...

haldus

admin

veebruar 25.2021 | haldus | hooldus | veebihaldus | veebihooldus | wordress

WordPressi haldus ja hooldus on üks olulisemaid valdkondi, millele on vaja keskenduda. WordPressi haldus ei ole lihtsalt veebisaidi ülesehitus peale mida lasta sellel lihtsalt istuda. Oma veebisaidi heas korras hoidmine eeldab ennetavat hooldavat lähenemist.

Sinu WordPressi veebileht on võimas süsteem, mis koosneb mitmest osast. See hõlmab WordPressi hostimist, WordPressi tarkvara ennast, pluginaid ja teemasid.

Lisaks sellele ju lisad veebile ka oma sisutekstid ja -pildid. Kõik need koos moodustavad veebisaidi, mida külastajad ja kliendid armastavad.

Seega, kui soovid optimaalset jõudlust, on regulaarne WordPressi haldus väga vajalik. Need hooldustoimingud tagavad, et sinu veebisait on alati parimas vormis.

Kui tihti peaks WordPressi haldus-toiminguid tegema?

Kui veebileht on tiheda külastatavusega, peaks haldusega seotud toiminguid vähemalt iga kolme kuu tagant läbi tegema. Paljusid toiminguid on aga soovitav teha lausa iga kuu.

Siin on loetelu olulisematest toimingutest:

– Loo oma veebisaidist täielik varukoopia

Varukoopiad sinu veebilehest üks olulisimaid asju WordPressi haldus-elemente. WordPressil on palju back-up pluginaid, mis sellega aitavad. Mõnikord, aga, võib varunduslahendus äkitselt lakata töötamast, ilma et seda isegi märkaksid, seega oleks hea, kui iga mõne aja tagant seda kontrolliksid ja vajadusel plugina käsitsi käivitaksid.

– Kontrolli ja värskenda kõiki WordPressi faile

WordPressil on sisseehitatud süsteem WordPressi tuumiku, pluginate ja teemade värskenduste haldamiseks. WordPressi peab alati uuendama, et kasutada uusimat versiooni ning hoida kõiki oma pluginaid ja teemasid värskena.

Uuendusi on soovitav ka käsitsi kontrollida, et veenduda, et kõigil pluginatel ja teemadel, eriti tasulistel, ikka töötab uusim versioon.wordpressi haldus - uuendused

– Kontrolli ja kustuta spam kommentaarid

Rämps-kommentaaride kustutamiseks on abiks erinevad pluginad nagu näiteks Akismet. Mõnikord, aga, võib Akismet kogemata õigustatud kommentaari märkida rämpspostiks. Seetõttu on soovitav iga mõne aja tagant vaadata oma spam üle, et mitte olulisi kommentaare kaotada.

– Testi kõiki oma WordPressi (kontakt)vorme

On ülimalt oluline kontrollida kõiki oma veebisaidi vorme ja veenduda, et need töötaksid korralikult. Oleks ju rumal kaotada klient katkise (kontakti)vormi tõttu.

– Optimeeri oma WordPressi andmebaas

WordPress salvestab enamiku andmeid sinu WordPressi andmebaasi. See sisaldab kogu sinu veebilehe sisu, kommentaare, kasutajaid ja seadeid.

Aja jooksul võib sinu andmebaas aga koguda palju tarbetuid andmeid, mis suurendab WordPressi varukoopiate suurust, mis võib mõjutada varukoopiate üleslaadimist, allalaadimist ja taastamist.

WordPressi andmebaasi optimeerimine võimaldab sinu veebisaiti segadusest puhastada ja andmebaasi jõudlust parandada.

– Leia ja paranda 404 veateated

Kui kasutaja proovib külastada lehte, mida sinu veebisaidil pole, kuvab WordPress talle 404 tõrke lehe. 404 veateated, mis ilmnevad seetõttu, et kasutaja aadressi valesti sisestas, on normaalsed ja nende pärast ei ole vaja muretseda. Küll aga on oluline eemaldada seesugused 404 veateated, mis ilmnevad näiteks seetõttu, et leht pole enam saadaval. Sellised vead loovad kasutajate jaoks pettumust valmistava ja halva kasutuskogemuse.

wordpressi haldus - 404

– Leia ja paranda katkised lingid

Veebilehe kasvades on tõenäoline, et mõnda välist veebisaiti, millele oled oma vanemates artiklites linkinud, pole enam olemas. Mõni võib olla kolinud uuele domeenile, teine ​​aga lihtsalt tegevuse ära lõpetanud.

Katkiste linkide probleem ei piirdu aga ainult väliste linkidega. Võid kogemata lisada katkiseid pilte, halvasti vormindatud linke või teha oma linkide kirjutamisel kirjavea. See võib külastajatele pettumust valmistada ja kahjustada sinu veebilehe kasutajasõbralikkust.

– Optimeeri oma veebisaidi pildid

Piltide laadimine võtab kauem aega kui teksti laadimine, mis tähendab, et need vähendavad lehe laadimiskiirust. Veebisaidi jõudluskontrolli käigus avastatud liiga suurte piltide suurust on parem vähendada.

– Vaata üle WordPressi turvalisuselogid

wordpressi hooldus - turvalisus

Mõned WordPressi kasutajad ei saa aru, et nende sait on rünnaku all enne, kui veebileht muutub aeglaseks või otsingutulemused langevad. Loe WordPressi turvalisuse kohta siit.

– Muuda kõiki oma paroole

See käib käsikäes eelmise turvalisuse punktiga. Paroolid on esimene kaitse volitamata juurdepääsu eest sinu veebisaidile. Kõikide veebikontode jaoks peaks alati kasutama tugevaid unikaalseid paroole. Nende hulka kuuluvad sinu WordPressi veebisait, FTP-kontod ja andmebaas.

Need hooldusprotseduurid on vaid mõned paljudest ja võivad olla üsna aeganõudvad, kuid sinu veebisaidi ja sinu ettevõtte jaoks on see ülioluline. Oleme siin selleks, et sind selle kõigega aidata. Kirjuta meile ja me teostame kõik vajalikud haldusprotseduurid sinu eest, sinu aja nimel!

kodulehe haldamine

Kui veebipood või kodulehekülg on valmis, siis muutub aktuaalseks ka kodulehe haldamine. Järgnevalt tuleb juttu kodulehe haldamisest ja kõige sellega kaasnevast. Samuti räägime ka 89 pakutavatest kodulehe halduse teenustest ja veebilehe sisust ning anname nõu, mida peaks silmas pidama.

Kodulehe haldamine koosneb:

 

Kodulehe haldamine kui sisu loomine ja sisuhaldus

Staatilised ja nö. surnud sisuga kodulehed on küllaltki igavad ja näevad mahajäetud välja.  Selle vältimiseks tuleb iga natukese aja tagant kirjutada näiteks mõni põnev artikkel või uudis, lisada pilte ja videosid. Järjepidevus on siin võtmetähtsusega ka lehe otsimootorites leitavuse seisukohast. Nimelt eelistab Google otsitulemustes värskema sisuga lehti, kuna tõenäosus, et info pole vananenud on väiksem.

Kasutegur on veelgi suurem, kui oma uudistes ja artiklites kasutad märksõnu, mis on sinu sihtrühmale omased ja mille kaudu nad infot otsivad. Väga hea idee on toota lihtsalt ja arusaadavalt igasugu „how to“ artikleid ja videoid, millega kasutaja infot otsib. Kui keegi on sinu lehele juba paari erineva probleemiga sattunud ja sealt ka vastuse saanud, on väga tõenäoline, et kui tekib vajadus teenus/toode soetada, oled sina esimene, kes meelde tuleb (top of mind).

Hea sisu kirjutamine ei ole alati lihtne ning nõuab pikemat läbimõtlemist ja eelnevat uurimistööd. Vaev tasub end igal juhul ära, sest iga artikkel ja postitus kujundab sinu või sinu ettevõtte mainet. Kui tunned, et sisu loomine käib üle jõu, on mõttekas see ehk sisse osta. Vajadusel saame sind aidata, võta julgelt ühendust!

 

Tarkvara uuendamine

Ka veebilehe tarkvara, sisuhalduse tarkvara ja kõik veebilehe poolt kasutatavad komponendid nõuavad uuendamist, et mitte ajale jalgu jääda ja ka edaspidi välja näha nagu soovitud. Ehk oled isegi kunagi sattunud mõne “katkise” veebilehe otsa, tihtipeale on süüdi just kodulehe tarkvara uuendamata jätmine.

Vana tarkvara on tihtipeale ka ohtlik turvarisk, kuna vigu lähtekoodides avastatakse iga päev ja uuendused lapivad augud ära. Kui sul on oluline uuendus tegemata võid kergesti langeda pahalaste ohvriks.

 

Fotode paigaldamine, töötlemine ja tegemine

Uued ja hästi tehtud fotod tõmbavad alati külastajaid ligi, kes meist ei oleks kas Facebooki või mõne muu portaali kaudu sattunud sirvima atraktiivset pildialbumit, mis on seotud meile täiesti mittevajaliku tootega. 40% inimesetst eelistab visuaalset pilti tekstile. Seega on pildikeel väga olulisel kohal esmamulje ja maine loomisel oma firmast.

Et kõik teenused oleks saadaval ühest kohast siis pakub 89 ka fotode töötlemise, paigutamise ja isegi pildistamise teenust.

 

Konsultatsioonid ja nõuanded

Hea kodulehe haldaja vastab kõigile kliendi küsimustele, mõtleb koos kliendiga kaasa ja pakub välja omapoolseid lahendusi ja nõuandeid. Nii sujub koostöö kui õlitatult ja ka kliendil tekib parem ettekujutus sellest, kuidas ja millises suunas võiks minna edasi.

Tasemel kodulehe haldajad on kursis viimaste uuenduste ja uudistega ning oskavad anda nõu, mis just praegusel ajahetkel töötab ja nii saad kasu lõigata ajakohastest trendidest ja omada nii konkurentsieelist.

 

Otsingumootoritele optimiseerimine

See sõnapaar võib kõlada küll võõralt või isegi keeruliselt ent on tänapäeva veebimaailmas vägagi tähtsal kohal. Just sellest sõltub kui leitav oled  sa internetis peale seda kui kodulehekülje tegemine on valmis.

Kellel on reaalselt kasu kodulehest, milleni mitte keegi kunagi ei jõua? Kodulehe haldamine tähendab ka selle leitavuse pidevat jälgimist ja parandamist. See sisaldab endas perioodilist märksõnade ülevaatamist, kohendamist ja konkurentsianalüüsi.

Funktsioonide lisamine ja muutmine

Ühtlasi tähendab kodulehe haldamine ka funktsionaalsuse laiendamist vastavalt kliendi soovidele, näiteks on vaja kodulehele kalendrit või uut galeriid, paremat otsingufunktsiooni või hoopis midagi kolmandat. Veebilehe haldur oskab alati aidata ja vastutab selle eest, et koduleht oleks täpselt selline nagu klient soovib.

 

Miks soetada sisuhaldusteenus?

  • Soodne

Sisuhaldus teenusena on palju odavam kui eraldi inimese palkamine.

  • Kindel

Meie haldusspetsialistid tagavad kodulehe kindla ja kauakestva töö.

  • Mugav

Teie ajakulu on minimaalne, meilt saab kõik teenused mugavalt ühest kohast.

 

Kui soovid analüüsi enda kodulehe kohta, nõuandeid või soodsat haldusteenust siis kirjuta meile allpool!

Meie soovime Sinu projektist lähemalt kuulda!

Täida kõrval olev vorm või saada normaalne e-mail aadressile89@89.ee

    error: Content is protected !!