...

valida

Millist veebimajutust valida
admin

juuni 18.2022 | millist | radicenter | telia | valida | veebimajutus | veebimajutust | virtuaal | zone

Millist veebimajutust valida ja mille põhjal otsustada?

Millist veebimajutust valida on üks esimesi küsimusi millega alustav ettevõtja või projektijuht kokku puutub. Nagu mujalgi maailmas võistlevad ka eestis paljud teenusepakkujad külg külje kõrval, et pakkuda sinu kodulehele oma serveris kodu. Tegime väikese võrdluse ja edetabeli nii hindade, klienditeeninduse kiiruse ning ka teenuse enda kvaliteedi järgi vastavalt meie pikaajalisele kogemusele. Loodetavasti on see artikkel sulle abiks ja teejuhiks kui peaksid kunagi silmitsi seisma või juba seisad küsimusega millist veebimajutust valida.

 

Zone.ee – mugav ja kindel

Soodsaim pakett zone majutuses maksab 6.55€/kuu, kui valid arveldusperioodiks aasta. Muideks meie soodukoodiga 89EE saad esimesed aasta aega veebimajutust veel poole soodsamalt! Küllaltki soodsa hinna eest tuleb 256 GB ruumi, piiramatult e-posti aadresse ja väga stabiilne teenus, aastate jooksul zone keskonnas esinenud katkestusi või vigu on raske meenutada. Klienditugi on alati kiire ja käepärast ning suudab isegi telefoni teel anda asjakoheseid vastuseid. Zone kaasaegne iseteenindus on tehtud küllaltki võimalusterohkeks, jäädes siiski lihtsasti arusaadavaks ka tavakasutajale. Kogenuma kasutaja jaoks on iseteeninduses palju otseteid ja läbimõeldud lahendusi mis igapäevasel kasutamisel kõvasti aega kokku hoiavad. Telli endale Zonest veebimajutus SIIN!

 

Veebimajutus.ee – sõbralik ja lihtne

Soodsaim pakett veebimajutuses maksab 2.+62€/kuu, kui valid arveldusperioodiks aasta ja kasutad meie sooduskoodi millega esimene pool aastat majutust on täiesti tasuta! Hinna sees on 150 GB ruumi ja kuni 100 e-posti aadressi. Kui zone võib tunduda ehk natukene suure ja bürokraatlikuna siis veebimajutus jätab pisema ja sõbralikuma alternatiivi mulje. Võimaluste poolest on veebimajutuse iseteenindus veidi kesisem, samas aga tavakasutajale arusaadavam ja konkreetsem kuna kõik põhifunktsioonid on väga kergesti leitavad. Viimase aastaga on lisandunud ka palju kasulikku funktsionaalsust mida konkurentidel näiteks ei ole. Klienditugi on asjalik ja tööpäeviti alati saadaval, tühja mulli ei aeta ja probleemid saavad alati lahendatud. Märkimist väärib kindlasti ka see, et kõik kes kasutavad majutuse tellimisel meie sooduskoodi “89” saavad veebimajutuses esimesed kuus kuud tasuta! Telli endale Veebimajutusest veebimajutus SIIN!

 

Radicenter.ee – kogenud ja turvaline

Soodsaim pakett Radicenteri majutuses maksab 6.49€/kuu, kui valida arveldusperioodiks aasta. Selle hinna sees on 256 GB ruumi ja piiramatult e-maili kontosid. Lisaks on Radicenteris olemas pakett ainult e-posti majutamiseks. E-post & DNS pakett maksab 3.99€/kuu, kui valid arveldusperioodiks aasta. Radicenter kasutab üle maailma levinud cPanel haldusliidest, mis on kiire, lihtne ja paljude võimalustega. Klienditugi on operatiivne ja on abiks telefoni, chati ja e-maili teel. Kõik mured saavad alati lahenduse. Radicenter võimaldab majutada mitu domeeni ühes veebimajutuse paketis soodsa lisatasu eest. Veebimajutuse teenus on stabiilne ja laia funktsionaalsusega ning rõhku on pööratud ka turvalisusele. Kõikides pakettides on olemas pahavara ja viiruste skanner, mis kontrollib regulaarselt pahavara ja viiruste olemasolu veebimajutuse kontol.

 

Virtuaal.com – odav ja tagasihoidlik

Soodsaim pakett virtuaali majutuses maksab 2.49€/kuu, ruumi saame selle raha eest 2 GB ning maksimaalselt 3 e-maili kontot. See on hea pakett täielikule algajale kes soovib lihtsalt võimalikult soodsalt hoida kusagil oma kodulehte ja oluliselt erinevaid funktsioone ei vaja ning mahtu ei kasuta. 4.99€ eest kuus saame juba märksa parema paketi 100GB ruumi ja kuni 100 e-maili kontoga mis sobib ka edasijõudnud kasutajale. Kui teistel majutajatel on kõik kontaktid kohe kiirelt silmapaistvad siis virtuaalil nendega enam niiväga ei eputata. Lehekülje jalusest leiame klienditoe e-maili kuid telefonitugi puudub virtuaalil täielikult. Seega neile kellele meeldib asju kiiremini ajada jääb virtuaali majutus ehk puudulikuks. Telefoninumbri puudumine kui selline üldiselt ei ole mitte hea märk, eriti kui tegu on veebimajutusega. Viimane blogipostitus on 2016 aasta augustist, nii et võib ainult oletada kui kiirelt ka muud asjad seal liiguvad. Sarnaselt radicenterile ei ole enda liidest ja kasutatakse levinud haldusliidest Cpanel. Haldusliides on kohati eesti ja kohati ingliskeelne ning jätab lihtsalt lohaka mulje.

 

Telia.ee – venib ja logiseb

Soodsaim pakett telia majutuses maksab 7.59€/kuu, selle sees on 250GB ruumi ja piiramatult e-maili kontosid. Selle raha eest saab ka loendamatul hulgal veidraid anomaaliaid nii majutuse kui ka e-mailinduse endaga. Näiteks lakkavad kodulehel mõned funktsioonid töötamast serveri vea tõttu ja siis ootate päevi kuni ülekoormatud süsteemiadministraatoril jõuab järg sinnamaale, et ta teid puudutava veaga tegeleda jaksab. Klienditugi vastab e-maili teel vastavalt oma suvale, vahel helistatakse peale e-maili saatmist tagasi  mitu päeva hiljem suvalisel ajal peale tööpäeva. Telefoni teel spetsialisti kätte saada ei ole võimalik ja alati tuleb läbida piinarikas voor tõestamaks, et te ise midagi valesti ei ole teinud. Telia veebimajutuse iseteeninduse seadetes ei saa samuti kunagi kindel olla, ka need vahetevahel toimivad ja vahel mitte – näiteks seadistate e-maili konto suunamise teisele kontole aga see lihtsalt ei tööta ja taas tuleb päevi jageleda telia klienditeenindusega, et saada tööle lihtsat e-maili suunamist. Haldusliides ise on aegunud ja funktsioonivaene ning paljuski väga ebaloogiline, eriti alustavale kasutajale. Eelpool toodud variantide kõrval võiks kindlasti mõelda, enne telia kasuks otsustamist.

Kindlasti on igal inimesel iga ettevõttega omad kogemused – mõnel paremad ja mõnel halvemad. Siin artiklis on aluseks võetud aastatepikkune kogemus antud teenusepakkujatega nii partneri kui ka erakliendina, samuti kogutud tagasiside ja eelistused meie enda klientidelt. Head majutamist!

 

Kui Sa ikka ei tea millist veebimajutust valida siis kirjuta meile allpool!

admin

november 17.2017 | kasutatud | Kuidas osta sülearvutit? | ostmine | sülearvuti | uus | valida | valik

Küsimust: “Kuidas osta sülearvutit?” küsivad õpilased ja tudengid tihemini suve lõpul, kui ees on järgmine kooliaasta ning märkmete tegemiseks on vaja uut sülerit. Niiöelda tööinimestele on küsimus aktuaalne hetkedel, kui senisest arvutist ei piisa. Kui armastatud meediakaaslane tundub aeglane, või on aku väsinud – kestab kordades vähem, kui esimesel kasutusaastal. Võib-olla ei olegi aku vahetatav, mis motiveerib veelgi enam uut sülearvutit ostma.

 

Alustuseks – mis näitajatega arvutit vajad?

Sülearvuti näitajad võivad tekitada palju segadust. Alljärgnevatele viiele omadusele võiks vastata iga uus sülearvuti, siis on arvuti tavakasutajale piisavalt kiire igaks vajalikuks ülesandeks.

 • Ekraani diagonaal: 14″. 14″ ekraani suurus on mõistlik kompromiss igale kasutajale, kes soovib lihtsalt head sülearvutit.

Väiksema ekraaniga arvutid on sobilikud loengutes ja kohvikutes kasutamiseks, mugavalt kaasas kandmiseks. Suurema ekraaniga arvutid sobivad ennekõike tabeltöötluse tegemiseks või fototöötluseks, samas ei ole neid kaalu tõttu mugav päev otsa kotis kanda. Kui ei ole erisoove, on 14″ hea kompromiss kõigeks.

 

 • Protsessor: Vähemalt Intel i5, suurema eelarve korral i7. Intel i3 võib jääda aeglaseks, kui avad brauseris mitu videot mängivat akent korraga.
 • Operatiivmälu: Vähemalt 8 GB. Mälu on kergelt lisatav enamikele arvutitele, mis on müügis 4GB mälguga.
 • Kõvaketas: SSD, vähemalt 120 GB. SSD kõvakettad on traditsioonilistest HDD ketastest vastupidavamad põrutustele, sest neis ei ole liikuvaid osi. Samuti on nad kordi kiiremad ning tarbivad HDD ketastest vähem energiat, pikendades arvuti kestvust akult vähesel määral.
 • Aku kestvus: Vähemalt 6 tundi. Reeglina on sülearvuti aku kestvus normaalse kasutamise juures umbes pool tootja lubatust. Akusid testitakse ideaalsetes oludes, mis tihti erinevad tegelikust kasutamisest. Tootja lubatud 6-tunnine aku kestvus tähendab 3-4 tundi tegelikku arvuti kasutamist, mille käigus lisaks tekstitöötlusele vaadatakse videosid, kuulatakse muusikat, ning vahel mängitakse.
 • Vahetatav aku. Aku mahutavus väheneb juuksekarva võrra iga laadimistsükliga, ning paari aasta pärast on algupärasest aku elueast järel tõenäoliselt pool.

Kui ülejäänud arvuti toimib normaalselt, siis miks mitte osta uus aku ja pikendada arvuti eluiga? See tuleb uue arvuti ostust odavam.

Kindlate soovidega kasutajad tõenäoliselt teavad ise, mis otstarbel ja sellest lähtuvalt ka missuguste näitajatega sülearvutit neil rahulikuks igapäevatööks vaja on.

 

Kuidas osta sülearvutit?

Kas osta uus või kasutatud sülearvuti?

Tehnika komisjonipoodides on müügil üksjagu kasutatud sülearvuteid. Kasutatud sülearvuti ostul on hädavajalik kontrollida:

 • Esmalt ekraani hingesid – neis ei tohiks olla lõtku. Avatud ekraaniga arvutit aeglaselt ja julgelt kõigutades on näha, kas ekraan püsib paigal. Väriseb? Ei püsi paigal? Sel juhul sobib see arvuti kasutamiseks ainult kindlal pinnal, näiteks töölaual. Süles, koolis või bussis hakkab ekraan värisema, ning selle arvuti kasutamine muutub väga ebamugavaks. Mõningatel arvutitel on võimalik hingesid tihedamaks keerata. Siiski on ekraani soovimatu liikumine esimene põhjus seda arvutit mitte osta.
 • Sülearvuti välimust ja toimimist – veatu välimusega arvutit on tõenäoliselt hoolega hoitud, ning see ei ole saanud põrutada. Toimimisest, kas kõik töötab, nagu peab?
 • Lõpuks ka aku kestvust. Kui leidub veatu välimusega ja probleemideta arvuti koos ühe probleemi – nõrga akuga, saab alati osta uue aku. Teisi puuduseid enamasti sama kergelt ei paranda.

Kasutatud arvutina julgeme erandita soovitada Lenovo X või T seeria arvuteid. Need arvutid on mõeldud kestma, ning tõenäoliselt on nende ekraanihinged heas korras. Samuti on Lenovo X ja T tihti olnud kasutusel suurfirmades, ning nendega on hoolikalt ümber käidud.

Pigem ei soovita kasutatult osta nõrgemate näitajatega arvutit, kui see oli juba uue arvutina odavamast hinnaklassist. Nagu uued, hinnaklassilt odavaimad autod ei ole kõige vastupidavamad, ei ole seda ka odavaimad sülearvutid.

 

Uue sülearvuti ost on murevabam

Edasimüüjapoolne ning tootjapoolne garantii on uutel sülearvutitel pikem, kui kasutatud arvutitel. Lisaks võib kindel olla, et uut arvutit ei ole keegi aktiivselt kasutanud, ning selle aku kestab algusest peale maksimaalselt kaua.

Kõige murevabamad on “äriklassi” sülearvutid, näiteks Lenovo X või T- seeria arvutid, või Dell Latitude nime all pakutav. Neil on pikk garantii, ning need säilitavad oma väärtust hästi.

Meie soovime Sinu projektist lähemalt kuulda!

Täida kõrval olev vorm või saada normaalne e-mail aadressile89@89.ee

  error: Content is protected !!