...

netflix

admin

veebruar 09.2023 | netflix | paroolijagamine

Maailma juhtiv voogedastusteenus Netflix on hiljuti rakendanud uusi meetmeid, et piirata oma platvormil paroolide jagamist. Parooli jagamine on Netflixi jaoks olnud vaidlusi tekitav probleem juba mitu aastat, kuna see võimaldab mitmel kasutajal samale kontole juurde pääseda, mis võib mõjutada ettevõtte tulusid ja abonentide arvu.

Hiljutiste aruannete kohaselt on Netflix hakanud paroolide jagamist piirama, saates teateid kasutajatele, keda kahtlustatakse oma konto jagamises teistega. Märguannetes palutakse kasutajatel kinnitada, et nad on ainsad, kes kontot kasutavad ja et nad pole oma sisselogimisandmeid kellegi teisega jaganud.

Seda Netflixi sammu peetakse vastuseks kasvavale paroolide jagamise probleemile tema platvormil. Kuigi mõned kasutajad usuvad, et paroolide jagamine on kahjutu tava, näeb ettevõte seda ohuna oma tuludele ja abonentide arvule. Viimastel aastatel on Netflix suurendanud oma kulutusi sisu loomisele ja turundusele, mis nõuab märkimisväärset rahastust.

 

Erinevad meetmed

Ettevõte on katsetanud erinevaid meetmeid paroolide jagamise piiramiseks, sealhulgas rakendanud paroolipiiranguid, mis piiravad ühel kontol esinevate samaaegsete voogude arvu. Seda sammu on kritiseerinud mõned kasutajad, kes usuvad, et see piirab ebaõiglaselt nende võimalust jagada oma kontot sõprade ja perega.

Netflix on kaalunud ka kahefaktorilise autentimissüsteemi juurutamist, mis eeldaks kasutajatelt oma identiteedi kinnitamist teisese seadme või tekstisõnumi kaudu. See muudaks volitamata kasutajatel Netflixi kontole juurdepääsu raskemaks, kuid mõned kasutajad on väljendanud muret sellise süsteemi privaatsusmõju pärast.

Teine lahendus, mida Netflix on kaalunud, on mitmetasandilise hinnasüsteemi rakendamine, mis võimaldaks kasutajatel maksta erineva arvu voogude eest, olenevalt kontole juurde pääsevate kasutajate arvust. See muudaks paroolide jagajate juurdepääsu teenusele keerulisemaks, kuna nad peaksid maksma kõrgema tasandi teenuse eest, mis suurendaks konto jagamise üldkulusid.

 

Tõsine probleem

Nendest jõupingutustest hoolimata jääb paroolide jagamine Netflixi jaoks püsivaks probleemiks. Hiljutise uuringu kohaselt jagab ainuüksi Ameerika Ühendriikides praegu oma Netflixi parooli teistega 26 miljonit inimest. See arv on märkimisväärne, kuna see moodustab märkimisväärse osa ettevõtte kogu abonentide arvust.

Kuigi on veel näha, kas Netflixi viimased jõupingutused paroolide jagamise piiramiseks on edukad, võtab ettevõte seda probleemi selgelt. Paroolide jagamise piiramisega loodab Netflix tagada oma tulude ja abonentide arvu püsimise, mis võimaldab jätkata kvaliteetse sisu tootmist ja teenuste laiendamist.

Kokkuvõtteks võib öelda, et paroolide jagamine on Netflixi jaoks olnud pikaajaline probleem, kuna see kujutab endast ohtu ettevõtte tuludele ja abonentide arvule. Kuigi ettevõte on praktika ohjeldamiseks rakendanud erinevaid meetmeid, on see endiselt püsiv probleem. Kuna voogesitusturg kasvab ja areneb, on seda huvitav näha

Netflix

On seal tõesti vahet millist Friends-i või The Office-i osa sa vaatad?

Kas idee suvalise episoodi nupust Netflixis tundub paljulubav? Hiljuti on Netflix hakanud testima täpselt sellist funktsiooni oma mõnede Androidi rakenduse kasutajate peal. Need kes funktsiooni testimisse kaasatud on, näevad seda valikud kahs kohas: on eraldi nupp avavaates “Play a Popular Episode” mis hõlmab endas tuntud sarju nagu The Office, Arrested Develpment ja Our Planet. Nende esimese kahe sarja fännid tõenäoliselt on uue funktsiooni üle rõõmsad, olenemata hooajast, suvalise episoodi nupp tundub ka loogiline loodusdokumentaalide osakonnas.

Netflix kuvab ka “suvalise episoodi” nuppu episoodi valikutes, siis kui sa oled juba mõne sarja välja valinud ja vaatama hakanud. Nuppu ei kuvata aga kõikide sarjade puhul vaid ainult nendel, kus see mõistlik oleks ja mille lugu ei jookse nö. kindlas järjekorras. Ilmselgelt on palju sarju kus osade suvalises järjekorras vaatamine ei oleks väga nauditav.

Siiski sarjade nagu Friends, NCIS, Parks and Recreation, või Grey’s Anatomy taustal jooksutamiseks võiks see lahendus ju päris ideaalne olla. Netflix on suuresti hakanud panustama ka interaktiivsetele sarjadele, kus saab ise episoodi käekäiku muuta vastavalt enda valikutele. Ka selliste sarjade puhul võib suvaline järjekord asjad veidi huvitavamaks teha.

 

Meie soovime Sinu projektist lähemalt kuulda!

Täida kõrval olev vorm või saada normaalne e-mail aadressile89@89.ee

    error: Content is protected !!