...

hooldus

Katkine koduleht
admin

veebruar 08.2022 | hooldus | kodulehe hooldamine | koduleht | veebileht

Katkine koduleht tekitab peavalu?

„Tegin omale mõni aeg tagasi kodulehe, pilkupüüdva ja kaasaegse. Olin väga rahul kuni selle hetkeni kui avastasin, et pooled lingid ei tööta ning üleüldse on mingisugune anomaalia seal tekkinud. Ehk on koduleht katkine sellepärast, et ma ei ole julgenud uuendusi läbi viia, sest kartsin, et iseseisvalt tegutsedes lõhun midagi ära?“ – kas oled olnud kunagi sellises olukorras?

Täpselt nii nagu kodumasinad, ehitustööriistad, sõiduvahendid, mis on pidevas kasutamises, vajavad järjepidevat hooldamist. Hooldustöid vajab ka Sinu koduleht, et see oleks töökorras ja vigadeta.

Ettevõtja, kes on oma tootele või teenusele teinud kodulehekülje mitu head aastat tagasi, aga ei ole selle hooldamisega vaeva näinud, vajab tõenäoliselt praegu hädasti veebilehe uuendamist. Igakuiselt tellitud veebilehe hooldus on taskukohasem kui kiviajast pärit veebilehe kaasaaegseks muutmine tagantjärgi.

Vanade kodulehtede kujundused on tavaliselt nurgelisemad ja kitsamad ning ei ole visuaalselt ilusad uutel suurtel ekraanidel. Selleks, et Sinu veebilehe disain oleks nutitelefonidel ja tahvelarvutitel esinduslik, vajab koduleht korralikku ning põhjalikku uuendustööd. Sinu püsi- ja potentsiaalsete uute klientide tekkimine sõltub suuresti Sinu kodulehe esinduslikust ja kaasaaegsest väljanägemisest.

Koduleht on katkine

4 mõtet, mida teha, kui koduleht on katkine

  1. Võta ühendust oma veebilehe tegijaga ning palu, et ta Sinu kodulehel vead parandaks
  2. Vaheta sisuhaldussüsteem üleni tänapäevasema vastu välja
  3. Pöördu mõne teise IT ettevõtte poole, kes viiks läbi vigade paranduse
  4. Teinekord on parim otsus lasta teha hoopis uus koduleht, mis on kaasaegse disaini ja sisuga

Koduleht vajab järjepidevat hooldust ja tähelepanu, et kõik laitmatult toimiks, ilma tõrgeteta. Kui oled ettevõtja ja omad kodulehte, siis investeerimine kodulehe hooldusesse jätab Sind hiljem ilma peavalust ning suuremast väljaminekust, mida võib korralikult hooldamata veebileht Sinu firmale põhjustada.

Sageli hoiavad väiksemad ettevõtted kodulehe hoolduse pealt kokku. Kahjuks võib kodulehe parandamine ja kaasaaegsemaks tegemine tulevikus hoopis kulukamaks muutuda. Ära viska oma algset investeeringut maha! Kui Sul pole aega või teadmisi, et oma kodulehte hooldada, võta meiega ühendust ja küsi pakkumist:

89@89.ee | +372 554 69 60

admin

veebruar 25.2021 | haldus | hooldus | veebihaldus | veebihooldus | wordress

WordPressi haldus ja hooldus on üks olulisemaid valdkondi, millele on vaja keskenduda. WordPressi haldus ei ole lihtsalt veebisaidi ülesehitus peale mida lasta sellel lihtsalt istuda. Oma veebisaidi heas korras hoidmine eeldab ennetavat hooldavat lähenemist.

Sinu WordPressi veebileht on võimas süsteem, mis koosneb mitmest osast. See hõlmab WordPressi hostimist, WordPressi tarkvara ennast, pluginaid ja teemasid.

Lisaks sellele ju lisad veebile ka oma sisutekstid ja -pildid. Kõik need koos moodustavad veebisaidi, mida külastajad ja kliendid armastavad.

Seega, kui soovid optimaalset jõudlust, on regulaarne WordPressi haldus väga vajalik. Need hooldustoimingud tagavad, et sinu veebisait on alati parimas vormis.

Kui tihti peaks WordPressi haldus-toiminguid tegema?

Kui veebileht on tiheda külastatavusega, peaks haldusega seotud toiminguid vähemalt iga kolme kuu tagant läbi tegema. Paljusid toiminguid on aga soovitav teha lausa iga kuu.

Siin on loetelu olulisematest toimingutest:

– Loo oma veebisaidist täielik varukoopia

Varukoopiad sinu veebilehest üks olulisimaid asju WordPressi haldus-elemente. WordPressil on palju back-up pluginaid, mis sellega aitavad. Mõnikord, aga, võib varunduslahendus äkitselt lakata töötamast, ilma et seda isegi märkaksid, seega oleks hea, kui iga mõne aja tagant seda kontrolliksid ja vajadusel plugina käsitsi käivitaksid.

– Kontrolli ja värskenda kõiki WordPressi faile

WordPressil on sisseehitatud süsteem WordPressi tuumiku, pluginate ja teemade värskenduste haldamiseks. WordPressi peab alati uuendama, et kasutada uusimat versiooni ning hoida kõiki oma pluginaid ja teemasid värskena.

Uuendusi on soovitav ka käsitsi kontrollida, et veenduda, et kõigil pluginatel ja teemadel, eriti tasulistel, ikka töötab uusim versioon.wordpressi haldus - uuendused

– Kontrolli ja kustuta spam kommentaarid

Rämps-kommentaaride kustutamiseks on abiks erinevad pluginad nagu näiteks Akismet. Mõnikord, aga, võib Akismet kogemata õigustatud kommentaari märkida rämpspostiks. Seetõttu on soovitav iga mõne aja tagant vaadata oma spam üle, et mitte olulisi kommentaare kaotada.

– Testi kõiki oma WordPressi (kontakt)vorme

On ülimalt oluline kontrollida kõiki oma veebisaidi vorme ja veenduda, et need töötaksid korralikult. Oleks ju rumal kaotada klient katkise (kontakti)vormi tõttu.

– Optimeeri oma WordPressi andmebaas

WordPress salvestab enamiku andmeid sinu WordPressi andmebaasi. See sisaldab kogu sinu veebilehe sisu, kommentaare, kasutajaid ja seadeid.

Aja jooksul võib sinu andmebaas aga koguda palju tarbetuid andmeid, mis suurendab WordPressi varukoopiate suurust, mis võib mõjutada varukoopiate üleslaadimist, allalaadimist ja taastamist.

WordPressi andmebaasi optimeerimine võimaldab sinu veebisaiti segadusest puhastada ja andmebaasi jõudlust parandada.

– Leia ja paranda 404 veateated

Kui kasutaja proovib külastada lehte, mida sinu veebisaidil pole, kuvab WordPress talle 404 tõrke lehe. 404 veateated, mis ilmnevad seetõttu, et kasutaja aadressi valesti sisestas, on normaalsed ja nende pärast ei ole vaja muretseda. Küll aga on oluline eemaldada seesugused 404 veateated, mis ilmnevad näiteks seetõttu, et leht pole enam saadaval. Sellised vead loovad kasutajate jaoks pettumust valmistava ja halva kasutuskogemuse.

wordpressi haldus - 404

– Leia ja paranda katkised lingid

Veebilehe kasvades on tõenäoline, et mõnda välist veebisaiti, millele oled oma vanemates artiklites linkinud, pole enam olemas. Mõni võib olla kolinud uuele domeenile, teine ​​aga lihtsalt tegevuse ära lõpetanud.

Katkiste linkide probleem ei piirdu aga ainult väliste linkidega. Võid kogemata lisada katkiseid pilte, halvasti vormindatud linke või teha oma linkide kirjutamisel kirjavea. See võib külastajatele pettumust valmistada ja kahjustada sinu veebilehe kasutajasõbralikkust.

– Optimeeri oma veebisaidi pildid

Piltide laadimine võtab kauem aega kui teksti laadimine, mis tähendab, et need vähendavad lehe laadimiskiirust. Veebisaidi jõudluskontrolli käigus avastatud liiga suurte piltide suurust on parem vähendada.

– Vaata üle WordPressi turvalisuselogid

wordpressi hooldus - turvalisus

Mõned WordPressi kasutajad ei saa aru, et nende sait on rünnaku all enne, kui veebileht muutub aeglaseks või otsingutulemused langevad. Loe WordPressi turvalisuse kohta siit.

– Muuda kõiki oma paroole

See käib käsikäes eelmise turvalisuse punktiga. Paroolid on esimene kaitse volitamata juurdepääsu eest sinu veebisaidile. Kõikide veebikontode jaoks peaks alati kasutama tugevaid unikaalseid paroole. Nende hulka kuuluvad sinu WordPressi veebisait, FTP-kontod ja andmebaas.

Need hooldusprotseduurid on vaid mõned paljudest ja võivad olla üsna aeganõudvad, kuid sinu veebisaidi ja sinu ettevõtte jaoks on see ülioluline. Oleme siin selleks, et sind selle kõigega aidata. Kirjuta meile ja me teostame kõik vajalikud haldusprotseduurid sinu eest, sinu aja nimel!

veebilehe hooldus
admin

jaanuar 30.2017 | hooldus | hoolduspakett | koduleht | pakett | veebileht

Veebilehe hooldus muutub aktuaalseks peale veebilehe valmimist. Paljud ettevõtjad mõistavad õnneks tänapäeval kaasaegse veebilehe tähtsust, küll aga jätavad selle peale valmimist täielikult unarusse. Hooldamata veebilehe tõttu kaotatakse oluliselt rohkem kliente ja tellimusi kui esmapilgul arvata võiks ning see mõjutab juba omakorda otseselt ettevõtte käekäiku.

Veebilehed vajavad rutiinset veebihooldust ja ülevaatust igale omale komponendile – lingid, kontaktivormid, pildid, maksevõimalused, ostukorvid jne. Kõik peab töötama efektiivselt ja ohutult. Visuaalselt atraktiivse, kasutajasõbraliku ja skaleeruva veebilehe loomine on esimene samm, et anda oma klientidele teada oma suurepärasest ettevõttest või ideest. Regulaarne hooldus on hädavajalik, kui sa soovid pikaajalisemat edu. On igati mõistlik oma investeering veebilehe näol veelgi efektiivsemalt tööle panna regulaarse ja professionaalse abiga.

Turvalisus

Kõige tähtsam ja olulisem punkt! Veebilehe hooldusest rääkides on võimatu kõrvale jätta turvalisuse teemat. Ei ole vahet ka sinu veebileht jookseb WordPressil või mõnel muul platvormil, kas sellel on palju pluginaid ja mooduleid, kas sul on e-pood või mitte. Häkkerid igas maailma nurgas otsivad võimalust sinu lehele ligi pääseda, seega on ääretult oluline hoida kogu oma veebileht ja selle komponendid uuena. Uuendused kindlustavad selle, et sinu veebilehele on paigaldatud viimased veaparandused ning kõik viimased turvaaugud on lapitud. Põhimõtteliselt toimub pidev võidujooks tarkvaraarendajate ja häkkerite vahel. Pidevalt üritatakse üksteist üle kavaldada ja leida vigu üksteise süsteemides ning on ääretult oluline olla selles võidujooksus juhtival positsioonil. Tihtipeale kirjutatakse uudistes kuidas häkkerid varastasid mõne tuntud ettevõtte veebilehelt tuhandete krediitkaartide või muid klientide andmeid, enamasti aga piirdutakse pahavara laadimisega veebilehele nii, et see ei mõjuta ainult leheomanikku ennast vaid ka kõiki kliente, kes sellele lehele satuvad. Kuidas häkkerid sisse saavad? Tavaliselt kasutatakse ära ajale jalgu jäänud tarkvara. Täpselt nagu tavaline varas otsib lukustamata uksi otsivad kurjategijad ka veebis lihtsat saaki. Veelkord – veebilehe uuendamine turvalisuse koha peale ei ole kunagi varem nii oluline olnud.

Otsingutulemused (SEO), külastatavus, orgaaniline liiklus

Veebilehele uue sisu lisamine on parim võimalus tekitada koheselt külastusi ja parandada enda veebilehe positsiooni otsingutulemustes. Osa regulaarsest veebihooldusest on ka kogu sisu korrektse ja ajakohasena hoidmine. Mida rohkem sa enda veebilehele sisu lisad ja uuendad seda enam sa otsingumootoritele meeldid. Sama loogika toimib ka vastupidiselt – kui veebileht on pikalt uuendamata, siis selle positsioon järjest langeb. Kui veebileht on langenud rünnaku ohvriks ja näiteks pahavara täis topitud, siis eemaldab Google selle enda otsingutest täielikult, et kaitsta kasutajaid.

Kasutajamugavus

Kui veebilehe kujundusfailid on vanad ja uuendamata, hakkab juhtuma igasugu kujunduslikke veidrusi ning uuemates brauseriversioonides ja nutitelefonides võib näha veebilehest järjest veidramaid versioone. Mida aeg edasi seda hullemaid. Oled kindlasti näinud veebilehti paigast menüüdega, katkiste linkidega, mittetöötavate elementidega jne. Regulaarne uuendamine ja hooldus hoiab sellised probleemid eemal.

Lisaks on hea enda veebilehe välimusega ka üldiselt ajaga kaasas käia- et mulje oleks värske, põnev ja teemakohane. Viimane asi, mida potensiaalne klient või äripartner sinu veebilehte külastades näha tahab on fotod, artiklid või eripakkumised, mis on kuid või isegi aastaid vanad. Usaldus sellise veebilehega ettevõtte vastu kahaneb kohe.

Samuti tasub kindlaks teha, et kõik lingid ja kontaktivormid töötavad veatult. Sama käib personali, osakondade numbrite, sotsiaalmeedia linkide, hinnakirjade ja menüüde kohta. Kui klient satub aegunud info otsa, siis peegeldub see halvasti kogu ettevõttel.

Klientide hoidmine

Hoia oma olemas olevad kliendid regulaarselt kursis oma teenuste ja toodetega, uuendades vastavalt ka enda veebilehte. See on lihtsaim ja soodsaim viis uut infot koheselt huvilistele jagada ja suunata kliendid enda soovitud tegevusele – näiteks soodusmüügist osavõtmine, üritusega liitumine, annetuse tegemine või lihtsalt ostu sooritamine e-poest. Hea viis enda kliente kursis hoida on kindlasti ka hästi koostatud ja regulaarne uudiskiri ja veelkord veebilehe blogi. Samuti tasub aktiivne olla kõigis enda sotsiaalmeedia kanalites. Vali välja ainult sellised, kuhu sa ka regulaarselt jõuad, ei ole mõtet omada kontot 20-l erineval platvormil, kui sa jõuad postitada ainult ühte.

Veebilehe failide ja materjalide varundamine

Veebilehe hooldus on suuresti ka kõikide veebilehe failide varundamine. Seda saab teha nii käsitsi, kui ka automaatselt läbi erinevate veebiteenuste. Nagu ka kõikide muude asjade varundamine, siis on ka veebilehe varundamine oluline, et mitte läbi õnnetu juhuse jääda ilma oma kõikidest veebilehe failidest ja andmetest. Kui selline asi peaks juhtuma, siis ilma varukoopiata peaks terve veebilehe täiesti nullist üles ehitama. Varukoopia olemasolul käib aga kogu veebilehe taastamine kiirelt ja valutult. Vastavalt veebilehe sisutihedusele ja uuendamise sagedusele, tasub valida ka varukoopiate tihedus. Kui tegu on küllaltki staatilise informatiivse lehega, siis piisab tõenäoliselt korrast kuus. Suuremate ja pidevalt muutuvate lehtede puhul kindlasti iga päev.

Veebilehe hooldus – hädavajalik igast seisukohast!

Me väga loodame, et suutsime sind piisavalt veenda regulaarse hoolduse vajalikkuses. Veebilehe hooldus ja sellest rääkimine ei ole lihtsalt mingi müügitaktika. Veebilehte investeerimine on võrreldav autoostuga – sa saad enda raha eest hulka rohkem ja kauakestvama sõiduki kui sa jälgid tootja poolt etteantud hooldusplaani. Regulaarne hooldus tagab sinu veebilehe kiire ja veatu toimimise, tõhustab kaitset ründajate vastu ja tagab sinu külastajatele otsitava olemasolu. Pidev investeerimine hooldusesse hoiab ära riski maksta hiljem korraga palju suuremad summad veebilehe taastamiseks ja parandamiseks, kui kõige halvem on juba sündinud.

Veebilehe hooldus on oluline igale ettevõttele, olenemata suurusest või valdkonnast. Ei ole vahet, kas sinu ettevõte on mittetulunduslik, kas sa müüd käsitööehteid veebipoes, pakud professionaalseid pahteldamisteenuseid või omad portaali kokandushuvilistele. Kuna tänapäeva veebimaailmas saab sinu veebilehest ettevõtte “nägu” internetis, siis tasub sellesse igati investeerida. Regulaarse hooldusega investeerid parimasse kasutajakogemusse ja jätad ettevõttest tänapäevase ning turvalise mulje. Hooldus hoiab eemal kõik asjad, mida sa ei taha (häkkerid, robotid, spämm) ja meelitab ligi kõike, mida sa tahad – püsikliendid, tugev positsioon otsingutulemustes, kaasaegne väljanägemine ja kiirem toimimine.

Lase end aidata!

89 pakub professionaalset veebihooldust igat sorti veebilehtedele. Olgu sul kas isiklik blogi või keerukas e-pood, meie saame aidata! Hoiame sinu veebilehe veatult töös 24/7, anname garantii, varundame regulaarselt, seadistame tulemüüri, optimeerime otsingumootoritele, parandame kiirust ja jälgime kogu lehte pidevalt valvsa pilguga. Probleemidest ei peaks sina teavitama meid, vaid meie parandame need juba ise võimalikult varakult. Meiega saad ühendust läbi vestlusakna all paremas nurgas, kontaktivormi lehekülje allosas või läbi e-maili: 89@89.ee

Meie soovime Sinu projektist lähemalt kuulda!

Täida kõrval olev vorm või saada normaalne e-mail aadressile89@89.ee

    error: Content is protected !!