 2 sekundi, ja kui see võtab kauem aega, võib see viia kasutajate pettumuseni ja tekitada veebilehele negatiivset muljet.

Niisiis, mis on veebilehe kiiruse optimeerimine tehnilises keeles? See on protsess, mille käigus tehakse veebileht kiiremaks ja efektiivsemaks. See hõlmab erinevaid meetodeid, sealhulgas veebilehe optimeerimist, piltide optimeerimist, veebilehe mahu vähendamist, veebilehe kiirendamist jne.

Niisiis, kuidas optimeerida oma veebilehe kiirust? Siin on mõned näpunäited:

 1. Veebilehe optimeerimine – Veebilehe optimeerimine hõlmab koodi optimeerimist, CSS ja JavaScript-i minimeerimist, HTML-i puhastamist jne. See võib aidata vähendada teie veebilehe laadimisaega ja parandada selle kiirust.
 2. Piltide optimeerimine – Suured pildid võivad oluliselt aeglustada teie veebilehe laadimiskiirust. Pildi optimeerimine, näiteks pildi tihendamine ja resolutsiooni vähendamine, võib aidata vähendada veebilehe laadimisaega.
 3. Veebilehe vähendamine – Veebilehe vähendamine tähendab kõigi veebilehel olevate failide, nagu HTML, CSS ja JavaScript, minimeerimist ja kokkupakkimist. See võib aidata vähendada veebilehe laadimiskiirust.
 4. Veebilehe kiirendamine – Veebilehe kiirendamine hõlmab erinevaid meetodeid, sealhulgas veebilehe vahemällu salvestamist, gzip kokkupakkimist ja CDN-i kasutamist. See võib aidata vähendada veebilehe laadimiskiirust ja parandada kasutajakogemust.
 5. Koodi optimeerimine – Koodi optimeerimine võib aidata vähendada veebilehe laadimiskiirust ja parandada selle kiirust. See hõlmab koodi minimeerimist ja kaitsmist ebaefektiivse koodi ja vananenud tavade eest.
 6. Veebilehe testimine – Enne oma veebilehe avaldamist on oluline testida seda erinevates brauserites ja seadmetes, et veenduda, et see töötab tõrgeteta ja laeb kiiresti.

Kuidas need meetodid mõjutavad teie veebilehe tulemusi otsingumootorites? Otsingumootorid nagu Google hindavad kiireid ja tõhusaid veebisaite ning kuvavad neid kõrgemal otsingutulemustes. Seega võib veebilehe kiiruse optimeerimine aidata suurendada teie veebilehe nähtavust ja liiklust.

veebiarendus
admin

veebruar 20.2023 |

Veebiarendus on protsess, mis hõlmab veebisaitide loomist ja arendamist. Veebiarendusel on palju erinevaid etappe ja protseduure, alates idee väljatöötamisest kuni saidi disaini ja funktsioonide loomiseni ning saidi avaldamiseni. Selles artiklis uurime, kuidas käib veebiarendus, millised on selle etapid ja mida tuleks teha, et saavutada edukas veebiarendusprojekt.

Esimene etapp veebiarenduses on idee väljatöötamine. Selles etapis mõeldakse välja, mida veebisait peaks tegema ja millist probleemi ta peaks lahendama. Seejärel tuleks kaaluda, kuidas saidi kasutajad seda kasutavad ja millised on nende vajadused. Kui idee on välja töötatud, on oluline määratleda eesmärgid ja eesmärkide täitmiseks vajalikud ressursid.

Disaini loomine

Disainimise protsess hõlmab saidi kujundamist ja selle visuaalse identiteedi loomist. Disaini loomisel on oluline arvestada kasutajate vajadustega, et saavutada parim kasutuskogemus. Disain peaks olema lihtne ja kasutajasõbralik ning peaks andma kasutajale selge ettekujutuse saidi sisust ja eesmärkidest.

Veebiarendus

Kui disain on loodud, tuleb liikuda arendusfaasi juurde. Arendusfaasi käigus luuakse tarkvararakendused ja funktsioonid, mis võimaldavad saidi toimimist. See etapp hõlmab programmeerimist ja koodi kirjutamist. Arendusfaasi käigus testitakse ka koodi, et tagada selle tõhusus ja toimimine vastavalt eesmärkidele.

Veebiarenduse testimine

Enne saidi avaldamist tuleks kõik funktsioonid ja kood põhjalikult testida, et veenduda nende tõhususes ja vastavuses kasutajate vajadustele. Testimine võib hõlmata nii manuaalset testimist kui ka automaatset testimist. Testimise käigus tuvastatakse ka võimalikud vead ja need tuleks parandada enne saidi avaldamist.

Kui testimine on lõpule jõudnud ja vead on parandatud, on aeg saidi avaldamiseks. Avaldamine hõlmab saidi käivitamist ja seejärel kõigi vajalike tegevuste tegemist, et tagada selle turvalisus ja töökindlus. Saidi avaldamine hõlmab ka otsingumootorite optimeerimist (SEO), et tagada saidi nähtavus otsingumootorites.

Veebiarendus ja hooldus

Lõpuks tuleks kaaluda ka veebisaidi hooldamist. Veebisaidi hooldus hõlmab turvalisuse tagamist, sisu värskendamist, tarkvara uuendamist ja veakorrektsiooni. Kui veebisait ei ole pidevalt hooldatud, võib see hakata koguma vigu ja turvaprobleeme.

Kokkuvõttes on veebiarendus protsess, mis hõlmab mitmeid erinevaid samme, alates plaanimisest kuni lõpliku rakenduse väljatöötamiseni.

admin

jaanuar 03.2023 |

E-poe haldamine võib olla aeganõudev ja keeruline ülesanne, eriti algajale ettevõtjale. Aga õigete tööriistade ja teadmistega saab e-poe haldamine muutuda lihtsamaks ja tõhusamaks.

WordPress on tänapäeval üks populaarsemaid veebipõhiseid e-poe platvorme. See on tuntud oma lihtsa kasutuslihtsuse ja mitmekülgsete lisandite poolest, mis võimaldavad luua igasuguseid e-poode.

Siin on mõned nõuanded ja nipid, mis aitavad sinu e-poe haldamist lihtsustada ja edukamaks muuta:

 1. Vali õige platvorm. Enne e-poe loomist pead valima sobiva platvormi, mille abil saad oma tooteid müüa. Populaarsed valikud on näiteks WooCommerce, Shopify või Magento. Vali platvorm, mis vastab sinu vajadustele ja millel on hea turvalisus ja klienditugi.
 2. Paiguta tooted üheselt. Mõtle, kuidas sa soovid oma tooteid kategooriseerida ja kuidas sa soovid neid esitleda. See aitab sinu klientidel leida need kiiremini ja lihtsamini. Samuti on oluline, et tooted oleksid hästi kirjeldatud ja et neil oleks atraktiivsed pildid.
 3. Tööta välja müügistrateegia. Mõtle, kuidas sa soovid oma tooteid müüa ja millised on sinu eesmärgid. Näiteks võid sa soovida pakkuda allahindlusi või kampaaniaid, et tõsta müüki. Samuti võid sa proovida kasutada sotsiaalmeedia kanaleid ja reklaami, et suurendada oma visuaalsust ja jõuda uutele klientidele.
 4. Hoolitse klienditeeninduse eest. Oluline on, et su kliendid tunneksid end sinu e-poes mugavalt ja saaksid kiiresti abi, kui neil on küsimusi või muresid. Seetõttu tasub pakkuda erinevaid kontaktvõimalusi, näiteks e-posti teel, telefoni teel või vestluse abil. Samuti on oluline, et sa vastaksid kiiresti ja professionaalselt ning aitaksid kliente nende muresid lahendada.
 5. Jälgi oma tulemusi e-poe haldamise edukuse mõõtmiseks!
Isiklikud andmed internetis
admin

september 30.2022 |

Isiklikud andmed internetis tuleb hoida kaitstuna, et need ei satuks võõrastesse kätesse, kes neid kuritarvitada võivad. Tänapäeval tuleb andmete turvalisuse eest rohkem hoolt kanda kui eales varem.

Isiklikud andmed internetis – mida ja kui palju avaldada?

Nutiseadmete puhul olete kindlasti märganud, et mõned rakendused küsivad lisaandmeid, mida tegelikult tarvis jagada ei ole, sest rakendus töötab ka ilma nendeta.

Mõne nutiseadme mängu allalaadimisel küsib rakendus ligipääsu sinu kontaktidele ja asukohale. Enne aktsepteerimist mõtle korra läbi, kas antud rakendus ikka vajab töötamiseks neid konkreetseid andmeid või mitte. Kui ei, siis keela julgelt ligipääs ja oled juba oma andmeid hoidnud turvalisena, sest kõik, mida küsitakse ei ole alati avaldamiseks!

Toome näite Google Mapsi ja Waze-i kasutamisest, mis ilmselgelt vajavad ligipääsu sinu asukohale, et näidata teed ning muid funktsioone. Nutiseadmete mängud, mis ei ole reaalse asukohapõhised, ei vaja andmeid sinu lokatsioonile.

Andmed internetis

Hoia tarkvara uuendatuna ja isiklikud andmed internetis on kaitstud!

Tarkvarauuendused tulevad pahatihti ebasobivatel hetkedel ning seetõttu lükatakse neid ka edasi. Uuendustel ja värskendusetel telefonis, televiisoris, digiboksis või mõnes muus seadmes, on kindlad eesmärgid – turvaakude lappimine ja turvalisuse tagamine, uus funktsioon, tarkvara parendus või parandus. Kui lükkad uuendusi pidevalt edasi, võid sattuda pahavarasaagiks ning sinu isiklikud andmed ei ole enam kaitstud. Kurjategijatel on võimalus müüa sinu andmeid edasi või kasutada neid mõne muu ebameeldiva eesmärgiga.

Kahjuks on andmevargused tänu ebakorrapärasele andmete kaitsmisele lihtsasti kättesaadavad ning pahalastele suureks maiuspalaks. Isiklikud andmed internetis vajavad suuremat tähelepanu!

Tundmatutele linkidele ära vajuta!

Oleme väga palju kokku puutunud ettevõtjatega, kes on andnud pahalastele oma andmetele ligipääsu tänu ,,Vajuta siia“ lingile klikkimisega. Millegipärast on inimesed väga varmad seda tegema süvenemata sisule, mis reedab oma olemuse.

E-mailiga tulnud kiri, mille on väidetavalt saatnud sinu sõber ning kus on hüpikaken suure kirjaga ,,Vajuta siia“ ei pruugi olla päriselt sinu sõber! Enne sellisele kahtlasele lingile klikkides tee kindlaks, et sinu sõber saatis kirja, et jagada videot või mõnda naljakat pilti – helista talle ja küsi! Vastasel juhul sead ohtu oma nutiseadme ning turvalisuse. Tegu võib olla pahalasega, kes üritab sinu andmetele ligi pääseda.

Selleks, et kaitsta oma isiklikke andmeid ja hoida end pahalaste rünnakute eest, tuleb pöörata suuremat tähelepanu tarkvara ja rakenduste uuendamistele ning sisule, mis kutsub lingile klikkima! Ära jaga lisaligipääse rakendustele, mis tegelikult seda infot ei vaja!

Pakume kodulehe hooldust, mille raames hoiame sinu kodulehe turvalisena. Teeme uuendusi, parendusi, parandusi ning tekkivad errorid ja anomaaliad eemaldame koheselt, mis kindlasti veebilehel olema ei pea! – Küsi pakkumist!

Turundusstrateegia
admin

august 31.2022 | digitaalne turundus | koduleht | sotsiaalmeedia

Turundusstrateegia – mis see on?

Turundusstrateegia on väljatöötatud kava, tänu millele jõutakse potentsiaalsete klientideni. Eesmärgiks on luua nad sinu toote ja/või teenuse aktiivseteks tarbijateks.

Korralikult läbimõeldud turundusstrateegia on sinu ettevõtte edu saavutamise tugevaks vundamendiks. Koos üksikasjaliku turundusplaaniga saad kätte õige suuna, mida on tarvis turunduse vallas täpsemalt ette võtta ning milliseid võimalusi kasutada – e-mailiturundus, sotsiaalmeedia postitused (Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn), koostööpartnerid, influencerid jne.

Sotsiaalmeedia

3 olulist punkti turundusstrateega loomisel

 1. Tunne oma toote/teenuse tarbijat!

Turundusstrateegia loomine ei ole tegelikult keeruline, aga aeganõudev. Väga täpselt tuleb selgeks teha, kes on sinu toote ja/või teenuse tarbija. Tee kindlaks oma potentsiaalse kliendi vanus, sugu, hobid, perekonnaseis, haridus, töökoht, sissetulek, elukoht ning sul on juba parem ülevaade, kes on sinu klient. Tooteid ja/või teenuseid turundatakse kliendi vajadustest lähtuvalt. Tänu täpsele kliendikirjeldusele, tead sa, millised on tema valukohad ning oskad nendest lähtuvalt tema probleemidele lahendusi pakkuda ja tänu sellele ei jäta klient sind maha ning tulevad ka uued.

 1. Too välja punktid, miks on sinu toode või teenus ainulaadne!

Sinu toode või teenus on parem kui konkurentidel! Too välja erinevad väärtused ja kasud. Nendeks on näiteks huvitav ja/või mugav asukoht, eriline teenindus, ainulaadne väljanägemine, ajalugu, vägevad kampaaniad, eriline sisu sotsiaalmeedias, personaalne lähenemine või midagi muud erilist ja ebatavalist.

 1. Väljatöötatud detailne turundusstrateegia on elluviimiseks!

Nagu juba eespool mainisime, tulemuste saavutamiseks on vaja koostada põhjalik ja detailne turundusplaan. Soovitame kasutada erinevaid digikanaleid, et jõuda juba olemasolevate ja tulevaste klientideni. Sotsiaalmeedias on tugev jõud! Uuringute järgi on Eestis umbes 1,2 miljonit internetikasutajat ning neist ümmarguselt 90% täiskasvanutest kasutavad internetti iga päev – tehke omad järeldused.

Sotsiaalmeediat (Facebook, Instagram, Twitter jne) on hea ära kasutada olemasolevate klientide hoidmiseks ning uute sidumiseks, postitades vähemalt 2x nädalas kõnetavaid sisutekste, pilte ja videoid.

Ärme jäta mainimata ka kodulehte, mis on sinu ettevõtte visiitkaardiks. Sinu brändi veebileht peab olema lihtsasti navigeeritav, pilkupüüdev, kaasaegne ja kasutajasõbralik – võimalus head esmamuljet jätta on vaid üks kord! Seega, panustage ka oma kodulehele, et see oleks kaasaegne ja kliendisõbralik.

Kodulehele sisu tootmiseks kasutatakse ka märksõnu, mida Google üles leiab ning sinu toodet või teenust soovitab potentsiaalsele kliendile, kes parasjagu „googeldab“.

89 IT tiim aitab oma nõu ja jõuga, et muuta sinu toode või teenus klientidele nähtavaks. Kui vajad abi kodulehe loomisel, turundusstrateegia tegemisel või mõne muu IT alase „asjaga“, võta meiega julgesti ühendust. Meie lähenemine on sõbralik ja personaalne!

IT- teenused
admin

august 16.2022 |

3 põhjust, miks IT- teenuseid sisse osta

1. Aitab rohkem aega kokku hoida
IT- teenused kingivad Sulle ja Sinu tiimikaaslastele aega! Mõistlik on jääda oma liistude juurde. Kui Sinu äri ei tegele IT-ga, siis pole Sul mõtet hakata ka uut ametit omale selgeks õppima. Sina hoiad aega kokku ning saad tegeleda oma ettevõtte põhiasjadega ning infotehnoloogia spetsialistid hoiavad ise sinu äri IT- poolel silma peal. IT- teenused on kõik ühest kohast! Lisaks, saad Sina ja Sinu tiimiliikmed erinevate IT- alaste probleemide ja küsimustega alati nende poole pöörduda. Alles jäävad närvirakud, aeg ja rõõmus meel!

2. IT- teenused hoiavad raha kokku
IT- teenuste pakkujate juures töötavad sellised vahvad tegelased, kes on juba varasemalt koolitatud oma ala spetsialistid. Nad tegelevad aktiivselt vaheldumisi erinevate klientide apsakate ja probleemidega. IT teenuste pakkuja vastutab selle eest, et õige asjatundja oleks igakell kättesaadav ja valmis probleeme lahendama. Võrdluseks, kui Sa hakkad oma ettevõttes alles uut inimest koolitama, siis on see suurem ressursi raiskamine kui IT- teenuste sisseostmine juba koolitatud spetsialistidega.

Sina ja Sinu töötajad saavad keskenduda oma brändi põhibusinessile ja IT- alased tööd tehakse vastavalt kokkulepetele Sinu eest ära.

3. IT- teenusega on lihtsam ettevõttesiseselt majandada
Väga raske on leida häid ja pädevaid IT- spetsialiste, kellele usaldada oma ettevõtte kogu IT- sisemine pool. Paljud suured ettevõtted meelitavad hiiglaslike hüvede, boonuste ja palgaga IT- spetsialiste oma firmasse tööle. Kas Sina suudaksid nendega konkureerida? Kisub keeruliseks, eks? Seepärast pöördumine IT- teenusepakkuja poole, kes spetsialistid ise leiab, on Sinu ettevõttele juba suureks kasuks. IT- teenuste pakkujad koolitavad pidevalt oma töötajaid ning hoiavad oma spetsialistide taset kõrgel.

IT- teenused aitavad Sinu ettevõttes korda hoida ning on igati toeks ja abiks. Mis siin veel mõelda? Kui Sinu ettevõte vajab abi sotsiaalmeedia haldamisega, raamatupidamisega, kodulehe turvalisena hoidmisega, toodete/teenuste uuendamistega veebilehel, kodulehe/e-poe loomisega või mõne muu IT- küsimusega, siis pöördu julgesti meie professionaalse tiimi poole: 89 IT- JA DISAINITEENUSED

Uudiskiri
admin

juuli 29.2022 |

Uudiskiri, mis potsatab e-mailile, kutsub lugejat külastama Sinu brändi kodulehte või e-poodi, osalema loosimängudes, erinevate teenustega tutvuma või ostu sooritama.

Forrester Researchi andmete järgi tuleb umbes 25% ettevõtte tulust just tänu e-maili turundusele.

Uudiskiri ja selle eelised

Uudiskiri pakub personaalsemat lähenemist ja kõnetab Sinu klienti otse, kui sisu on informatiivne ja piisavalt huvitav. Facebookis, Instagramis või mõnes teises sotsiaalmeedia turunduskommunikatsiooni kanalis võib jääda märkamata mõni oluline postitus. E-mailidele pühendatakse tähelepanu ja aega ning neid loetakse rohkem. Ainuke oht, et e-mail ei jõua inimeseni, on spämmifiltri tõttu, mis teeb samuti tublisti oma tööd.

Uudiskirjad ei nõua palju rahalisi ressursse ning nende saatmine ei ole samuti keeruline, sest selleks on loodud erinevad keskkonnad, mis teevad Sinu ja/või turundajate töö lihtsamaks – Eestimaine Smaily, MailChimp, Active Campaign, Campaign Monitor jne.

Uudiskirjad

Kui tihti saata e-maile, et uus uudiskiri säilitaks oma põnevuse?

Uudiskiri peab olema väga hea ning kõnetava sisuga ning liiga tihti e-kirjade saatmine võib osutuda üsna keeruliseks. Tõsine väljakutse on saata iga nädal põnevaid uudiskirju, selleks peab ettevõttel olema pidevalt uut ja huvitavat informatsiooni, mida oma jälgijatega jagada ning mitte neid ära tüüdata.

Uudiskiri ei tohiks ennast korrata eelmisega, sest see võib mõjuda juba rämpspostitusena. Aeg-ajalt tuleks kontrollida ka oma rämpsposti, ehk on mõni tähtis kiri sinna sattunud. Kasulik on e-maile jälgijatele teele panna ainult siis, kui on midagi olulist ja uut jagada. Olgu selleks siis uue toote/teenuse tutvustus, ümberkorraldused veebilehel või e-poes, allahindlused, uued loosimised või mõni muu info.

Saada uudiskirju regulaarselt, et kliendid Sind ei unustaks ning hoia nende huvi üleval oma brändi ja tegemiste vastu. Ära aga saada uudiskirju liiga tihti ning jaga oma jälgijatega ainult kasulikke, asjakohaseid ja uusi tegemisi!

89 tubli turundustiim aitab igapäevaselt erinevaid ettevõtteid uudiskirjadega, kellel ise ei ole aega neid kokku kirjutada ning laiali saata. Kui ka Sinu ettevõtte soovib oma kliente premeerida sisukate ja huvitavate uudiskirjadega, siis meie tõttame rõõmuga appi!

Kuidas kaitsta oma arvutit?
admin

juuni 27.2022 |

3 nõuannet, kuidas kaitsta oma arvutit

Kuidas kaitsta oma arvutit ja kontosid, kui me teame, et maailmas on palju tegelasi, kes tahavad meie kontosid kaaperdada ning korda saata palju kurja pahandust?

1. Ära kasuta samu paroole erinevates kohtades

Tihtipeale võetakse mugavuse pärast kasutusele sama parool erinevates Interneti keskkondades. Kahjuks on juhtunud ja tõenäoliselt juhtub ka edaspidi, et mõni leht hakkab lekkima ning veebikasutajate paroolid satuvad kurjade kavatsustega inimeste kätte, kes saavad nüüd ka teistes keskkondades kontosid üle võtta.

Mõtle enda jaoks välja mingisugune süsteem erinevate paroolide meelde jätmiseks või kasuta hoopis brauseri paroolide salvestamist. Tänapäeval on olemas ka rakendused, mis haldavad paroole, et Sinu elu veidi lihtsamaks teha.

Kindlasti soovitame sisse lülitada mitmeastmelise autentimise Google-s ja Facebook-is, sest neid kasutatakse ka teistesse Interneti keskkondadesse sisselogimiseks. Mitmeastmeline autentimine tähendab seda, et kui võõras üritab Sinu parooliga mõnest uuest seadmest esimest korda Sinu kontole ligi pääseda, saad Sa e-mailile või telefonile teate. Kui oled aga Sina ise, kes kasutab uut arvutit, et oma kontosse sisselogida, siis saad e-mailile või telefonile saadetud koodiga seadme ära salvestada ning muretult järgmine kord sisselogida.

Aga kuidas kaitsta oma arvutit ja kontosid? Kasuta tugevaid paroole, kus esinevad suur- ja väiketähed ning numbrid. Mida pikem parool, seda parem ning väldi sõnaraamatus olevaid sõnu.

2. Tee uuendusi, mida arvuti või muu nutiseade palub

Tihtipeale arvavad näiteks vanema generatsiooni inimesed, et kui kõik toimib korralikult, ilma viperusteta, ei tasu midagi puutuda. Arvutis olev tarkvara aga vajab uuendusi selleks, et aega näinud süsteemis võivad tekkida turvaaugud ning nendega kaob ka turvalisus. Kui Sinu arvuti küsib tarkvarauuendust, siis anna nõusolek selle tegemiseks.

Erinevad programmid, mis on Sinu arvutis või telefonis, vajavad ka aeg-ajalt uuendamist. Uuenda neid!

3. Kasuta ainult turvalisi WiFi võrke

Väljasõidul olles on tõesti väga mugav kasutada ühiskasutuses olevaid ja paroolivabasid WiFi võrke, kuid need ei ole turvalised! Palju turvalisem on toimetada mobiilse andmesideme või WiFi võrguga, mis on parooliga kaitstud.

Kaitse oma arvutit ja teisi nutiseadmeid!

Kui vajad abi, võta ühendust: 89@89.ee, +372 554 69 60 Meie aitame!

Millist veebimajutust valida
admin

juuni 18.2022 | millist | radicenter | telia | valida | veebimajutus | veebimajutust | virtuaal | zone

Millist veebimajutust valida ja mille põhjal otsustada?

Millist veebimajutust valida on üks esimesi küsimusi millega alustav ettevõtja või projektijuht kokku puutub. Nagu mujalgi maailmas võistlevad ka eestis paljud teenusepakkujad külg külje kõrval, et pakkuda sinu kodulehele oma serveris kodu. Tegime väikese võrdluse ja edetabeli nii hindade, klienditeeninduse kiiruse ning ka teenuse enda kvaliteedi järgi vastavalt meie pikaajalisele kogemusele. Loodetavasti on see artikkel sulle abiks ja teejuhiks kui peaksid kunagi silmitsi seisma või juba seisad küsimusega millist veebimajutust valida.

 

Zone.ee – mugav ja kindel

Soodsaim pakett zone majutuses maksab 6.55€/kuu, kui valid arveldusperioodiks aasta. Muideks meie soodukoodiga 89EE saad esimesed aasta aega veebimajutust veel poole soodsamalt! Küllaltki soodsa hinna eest tuleb 256 GB ruumi, piiramatult e-posti aadresse ja väga stabiilne teenus, aastate jooksul zone keskonnas esinenud katkestusi või vigu on raske meenutada. Klienditugi on alati kiire ja käepärast ning suudab isegi telefoni teel anda asjakoheseid vastuseid. Zone kaasaegne iseteenindus on tehtud küllaltki võimalusterohkeks, jäädes siiski lihtsasti arusaadavaks ka tavakasutajale. Kogenuma kasutaja jaoks on iseteeninduses palju otseteid ja läbimõeldud lahendusi mis igapäevasel kasutamisel kõvasti aega kokku hoiavad. Telli endale Zonest veebimajutus SIIN!

 

Veebimajutus.ee – sõbralik ja lihtne

Soodsaim pakett veebimajutuses maksab 2.+62€/kuu, kui valid arveldusperioodiks aasta ja kasutad meie sooduskoodi millega esimene pool aastat majutust on täiesti tasuta! Hinna sees on 150 GB ruumi ja kuni 100 e-posti aadressi. Kui zone võib tunduda ehk natukene suure ja bürokraatlikuna siis veebimajutus jätab pisema ja sõbralikuma alternatiivi mulje. Võimaluste poolest on veebimajutuse iseteenindus veidi kesisem, samas aga tavakasutajale arusaadavam ja konkreetsem kuna kõik põhifunktsioonid on väga kergesti leitavad. Viimase aastaga on lisandunud ka palju kasulikku funktsionaalsust mida konkurentidel näiteks ei ole. Klienditugi on asjalik ja tööpäeviti alati saadaval, tühja mulli ei aeta ja probleemid saavad alati lahendatud. Märkimist väärib kindlasti ka see, et kõik kes kasutavad majutuse tellimisel meie sooduskoodi “89” saavad veebimajutuses esimesed kuus kuud tasuta! Telli endale Veebimajutusest veebimajutus SIIN!

 

Radicenter.ee – kogenud ja turvaline

Soodsaim pakett Radicenteri majutuses maksab 6.49€/kuu, kui valida arveldusperioodiks aasta. Selle hinna sees on 256 GB ruumi ja piiramatult e-maili kontosid. Lisaks on Radicenteris olemas pakett ainult e-posti majutamiseks. E-post & DNS pakett maksab 3.99€/kuu, kui valid arveldusperioodiks aasta. Radicenter kasutab üle maailma levinud cPanel haldusliidest, mis on kiire, lihtne ja paljude võimalustega. Klienditugi on operatiivne ja on abiks telefoni, chati ja e-maili teel. Kõik mured saavad alati lahenduse. Radicenter võimaldab majutada mitu domeeni ühes veebimajutuse paketis soodsa lisatasu eest. Veebimajutuse teenus on stabiilne ja laia funktsionaalsusega ning rõhku on pööratud ka turvalisusele. Kõikides pakettides on olemas pahavara ja viiruste skanner, mis kontrollib regulaarselt pahavara ja viiruste olemasolu veebimajutuse kontol.

 

Virtuaal.com – odav ja tagasihoidlik

Soodsaim pakett virtuaali majutuses maksab 2.49€/kuu, ruumi saame selle raha eest 2 GB ning maksimaalselt 3 e-maili kontot. See on hea pakett täielikule algajale kes soovib lihtsalt võimalikult soodsalt hoida kusagil oma kodulehte ja oluliselt erinevaid funktsioone ei vaja ning mahtu ei kasuta. 4.99€ eest kuus saame juba märksa parema paketi 100GB ruumi ja kuni 100 e-maili kontoga mis sobib ka edasijõudnud kasutajale. Kui teistel majutajatel on kõik kontaktid kohe kiirelt silmapaistvad siis virtuaalil nendega enam niiväga ei eputata. Lehekülje jalusest leiame klienditoe e-maili kuid telefonitugi puudub virtuaalil täielikult. Seega neile kellele meeldib asju kiiremini ajada jääb virtuaali majutus ehk puudulikuks. Telefoninumbri puudumine kui selline üldiselt ei ole mitte hea märk, eriti kui tegu on veebimajutusega. Viimane blogipostitus on 2016 aasta augustist, nii et võib ainult oletada kui kiirelt ka muud asjad seal liiguvad. Sarnaselt radicenterile ei ole enda liidest ja kasutatakse levinud haldusliidest Cpanel. Haldusliides on kohati eesti ja kohati ingliskeelne ning jätab lihtsalt lohaka mulje.

 

Telia.ee – venib ja logiseb

Soodsaim pakett telia majutuses maksab 7.59€/kuu, selle sees on 250GB ruumi ja piiramatult e-maili kontosid. Selle raha eest saab ka loendamatul hulgal veidraid anomaaliaid nii majutuse kui ka e-mailinduse endaga. Näiteks lakkavad kodulehel mõned funktsioonid töötamast serveri vea tõttu ja siis ootate päevi kuni ülekoormatud süsteemiadministraatoril jõuab järg sinnamaale, et ta teid puudutava veaga tegeleda jaksab. Klienditugi vastab e-maili teel vastavalt oma suvale, vahel helistatakse peale e-maili saatmist tagasi  mitu päeva hiljem suvalisel ajal peale tööpäeva. Telefoni teel spetsialisti kätte saada ei ole võimalik ja alati tuleb läbida piinarikas voor tõestamaks, et te ise midagi valesti ei ole teinud. Telia veebimajutuse iseteeninduse seadetes ei saa samuti kunagi kindel olla, ka need vahetevahel toimivad ja vahel mitte – näiteks seadistate e-maili konto suunamise teisele kontole aga see lihtsalt ei tööta ja taas tuleb päevi jageleda telia klienditeenindusega, et saada tööle lihtsat e-maili suunamist. Haldusliides ise on aegunud ja funktsioonivaene ning paljuski väga ebaloogiline, eriti alustavale kasutajale. Eelpool toodud variantide kõrval võiks kindlasti mõelda, enne telia kasuks otsustamist.

Kindlasti on igal inimesel iga ettevõttega omad kogemused – mõnel paremad ja mõnel halvemad. Siin artiklis on aluseks võetud aastatepikkune kogemus antud teenusepakkujatega nii partneri kui ka erakliendina, samuti kogutud tagasiside ja eelistused meie enda klientidelt. Head majutamist!

 

Kui Sa ikka ei tea millist veebimajutust valida siis kirjuta meile allpool!

soodne veebimajutus
admin

mai 24.2022 | soodne veebimajutus | veebimajutus | zone

Kui Sul on mõttes keerelnud lähiajal registreerida mõni uus domeen, tellida veebimajutust olemasolevale domeenile või mõlemat siis oled õiges kohas! Vahelduseks ehk kõikidele mitte-nii-headele praeguse aja uudistele on meil alates tänasest Sulle üks erakordselt hea pakkumine! Enam ei pea pead murdma, et kus oleks tõeliselt soodne veebimajutus.

Tulises ja intiimses koostöös Zone veebimajutusega saame pakkuda nüüd igale õnnelikule, kes on sattunud selle blogipostituse otsa ja vaevunud seda ka lugema – miinus viiskümmend protsenti aastaks ajaks veebimajutuselt! Ja see on tegelikult päris kõva sõna, sest säästetud raha eest saad osta näiteks bensiini, gaasi või abikaasale midagi ilusat. Mõtle kõigi nende võimaluste peale ja ära jäta kasutamata  juhust oma elus avada uus peatükk.

Et tellida soodne veebimajutus kliki SIIA!

Et tellida soodne veebimajutus koos domeeniga kliki SIIA!

Kui mingil põhjusel otselingid ei peaks toimima, siis sooduskood ise on 89EE.  Kõikidel veebimajutust ja domeene puudutavates küsimustes saame vajadusel olles abiks ja ka siis kui oled veebimajutuse ja domeeni tellimisega edukalt ühele poole saanud ning läheb suuremaks veebimeisterdamiseks – võta ikka meiega ühendust! Koos on kergem ja saab tulemus ka kenam.

 

kodulehe tegemine

Ettevõtte loomine ja kodulehe tegemine käivad tänapäeva maailmas käsikäes. Ettevõtte omamine ilma koduleheta tähendab üldjuhul kindlasti ka potensiaalsete klientide kaotamist. Vabandus, et veebilehe loomine on liiga keeruline või kallis, ei ole kindlasti enam kehtiv, seepärast tasuks kindlasti meile kirjutada ja enda ideest ka rääkida, et see üheskoos teoks teha! Saad meile kirjutada SIIN.

Praeguste vahenditega on võimalik mingisugunegi veebilahendus ettevõttele luua küllaltki odavalt. Kodulehe tegemine on tänapäeval hädavajalik, sest see on ettevõtete, organisatsioonide ja isegi eraisikute esimene samm veebis kohaloleku loomisel. Kuid kodulehe tegemine pole pelgalt disaini ja sisu koostamise küsimus. Kodulehe otsingumootoritele optimeerimine on sama tähtis, kui soovite, et teie koduleht oleks hästi leitav ja külastatav. Siinkohal toome välja võtmepunktid mille abil on kodulehe tegemine või tellimine juba hulka lihtsam.

Registreeri endale domeen

Domeen on sinu kodulehe asukoht internetis. Kõige esimene samm peaks olema sobiva domeeni valimine ja registreerimine – näiteks www.koduleht.com. Kui veebiserver on sinu maja, siis domeen on sinu aadress.

Esmalt tuleks kontrollida kas domeen on üldse vaba ega pole kellegi teise poolt registreeritud. Väga mugav on kasutada selleks näiteks zone.ee domeeniotsingut.

Nõuandeid domeeni valimiseks

Kui esmane valik on juba kellegi poolt hõivatud, siis siin on mõned nõuanded alternatiivide otsingul:

 • Domeen on väga oluline otsingumootorite jaoks. Soovitatav on kasutada nimes sõnu mida inimesed võiks otsida Sinu äri leidmiseks. Näiteks “Mati muruniidukid” on parem kui “Mati koduleht”.
 • Domeen peab olema lihtsasti hääldatav ja meeldejääv. Hoia enda domeen nii lühike kui võimalik ning väldi punkte või sidekriipse. Reegel on, et domeen peaks olema hiljem lihtsalt sisestatav kui keegi on seda Sulle vestluses maininud.
 • Kui kõik teised variandid on võetud siis proovi domeenis kohanime kasutamist. Näiteks kui puhastus.ee on kinni siis proovi tartupuhastus.ee. See ei ole halb variant ja aitab enda lehele isegi rohkem külastusi tuua kui üldise nimega domeen.

 

Millest sõltub kodulehe tegemine

Et kodulehe tegemine oleks lihtsam ja kiirem, siis on kindlasti abiks ka korralik veebimajutus, ehk keskkond kus Sinu koduleht asuma hakkab. Tuleb leida endale veebimajutaja ja enamasti sama koha näol ka registripidaja kes Sinu domeeniandmeid hoiab. Veebimajutaja on teenusepakkuja kes hoiab enda serverites Sinu veebilehte ja selle faile. Veebimajutaja peaks olema võimalikult pika kogemusega, hea kvaliteediga, mõistliku hinnaga ja hea kasutajatoega. Veebimajutuse valikust oleme õnneks kirjutanud ka pikemalt siin – Kuidas valida veebimajutust.

Konkurents veebimajutajate hulgas on küllaltki tihe ning väga palju on ka sellel alal nö. ühemehefirmasid kes tihtipeale tegutsevad lühikest aega ning peale uste sulgemist kaovad jäljetult ka Sinu olulised failid ja koduleht.

 

Planeeri kodulehe sisu

Nüüd kui Sa tead millisele domeenile Sinu koduleht tuleb ja oled välja valinud veebimajutuse, tuleks välja mõelda mis funktsiooni koduleht täitma hakkab ja milline saab olema sisu – asjad põhjalikult läbi mõeldes ja kirja pannes läheb kodulehe tegemine hõlpsamalt. Üllataval kombel on just hirm sisuloome ees üks peamisi põhjuseid miks kodulehe loomist välditakse. Hea uudis on see, et tegelikult ei ole sisu vaja metsikutes kogustes. Pigem töötab paremini minimalistlik ja lihtne koduleht mille iga alamleht täidab kindlat funktsiooni.

Teie kodulehe sisu peaks olema hästi struktureeritud, et otsingumootorid saaksid selle hõlpsalt indekseerida ja mõista. Kasutage olulisi märksõnu, mis kirjeldavad teie tegevusvaldkonda ja mida teie potentsiaalsed kliendid võiksid otsingus kasutada. Kasutage erinevaid päiseid ja alapäiseid, et luua selge ja loetav sisustruktuur.

Kodulehe tegemine ja ülesehituse olulisus

Üldiselt järgivad kodulehed küllaltki lihtsat valemit, omadest vähemalt nelja kindlat alamlehte. Kui Sa seda nimekirja loed, siis ära muretse veel iga lehekülje kujunduse pärast, keskendu ainult sisule.

 • Avaleht: avalehel peaks kindlasti olema ettevõtte nimi, aukoht ja kokkuvõtlik enesetutvustus – mida te teete ja kes te olete. Lühidalt tasuks kirja panna ka mis eristab teid teistest ja miks klient peaks otsustama teie kasuks.
 • Tooted ja teenused: Lehekülg kus on kirjas teie tooted ja teenused mida pakute. Hea praktika on välja tuua ka hinnad või hinnavahemikud ning lühike kirjeldus iga teenuse või toote kohta.
 • Meist: Siin on koht kus jutustada lahti ettevõtte taust ja ehk tuua välja ka ettevõtte kuuluvused erinevatesse ühingutesse. Juurde saab lisada ka klientide tagasiside mis lisab ettevõttele usaldusväärsust.
 • Kontakt: Aadredd, e-mail, telefon, tööajad ja lingid sotsiaalmeedia kontodele nagu Twitter ja Facebook. Interaktiivne Google Maps-i kaart on samuti hea mõte. Kogu kontaktinfo mida klient tahab kiirelt ettevõtte kohta teada, peaks sellel lehel olemas olema.

 

Pane paika ettevõtte logo

Värvid, font ja logo stiil mõjutavad suuresti ka ettevõtte kodulehe disaini kuna logo ja koduleht peaksid käima käsikäes. Kui Sul on juba logo või tunnusgraafika mida oled aktiivselt kasutanud siis on väga hästi. Nüüd tuleks üles otsida võimalikult suur variant logost või logo originaalfail. Kui logo puudub pole ka hullu, siin on kolm varianti logo loomiseks:

 • Joonista logo ise: erinevat tarkvara logo disainimiseks on tohutult. Kui oskad Photoshop-i või Corel Draw-i siis on hästi, kui eriline eelnev kogemus puudub siis võib proovida näiteks veebis asuvat logogeneraatorit – www.tailorbrands.com
 • Fiverr.com: Fiverr on leht mis viib kokku teenuseotsijad ja osutajad justnimelt väiksemate projektide osas nagu logod ja muu tunnusgraafika. Hinnad algavad viiest dollarist ja kusagil 20 dollariga võib logo kätte saada isegi mõne päevaga.
 • Telli logo disainerilt: Kui eelarve kannatab ja pole aega ega tahtmist ise enda logo kallal toimetada siis võib muidugi palgata disaineri või disainibüroo. Nii saad 100% personaalse lahenduse vastavalt enda soovidele ja nägemusele.

 

Kodulehe tegemine ja disain

Nüüd kui kõik muud jupid kodulehe loomiseks on valmis, on aeg hakata kokku panema ühte ilusat kodulehte. Uuringud näitavad, et tihtipeale piisab külastajal isegi kolmest sekundist, et otsustada kas jääda kodulehele või lahkuda. Seega on kiire ja mõjuv esmamulje olulisem kui kunagi varem. Siin on nõuandeid kuidas hoida külastajaid paremini enda lehel.

 • Lihtne ja arusaadav navigeerimine: Külastaja peaks koheselt aru saama millega Sinu ettevõte tegeleb ja milles Sinu kodulehe eesmärk seisneb. Väga kiirelt peaks olema arusaadav kus asub info teenuste kohta ja kus on kontaktinfo. Kui koduleht on arusaamatu siis külastajad lahkuvad kiirelt.
 • Suuna külastajad nuppude abiga tegevustele: Pilkupüüdvad nupud selgete juhistega haaravad hästi pilku. See aitab kindlasti juhtida külastajaid paremini soovitud tegevusteni. Näiteks Sulle kirjutamine või mõne vormi täitmine jms.
 • Veebileht peab kiiresti laadima: Külastajad on kannatamatud ja kui Sinu veebilahendus võtab liialt kaua aega laadimiseks siis sealt lihtsalt lahkutakse sama kiiresti kui tuldi.
 • Hoia asjad lihtsana: Ära otsusta liialt keerulise disaini kasuks ning kindlasti ära arva, et iga sentimeeter veebilehel peab olema täidetud sisuga. Hästi kasutatud tühjad ruumid ja pausid on Sinu sõbrad. Minimalistlik disain suunab kasutaja palju paremini soovitud kohta.

Optimeerige lehe kiirus

Otsingumootorid eelistavad kiireid veebilehti, kuna need pakuvad paremat kasutajakogemust. Kasutage tööriistu, nagu Google PageSpeed Insights, et kontrollida oma kodulehe kiirust ja saada soovitusi selle kiirendamiseks. Samuti saate kasutada kompaktseid pilte ja minimeerida failide suurust, et kiirendada lehe laadimist.

 

Looge linkidega rikastatud sisu

Linkidega rikastatud sisu on oluline, et parandada teie kodulehe nähtavust otsingumootorites. Lingi teiste kvaliteetsete veebisaitidega, mis on seotud teie tegevusvaldkonnaga, et tõsta oma kodulehe autoriteeti ja tõsta selle järjestust otsingumootorite tulemustes.

admin

aprill 19.2022 | E-esmaspäev | e-pood | ettevõtlus | Veebipood

E-esmaspäev on juba 9.mail! Kas Sina oled juba E-esmaspäeval osalenud ning surfanud erinevates e-poodides ja leidnud enneolematuid sooduspakkumisi? Kui ei ole, siis esimene võimalus avaneb Sulle Internetis soodsalt šoppamiseks juba 9. mail!

Mis päev see selline on?

E-esmaspäeval saad Sa teha 24-tunni jooksul oste erinevatest e-poodidest Internetis, mis on ainult selleks päevaks teinud enneolematult suuri soodus- ja eripakkumisi. Erinevad veebipoed on üles riputanud soodsad eripakkumised oma toodetele ja/või teenustele, mis on Sulle saadaval just ja ainult E- esmaspäeval ning 24h! E-esmaspäeva raames pakuvad erinevad veebipoed erilisi sooduspakkumisi iga maikuu ja novembrikuu teisel esmaspäeval.

E-esmaspäeva korraldab Eesti E-kaubanduse Liit, kes ka kontrollib üle kõikide e-poodide taustainfo, et Internetis šoppamine oleks turvaline ja mugav. Kõige esimene E-esmaspäev leidis aset 10. novembril, 2014. aastal.

E-esmaspäeva korraldatakse, et kasvatada erinevate brändide tuntust ning käivet. 24-tunni jooksul on võimalik erinevatel ettevõtetel end nähtavaks teha www.esmaspaev.ee kampaanialehel kõige erilisemate ja silmapaistvamate pakkumistega.

Veebipoodides ostlemine on aastatega aina populaarsemaks muutunud ja mitte ainult pandeemia tõttu, vaid see on mugav ning hoiab Sinu kallist aega kokku. Selleks, et e-poes šopata, ei ole vaja muretseda tasulise parkimise pärast või mõelda, kuidas oma lihasjõuga näiteks mööblit koju toimetada, ei ole tarvis ka järjekorras seista või teenindajat oodata.

Enamasti ostetakse e-poodidest süüa, tervise- ja sporditooteid, kodusisustust ning elektroonikat. E-esmaspäeval jäävad aga enim ostlejatele silma lemmikloomatarbed, ilu-, tervise- ja loodustooted.

E-esmaspäev üllatab Sind eripakkumistega!

E-esmaspäeva raames ei tee erinevad veebipoed mitte ainult pead pööritama panevaid allahindlusi, vaid ka korraldatakse põnevaid loosimänge ning enamasti on paki kohale toimetamine ka tasuta, kingituseks Sulle kauba peale!

Lisaks, paljud tootekategooriad, millel tavapäraselt allahindlusi ei esine, paistavad silma just erakordsete sooduspakkumistega. Seega, tasub oma lemmikbrändidel sellel päeval silm peal hoida!

Tähtis on arvestada, et E-esmaspäev on kaitstud kaubamärk ning antud kampaanias osalemiseks on vaja E-Kaubanduse Liidu kinnitust. Osalemiseks registreeri veebilehel – www.esmaspaev.ee

Pane omale kalendrisse E-esmaspäevade meeldetuletused ning saa osa enneolematutest pakkumistest, allahindlustest ja loosidest!

admin

aprill 12.2022 |

Kuidas on võimalik luua kodulehti, millel on lihtne navigeerida ning kuidas saab menüüribasid kasutades teha külastused kasutajatele meeldivaks? Võimalusi on mitmeid, kuid lubage välja tuua 6 kõige paremat nippi atraktiivse ning loogilise veebilehe loomiseks. 

Loogiline navigatsioon tähendab:

 1. Menüüribadel on terminid lihtsad ning õigesti tõlgitud ka teistesse keeltesse. Kuna veebikasutaja hakkab endale sektsioonide kaupa infot kõige pealt otsima tänu menüüribale, tuleks sealses valikus kasutada lihtinimesele mõeldud termineid ning pealkirju. Kui Menüüriba aga puudub, tuleks kasutada peatükkide kaupa erinevaid nn blokke, mille abil saab kasutaja leida endale sobiva informatsiooni. Näiteks: Võib pealehel ülevalt alla kerides leida koheselt üldinfo, teenused ja hinnad, kirjeldused, kontaktinfo, aadressid ning pildigalerii. Juhul kui menüüriba on paigutatud visuaalselt pea nähtamatule kohale, tuleks sellele viidata ka pealehel.

 2. Ärge kasutage rohkem kui 7 otseteed teistele lehtedele samal pealehel. Inimmälu on lühike, mida vähem seda parem. Näiteks, ärge tutvustage kõiki teenuseid ning pakkumisi ühel lehel. Visuaalselt kirjuna tunduvad veebilehed tekitavad loomuliku paralüüsi ning tihipeale ka soov lehelt lahkuda.

 3. Kaunis graafiline disain ning kujundus aitavad veebikasutajal paremini veebilehel navigeerida. Kuna veebilehed peavad olema küllaltki lihtsa ehitusega, ei tohiks üle küllastada kõiki lehti üldise infoga (paigutage pealehele üldine info teenuste ning pakkumiste kohta ning looge seejärel otseteed spetsiifiliste tekstide juurde, et suuremat huvi tundvad isikud saaksid põhjalikumalt tutvuda neile sobival ajal).

 4. Kaardistatud kasutajate hinnangud- veebilehe või platvormi loomisel tuleks kasutada Beeta-testimist, mis tähendab reaalsete kasutajate ligipääsu oma uuele veebilehele ning kasutajate tagasiside hinnang ning analüüs. tavakasutaja saab veebilehte külastada ning kontrollida erinevaid aspekte. Seejärel koostatakse tagasiside analüüsid ning kaardistatakse ohukohad. Navigatsioon omab siinkohal enim tähtsust, sest vaid tasemete läbimisel kogu veebilehe ulatuses saab kindlaks teha tugevad ning nõrgad kohad.

 5. Hea navigeerimise puhul lisatakse sihtkohad või märksõnad ka url linkidesse. Ehk erinevate teemade puhul tuleks kasutada lihtsaid ning lühikesi märksõnu, mille abil saab tuvastada veebilehe sihtaadressid. Näiteks leiab Eesti ühelt tuntumalt meelelahutuse ettevõtte veebilehelt üles slotimängud kasutades aadressi nagu www.boostcasino.com/ee/slotid. Lihtsaks navigeerimiseks on kasutatud juba eesmärgina tähistatud sihtkoha nime juba url aadressi loomisel. 

 

Milliseid nippe kasutate teie, et veebileht intuitiivseks muuta? Lisage kommentaaridesse ka enda mõtteid ja kogemusi.

admin

märts 08.2022 |

Internet ja veebilehed on maailmas eksisteerinud maailmas alates 1990.aastast, ning üle 30 aasta on täiustatud infot, mida saab huvilistele tuua läbi nn world wide web- põhjal. Kuna veebilehed on eksisteerinud peamiselt ettevõtete virtuaalse tutvustuse eesmärgil, leiab netiavarustest nii ajaloolise ehituse kui ka kaasaegse kooslusega veebilehti.

Veebilehed annavad peamiselt edasi primaarset infot firmade ning asutuste kohta, kus pakutakse ribamenüü järgmisi temaatikaid:

 1. Üldine info
 2. Teenused
 3. Hinnakiri
 4. Ajalugu
 5. Galerii
 6. Kontakt

Kuna info otsija soovib leida endale vajaliku informatsiooni kiiresti, lisatakse tihti kõik see sama info ka pealehele. Vaid nii hõlmab veebikasutaja koheselt kõik vajaliku informatsiooni minimaalselt 3 sekundi jooksul. 

Mis teeb aga ühest veebilehest hea lehe ning millised kriteeriumid kehtivad nii ettevõtete kui ka eraisikute jaoks loodud veebilehtedele?

 • Üldteenused peavad olema detailselt kirjeldatud

Kuna veebilehelt otsitakse peamiselt inimesele vajaliku teenuse või pakkumise kohta infot, loetletakse teenuste kategooria all välja väga detailselt kõik kasulik informatsioon. SEO-l on siin küljes üks kõige tähtsamaid ülesandeid. SEO ehk search engine optimization võimaldab leida veebist kõik veebilehed, millel on mainitud inimese otsitavad otsingusõnad. Kui veebilehel ei ole SEO-d kasutatud enda hüvanguks ning info jääb puudulikuks, ei pruugi sama veebileht otsingumootorites esile tõusta.

Teenuste kirjeldamisel tuleb olla täpne ning võimalusel võiks tuua näiteid. Kuna näidete puhul saab kasutaja tõmmata paralleeli enda jaoks vajaliku info jaoks, saab kasutaja teha enda jaoks võimalikult hea valiku. Näiteks võiks tuua Nutz kasiino lehe, mille alalehe https://www.nutz.ee/live-casino/poker leidmiseks veebis piisab pokker märksõna kasutamine Google otsingumootoris. 

 • Kontaktide leht pakub mitmeid võimalusi

Kuigi firmad pakuvad oma teenuseid läbi veebi, soovib kasutaja alati leida informatsiooni ka firma enda füüsilise aadressi kohta. Samuti soovitakse leida meiliaadresse, mille abil on võimalik veebilehel pakutud firmaga ühendust võtta endale sobival ajal. Kontakti alla veebilehel peavad kuuluma:

 1. Kontakt telefoninumbrid
 2. Kontakti nimi ning meiliaadress
 3. Füüsiline registreeritud ettevõtte aadress ning tegutsemise koht
 4. Google Maps applikatsiooni lisamine ettevõtte hõlpsaks leidmiseks
 5. Kontaktivorm automaatseks ühenduse võtmiseks.

Üheks enim kasutatavaks kontakti võimaluseks veebilehel on alati automaatne kontaktivorm, mis on ühendatud juba üldise firma emailiga, kuhu saab saata küsimusi ning ettepanekuid. Väga headel veebilehtedel saab adressaadi lahtris vahetada ka saaja nime või veebiaadressi, et mitte uputada selliseid veebimaile, kuhu potsatavad pea kõik meilid.  

 

 1. Tehtud tööd ning näited aitavad otsustada kiiremini

Veebilehelt endale sobiva ettevõtte leidmisel saab endale parima valiku tegemiseks vaadata eelnevalt tehtuid töid ning näiteid, kui neid on näidatud. Parimatel veebilehtedel saab alla laadida tekstinäiteid ning videoid, kus demonstreeritakse oma oskusi. 

Parimatel veebilehtedel on kasutatud võimalikult palju detailset informatsiooni, mida veebikasutaja saab  enda jaoks hästi ära kasutada. Tehnilised hooldused tuleks teostada öösel, mil lehe kasutamine on minimaalne ning nii et segata kasutajate toimetusi. 

Kui tegemist ei ole esindusliku veebilehega ning peamiselt aplikatsioonile üles ehitatud veebilehele, võimaldab hea veebilehe luua korralikult ning süstemaatiliselt mitmesse erinevasse keelde kodeeritud veebimanus. Erinevate keelte kasutamine aitab ka välismaistel kasutajatel kasutada veebilehte neile sobivas keeles. IT osakonnad palkavad sel juhul tavaliselt tavalised java tõlkijad, kes tõlgivad veebilehe vähemalt kolme erinevasse keelde. Eesti keeles on enim nõutud eesti, vene ja inglise keele kasutus. 

Katkine koduleht
admin

veebruar 08.2022 | hooldus | kodulehe hooldamine | koduleht | veebileht

Katkine koduleht tekitab peavalu?

„Tegin omale mõni aeg tagasi kodulehe, pilkupüüdva ja kaasaegse. Olin väga rahul kuni selle hetkeni kui avastasin, et pooled lingid ei tööta ning üleüldse on mingisugune anomaalia seal tekkinud. Ehk on koduleht katkine sellepärast, et ma ei ole julgenud uuendusi läbi viia, sest kartsin, et iseseisvalt tegutsedes lõhun midagi ära?“ – kas oled olnud kunagi sellises olukorras?

Täpselt nii nagu kodumasinad, ehitustööriistad, sõiduvahendid, mis on pidevas kasutamises, vajavad järjepidevat hooldamist. Hooldustöid vajab ka Sinu koduleht, et see oleks töökorras ja vigadeta.

Ettevõtja, kes on oma tootele või teenusele teinud kodulehekülje mitu head aastat tagasi, aga ei ole selle hooldamisega vaeva näinud, vajab tõenäoliselt praegu hädasti veebilehe uuendamist. Igakuiselt tellitud veebilehe hooldus on taskukohasem kui kiviajast pärit veebilehe kaasaaegseks muutmine tagantjärgi.

Vanade kodulehtede kujundused on tavaliselt nurgelisemad ja kitsamad ning ei ole visuaalselt ilusad uutel suurtel ekraanidel. Selleks, et Sinu veebilehe disain oleks nutitelefonidel ja tahvelarvutitel esinduslik, vajab koduleht korralikku ning põhjalikku uuendustööd. Sinu püsi- ja potentsiaalsete uute klientide tekkimine sõltub suuresti Sinu kodulehe esinduslikust ja kaasaaegsest väljanägemisest.

Koduleht on katkine

4 mõtet, mida teha, kui koduleht on katkine

 1. Võta ühendust oma veebilehe tegijaga ning palu, et ta Sinu kodulehel vead parandaks
 2. Vaheta sisuhaldussüsteem üleni tänapäevasema vastu välja
 3. Pöördu mõne teise IT ettevõtte poole, kes viiks läbi vigade paranduse
 4. Teinekord on parim otsus lasta teha hoopis uus koduleht, mis on kaasaegse disaini ja sisuga

Koduleht vajab järjepidevat hooldust ja tähelepanu, et kõik laitmatult toimiks, ilma tõrgeteta. Kui oled ettevõtja ja omad kodulehte, siis investeerimine kodulehe hooldusesse jätab Sind hiljem ilma peavalust ning suuremast väljaminekust, mida võib korralikult hooldamata veebileht Sinu firmale põhjustada.

Sageli hoiavad väiksemad ettevõtted kodulehe hoolduse pealt kokku. Kahjuks võib kodulehe parandamine ja kaasaaegsemaks tegemine tulevikus hoopis kulukamaks muutuda. Ära viska oma algset investeeringut maha! Kui Sul pole aega või teadmisi, et oma kodulehte hooldada, võta meiega ühendust ja küsi pakkumist:

89@89.ee | +372 554 69 60

Blogi
admin

veebruar 02.2022 | blogi | Blogipostitus | koduleht | veebileht

Mis on blogi?

Inglise keelest tulnud sõna „blog“ tähendab eesti keeles blogi ehk veebipäevikut, mille lisab internetikeskkonda iga kindla aja järel sisulooja, kes kirjutab põhjalikke ja informatiivseid artikleid ning raporteid. Sisukirjutaja otsene eesmärk on SEO parandamine, ettevõtte tuntuse suurendamine või hoopis autoriteedi tõstmine. Natukese aja pärast viib see tõenäoliselt müügitehinguni.

Sisu loob ka copywriter, kes väga pikka teksti ei kirjuta, aga suunab lugejat kohe mingit tegevust tegema või ostma, kampaaniate korral.

Blogi on kui veebipõhine ajakiri, kust Sinu kliendid leiavad kasulikke nippe, õpetusi ning tähtsaid uudiseid ettevõtte või toodete kohta. Tänu blogipostitustele leiavad Sind ka potentsiaalsed uued kliendid Google-s paremini üles. Hästi kirjutatud SEO tõstab Google otsingumootoris Sinu brändi konkurentidest ülespoole.

Blogi nõuab tähelepanu ja rutiini

„Blogi“ nupp võiks olla esilehel nähtaval kohal ning silma võiksid paista uusimate või populaarseimate blogipostituste eelvaated, mis tekitaksid veebilehe külastajatele koheselt uudishimu.

Blogipostitusi võiksid oma kodulehele üles riputada korra nädalas, aga minimaalselt kaks korda kuus.

Selleks, et oma veebilehele külastajaid tuua, võiksid uusi blogipostitusi jagada erinevates sotsiaalmeedia kanalites – Facebook, Instagram, LinkedIn vms. Tasuta orgaanilist liiklust on võimalik saada oma veebilehele, kui blogipostitus on otsingumootoritele (SEO) hästi optimeeritud ning Google tõstab Sinu ettevõtte konkurentidest kõrgemale.

Inspiratsiooni saamiseks soovitame külastada konkurentide kodulehti ning lugeda nende blogipostitusi. Hea mõte on Googeldada ka oma ettevõttele omaseid märksõnu, mille tulemuseks on Sinu firmat ja kliente kõnetavad artiklid ja postitused, millest saad ammutada oma kirjutiste jaoks inspiratsiooni. Selleks, et kirjutada head blogi, kasuta lihtsaid, lõbusaid ja kergesti loetavaid lauseid.

Kui Sinu firmas pole eraldi inimest, kes saaks, tahaks või oskaks kirjutada blogipostitusi, siis selleks on erinevad ettevõtted, kes pakuvad sisuloome teenust. Näiteks: 89 IT- JA DISAINITEENUSED

Blogipostitusi on kasulik kirjutada, et oma olemasolevaid ja potentsiaalseid kliente kursis hoida ettevõtte uusimate uudiste ja sündmustega. Hästi kirjutatud ja otsingumootoritele optimeeritud postitus toob paremat liiklust Sinu veebilehele.

Vaja abi sisu loomisega? Pole probleemi, meie aitame: 89@89.ee | +372 554 69 60

Koduleht
admin

jaanuar 12.2022 |

7 näpunäidet kodulehe tegijale

 

1. Koduleht nõuab eesmärki & sihtrühma

Mõtle hoolikalt läbi, kellele on Sinu koduleht suunatud ning katsu leida oma sihtrühma murekohad ja probleemid. Mõtle läbi, miks on üldse tarvis veebileht oma ettevõttele luua.

Veebilehe eesmärk peaks olema mõõdetav, et saada ülevaade, mis töötab ja mis mitte. Eesmärgiks on näiteks oma kodulehe kaudu toodete ja/või teenuste müümine, kontaktide kogumine selleks, et hiljem uudiskirju saata või mõni muu tegevus.

2. Koduleht vajab kasulikku sisu

Mõtle välja, miks peaks Sinu kodulehe külastaja veebilehele tagasi tulema. Hea võimalus selleks on näiteks luua blogipostitusi, mis kõnetavad just Sinu sihtrühma. Kasulikke ja kõnetavaid postitusi jagatakse edasi ning nii jõuad Sa suurema publikuni ning uute ja potentsiaalsete klientideni.

Sinu kodulehe sisu peaks olema lihtne, arusaadav ja järjepidev.

3. Puhas koduleht & lihtne kujundus

Mõtle oma lehe külastaja ning tema silmade peale. Ettevaatlik tasuks olla erksate värvide kasutamisega, sest need võivad viia tähelepanu mujale olulisest. Hele või valge taust annavad Sinu kodulehele visuaalselt hingamisruumi ning külastaja saab kätte kasuliku info.

4. Kasuta pealkirju & alapealkirju

Lühikesed, tähtsa sisuga ja selged pealkirjad äratavad tähelepanu ning kutsuvad lugema. Jälgi, et kirjutatud tekst oleks sellises fondis, mis sobiks Sinu kodulehe stiiliga ning oleks ilusti loetav. Ära kasuta ebaolulisi lauseid lihtsalt teksti pikemaks venitamiseks, vaid jutusta asjast. Tegijatel juhtub, kuid katsu vältida kirjavigu!

5. Tee kontaktid nähtavaks

Hoolitse selle eest, et Sinu kodulehe külastajad leiaksid valguse kiirusel vajalikud kontaktid – e-mail, telefoninumber ja andmed ettevõtte kohta. Vahva oleks ka Sinu meeskonnapilti kontaktide juures näha, sest see tekitab usaldust.

6. Tekita usaldust

Võiksid leida oma kodulehel koha, kus tutvustad ennast ja meeskonnaliikmeid eraldi. Kõik oma suuremad saavutused ja tööd võiksid olla nähtaval. Näiteks, loo pilkupüüdev portfoolio. Vasta alati e-mailidele ja kommentaaridele viisakalt isegi siis, kui tegemist on väga ebameeldiva tagasisidega.

7. Lisa oma veebilehele kvaliteetsed pildid & videod

Mis saaks olla veel parem tähelepanupüüdja kui hea kvaliteediga külastajat kõnetav pilt või video, mis lihtsalt kutsub klikkama? Lisaks, otsingumootorites tõstab video kasutamine tulemusi ning annab Sinu veebilehe külastajale ägedama ülevaate tootest ja/või teenusest kui sõnaline tekst.

Vajad abi kodulehe tegemisel? Meie aitame Sind! Võta ühendust: 89@89.ee | +372 554 69 60

Digitaalne turundus

Digitaalne turundus – mis see on?

Digitaalne turundus on tänasel päeval kõige populaarsem ja mugavam lahendus muuta oma ettevõte kliendile nähtavaks ja lihtsasti leitavaks. Tänu digiturundusele on võimalik oma tooteid ja teenuseid mugavalt reklaamida just oma sihtgruppidele.

Sotsiaalmeedia turundus

Sotsiaalmeedia turundus kuulub digitaalse turunduse alla. Tänu sotsiaalmeediale saab iga suur ja ka väike ettevõtte olla nähtav ning kättesaadav oma olemasolevatele ja tulevastele lojaalsetele klientidele. Nemad omakorda reklaamivad Sinu ettevõtte tooteid ja teenuseid oma tuttavatele, sõpradele ja pereliikmetele läbi sotsiaalmeedia. Sotsiaalmeedia platvormideks on näiteks Facebook, Instagram ja Twitter. Suheldes nendel platvormidel oma klientidega, saab ettevõte tõsta külastatavust oma veebilehel ja suurendada oma brändi tuntust, näiteks läbi informatiivsete postituste.

SEO

Teiseks oluliseks digitaalse turunduse liigiks on SEO turundus. SEO on inglise keeles search engine optimization, mis tähendab veebilehe optimeerimist otsingumootoritele. Tänasel päeval on kindlasti üheks populaarseimaks otsingumootoriks Google. Selleks, et Sinu ettevõtte koduleht oleks nähtav, tuleb regulaarselt tegeleda toodete või teenuste teabe uuendamisega ning täiendamisega. Mis kasu on pilkupüüdvast ja kasutajasõbralikust veebilehest, kui keegi sinna ei satu? Täpselt seetõttu ongi oluline otsingumootorile optimeeritud koduleht, sest hästi tehtud SEO aitab veebilehe positsiooni, näiteks Google-s, oluliselt tõsta.

AdWords

AdWords ehk Google Ads on internetipõhine reklaamiteenus, mis on Google-i loodud. Tasu eest on ettevõttetel võimalik näidata oma toodete või teenuste reklaame Google-i teenustes, mis töötab HTTP-küpsiste ning määratud märksõnade põhjal, mida reklaami tellija on kasutanud. Sellised Google-i reklaamide tüübid on otsingureklaamid, displeireklaamid, rakendusereklaamid ning videoreklaamid, näiteks Youtube-s.

Iga ettevõtte eesmärgiks on oma brändi autoriteedi tekitamine ning päringute või broneeringute kasvatamine. Digitaalne turundus on selleks imeline abimees. Olgem nähtavad!

admin

juuli 05.2021 |

E-kaubanduse otsingumahtude tõus

Guugeldamine on tihti e-poodidest ostjate esimene samm soovitud toodete leidmisel. Alates 2020 aasta märtsist on aga oluliselt muutunud, palju inimesed Google’ist otsivad erinevaid e-kaubandusega seonduvaid teemasid. Eelmise aasta märtsis ja aprillis tõusid paljude e-kaubanduse valdkondade otsingumahud paarsada protsenti. Juukselõikusmasinate, hantlite ja mitmete teiste kategooriate otsingumahud kasvasid kohati lausa rekordkuudel 1 000% võrreldes 2019 aasta sama perioodiga. Muidugi oli erandeid. Reiskohvrite e-poe kingades ei soovinud kindlasti keegi olla.

Üldisemalt juba kõrge otsingumahuga kategooriates nagu jalgrattad, grillid, aiamööbel jne tõusid erinevad otsingud 40-100% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga, näiteks “jalgrattad” üldised otsingumahud Google’ist keskmiselt kuus alates aastast 2015 (kwfinder.com andmed “jalgrattad” märksõna otsingumahu osas):


Otsingumahtude suurenemine võimendus eriti mitmete uute nn hittoodete osa, mis said meedias palju tähelepanu ning olid Covid-19 ajal võimaluseks igapäeva rutiini murda või midagi uut proovida. Elektritõukeratas otsiti näiteks Google’is alate 2015 (kwfinder.com andmed “elektritõukeratas” märksõna otsingumahu osas) erinevate kuude lõikes:


Köögitehnika üheks hittooteks kujunes kuumaõhu fritüür, mille kasvutrend võimendus Covid-19 ajal (kwfinder.com andmed märksõna “kuumaõhu fritüür” otsingumahu osas kuude lõikes):E-poodide loomise huvi suurenemine

E-poodide võidukäiguga koos on tõusnud ka erinevate teenuste otsing, näiteks e-poe tegemist ja loomist otsiti 2020 aprillis umbes 200% rohkem kui 2019 aasta aprillis. Märksõna “e-poe tegemine” otsingumaht Google’ist alates 2016 aastast (kwfinder.com andmed):


Märksõna “e-poe loomine” otsingumaht Google’ist alates 2016 aastast (kwfinder.com andmed):


Kuidas jõuda nendeni, kes sinu toodet otsivad?

Google’i e-poe nähtavust aitab parandada otsingumootoritele optimeerimine ehk SEO, mis on muutunud aastatega lahutamatuks osaks e-poodide turundusest. Edukad SEO tööd aitavad tagada pikaajalise nähtavuse Google’is ja teiste otsingumootorites.

E-poe nähtavuse parandamine võtab aega. Paljude valdkondade e-poed, mis on järjepidevalt ja süsteemselt SEO-ga aastaid tegelenud, on ka Google’is väga hästi nähtavad. Ei ole aga liiga hilja alustada SEO töödega. Alustada saad kasvõi homsest aga esiteks tuleb endale selgeks teha peamised otsingumootoritele optimeerimise probleemid, mida lahendama hakata.

Eesti e-poodide peamiseid probleeme on vähe väliseid viiteid ehk linke, vähene sisu, läbimõtlemata struktuur ja tehnilised SEO probleemid. Sisu ja struktuuri täiendamiseks on soovitatav alustada märksõnade analüüsist ehk leida mida inimesed täpsemalt otsivad. Seejärel saab e-poodi täiendada optimeeritud tekstidega ja luua kasulikku sisu teemadel, mida potentsiaalsed kliendid otsivad.

Märksõnade analüüsiks saab kasutada erinevaid tööriistasid (näiteks kwfinder.com ja ahrefs.com) aga esiteks tasuks mõelda ja uurida:
– Mida Google otsingutulemustes seonduvate märksõnadena soovitab?
– Milliseid märksõnasid kasutavad konkurendid?
– Kas ja millistele märksõnadele teete Google Ads’is reklaami?
– Kas teil on seadistatud e-poe lehesisene otsing ja mida külastajad sealt otsivad?
– Millised on Google Search Console’i andmete märksõnad, millega e-pood on Google’is leitav? Kui teil ei ole seadistatud Google Search Console, siis tehke seda kohe.
– Kas ja milliseid sõnastusi kasutavad kliendid toodete osas teiega suhltemisel?
– Milliste probleemidega pöörduvad kliendid teie poole?

Väliste viidete arvu tõstmiseks on soovitatav alustada konkurentide domeenide viidete analüüsist, näiteks tööriistaga Ahrefs.com. Välised viited ehk lingid on pikaajaline investeering, mida ei tasuks kindlasti jätta SEO tööde teostamisel kõrvaliseks tegevuseks. Juba uute linkide abil Google’is otsingutulemusi reastava algoritmi jaoks nn autoriteetsemaks muudetud e-poe domeen omab pikemaks ajaks eelisseisu teiste e-poodide osas. Linkide ehitamine võtab aega ja tihti on vaja sisuse või avaldamisesse investeerida. See aga ei juhtu ka klientidel üle öö. Ei tasu aga unustada ka tulemuste saavutamise järel edasi panustada, sest ka konkurendid ei maga.

Tehnilise SEO tööde osas on soovitatav kaasata spetsialist, kes aitab tööd teostada või läbida SEO koolitus. Tihtipeale võivad just mitmete tuhandete toodetega ja sadade kategooriatega suuremad e-poed olla palju väiksemaid tehnilisi SEO probleeme. Soovitatav on alustada sellest, et vaadata, kas lehele on paigaldatud Google Search Console.

SEO ei ole väiksemate e-poodide puhul rakenditeadus aga nõuab süstemaatilist tööd. Suurema e-poe puhul on soovitatav esialgu nõu pidada spetsialistiga.

Mis asi see WordPressi hooldus veel on? Tavaliselt kui me räägime WordPressist ja selle eelistest, on keskseks punktiks WordPress veebisaitide loomise protsessi lihtsus, sõltumata sellest, millist veebilehte soovime luua.

WordPressi veebilehe loomine ja WordPressi hooldus on aga kaks väga erinevat asja. Tegelik töö algab alles siis, kui sinu veebileht on võrgus. Jutt ei käi siin sisu loomisest ja saidi reklaamimisest, vaid, petlikult, lihtsast ülesandest hoida oma WordPressi veebileht töökorras ja toimiv. Wordpressi hooldus tähelepanuta jättes võib kaasa tuua palju ebameeldivaid tagajärgi nagu:

• Pikenenud lehe laadimisaeg

• Alandatud turvalisus

• Kasutuskogemuse halvenemine

• Otsimootorite paremusjärjestuse langus

Peale selle muutub veebisait, mille eest ei hoolitseta, lihtsalt kaootilisemaks ja seda on raskem kasutada. Seetõttu on regulaarne WordPressi hooldus lausa kohustuslik.

wordpressi hooldus

Miks sind peaks huvitama WordPress hooldus?

 Aga miks üleüldse on WordPressi saitide hooldamine nii oluline teema? Kui platvorm on nii kõrgetasemeline kui reklaamitud, kas see ei peaks olema selline komplekt, mis teed valmis ja „unustad“? Miks on veel vaja ka hooldusesse aega investeerida?

 Võta seda nii: WordPress on tööriist ja nagu kõik muudki tööriistad, tuleb ka selle eest hoolitseda, et see töötaks nii nagu peab. CMS ei erine maja kütmisest. Regulaarse hoolitsuseta ei jätka su WordPressi veebileht tippvõimsusel töötamist.

Lisaks vähendad regulaarselt väiksemaid asju tehes tõenäosust, et mingil hetkel pead tegelema suuremate probleemidega.

 

Mida WordPressi hooldus endast kujutab?

Kõigepealt on peamiseks tegevuseks põhilised hooldus- ja haldusülesanded WordPressi veebisaitidele, mis kujutavad endast nii WordPressi enda kui kõikide pluginate ja teemade uuendamist.

See mitte ainult ei võimalda juurdepääsu uutele funktsioonidele ja koodivärskendustele, vaid – mis veelgi olulisem – pakub ka turvaparandusi ja muid meetmeid, mis tagavad sinu veebisaidi turvalisuse. Reaalsuses ongi uuenduste mitte tegemine üks levinumaid põhjuseid, miks WordPressi saidid häkitud saavad.

Teine kõige olulisem tegevus on  back-up. See tähendab veebilehe vähemalt iganädalast varundamist kahte lokatsiooni. Regulaarsed varukoopiad on õige WordPressi veebisaidi hoolduse nurgakivi!

Peale nende kahe äärmiselt olulise tegevuse on veel muidkui olulisi igapäevasi ja iganädalasi tegevusi, millele tuleks tähelepanu pöörata. Nende hulka kuuluvad turvamonitooring, kiiruse monitoorimine ja testimine, staatusemonitooring, SEO võtmesõnade monitoring, andmebaasi puhastus ja optimeerimine ja spämmi ja pahavara eemaldamine.

 

Tundub liiga palju tööd? Ongi. Aga see on kõik vaid sinu WordPressi veebilehele ja sellega koos ka sinu ärile mitte ainult meeletult kasulik vaid ka vajalik. Ja sa ei pea selle kõigega üksi hakkama saama! Jäta WordPressi hooldus meie hooleks ja kasuta oma väärtuslikku aega muudeks tegevusteks! Võta meiega ühendust ja töötame koos sinu veebilehe heaks!

Meie soovime Sinu projektist lähemalt kuulda!

Täida kõrval olev vorm või saada normaalne e-mail aadressile89@89.ee

  error: Content is protected !!