...

kontor

Kuidas kontoritööd tehes kaloreid põletada?

Toome teieni 5 kasulikku nippi, kuidas kontoritööd tehes kaloreid põletada.

Kontoritöötajatel on enamjaolt istuv töö, mis aastatega võib tekitada mitmeid terviseprobleeme, sest me oleme ju loodud liikuma. Jagame teiega 5 tervislikku nippi, kuidas kontoritööd tehes kaloreid põletada ning hoida oma keha ja meel värskena.

Tõuse püsti

Otsi erinevaid põhjuseid püsti tõusmiseks. Harjuta ennast püsti tõusma iga 20 minuti tagant, seda aitab Sul meeles pidada näiteks telefoni meeldetuletus. Mida rohkem kordi oma toolilt püsti tõused, seda tugevamaks saavad Sinu sääre-, reie- ja kõhulihased. Keha tänab Sind, kui sa teda natukenegi rohkem liikuma paned! Mine jaluta näiteks vee- või kohvikruusi täitma ning vaheta paar sõna oma kolleegiga, kes istub kontoriruumis Sinust kõige kaugemal.

Loe oma samme

Esmalt sea omale konkreetne eesmärk, mitu sammu päevas oleks vajalik teha ning hakka seda järk-järgult tõstma. Selleks, et kõik vajalikud sammud salvestatud saaksid, kasuta sammulugejat, aktiivsusmonitori, nutivõru või spordikella. Soovitus on päevas jalutada 10 000 sammu, aga mida rohkem, seda uhkem!

Siruta ja venita ennast

Kas teadsid, et sirutamine, venitamine ja painutamine aitavad kogunenud kalorihulka põletada? Lisaks lihaspingete leevendamisele aitab korralik venitus vältida ka sundasendist tingitud vaeguste korral ning paneb vere korralikult kehas ringlema, mis aitab ka kehatemperatuuri ühtlasena hoida. Peale sirutamist ja venitamist tunned end kindlasti paremini kui varem.

Liiguta end isegi istudes

Selleks, et istudes kaloreid põletada, tõsta jalad kikivarbaile ning lase taas labajalale. Harjuta ennast seda tegema näiteks tund aega järjest. Tulemuseks on ilusad ja tugevad sääremarjad ning hunnik kulutatud kaloreid.

Kui töölaua all juhtub olema väike kast või aste, saad terve päev oma jalgu sinna peale ja maha tõsta ning samal ajal kaloreid kulutada. Kui aga kast puudub, siis kasuta oma loomingut ning pane oma töölaua alla midagi sellist, mis võimaldaks Sul neid harjutusi teha.

Võta aega lõunasöögiks

Võta aega, et jalutada oma lemmiklõunasöögikohta. Selleks, et tervet lihaskonda ja luustikku toetada, jälgi oma toitumist. Tervislik toitumine kontoris ja piisav liigutamine aitavad kehal ja meelel normaalselt funktsioneerida ka igapäevaselt kontoris töötades.

Jälgides neid kasulikke nippe, saad oma kaloritele tublisti valu anda nii, kuidas jaksad. Hooligem oma tervisest!

Silmade säästmine kontoris

Silmade säästmine kontoris aitab hoida ka meie silmi tervematena. Me kõik veedame palju aega ekraanide ees, olgu selleks siis arvutiekraan või nutitelefon. Selle tagajärjeks on kuivad ja väsinud silmad. Samuti võivad silmad hakata punetama või hoopis tõmblema. Lähedale vaatamine väsitab väga silmi, sest silmalihased on pinges.

Kas hämarus rikub kõige rohkem silmi?

Hästi levinud on arusaam, et silmi rikub kõige rohkem hämarus. Tähelepanu tuleks ka pöörata silmade kaitsmisel liiga heledale valgusele, sest ka see võib olla koormav. On inimesi, kes on valgustundlikumad ja töötavad pigem hämaras ning on ka vastupidi. Kui ruumis on õige valgus, ei väsi silmad nii ruttu ära.

Mida tuleks kontoris töötades jälgida, et silmad ei väsiks nii ruttu?

Kontoris tuleks mõõta ekraani kaugust silmadest, jälgida, et ekraan ei oleks liiga kõrgel ning töökoha valgustus tuleks samuti üle vaadata. Ekraani eredus ja kontrastsus võiks olla sobiv töökoha valgustingimustega. Jälgige, et ekraani pind oleks puhas ning teksti suurus sobilik mugavaks lugemiseks. Kuiva silma sündroomi puhul tuleks kasutada niisutavaid silmatilkasid ja teadlikult silmi rohkem pilgutada. Sagedaste pauside tegemine mõjub silmadele samuti hästi. Näiteks, 20 sekundit vaadata 5 meetri kaugusele iga 20 minuti järel. Hea on minna lõunasöögi ajal kontorist välja loomuliku valguse kätte ja seal lasta oma silmadel mõnusalt puhata.

Silmahäired tekivad suurema tõenäosusega just kuivas õhus. Kontoriruumis võiksid olla taimed, mis ainult ei kaunistaks teie töökohta, vaid ka aitaksid suurendada õhuniiskuse taset.

Kuidas puhata silmi ekraanidest?

Tihti juhtub, et töö tõttu ei ole võimalik vähendada oma igapäevast ekraanidele vaatamise aega, aga võimalik on seda teha peale tööd. Püüdke kasvõi kodus vähem jälgida nutitelefonis toimuvat ning vaadake vähem telerit. Magada saab samuti paremini, kui vähemalt paar tundi enne magamaminekut ekraanidest eemale hoida.

Silmade säästmine kontoris on väga oluline. Pikad tööpäevad kontoris ja ekraanide ees võivad tekitada nägemise halvenemist ning silmade valulikkust. Võite tunda, et silmad on väsinud, kuivad ja kipitavad. Sellistel juhtudel tuleks külastada silmaarsti. Hoidkem oma silmi!

Meie soovime Sinu projektist lähemalt kuulda!

Täida kõrval olev vorm või saada normaalne e-mail aadressile89@89.ee

    error: Content is protected !!