...

kodulehekülje tegemine

kodulehe tegemine

Ettevõtte loomine ja kodulehe tegemine käivad tänapäeva maailmas käsikäes. Ettevõtte omamine ilma koduleheta tähendab üldjuhul kindlasti ka potensiaalsete klientide kaotamist. Vabandus, et veebilehe loomine on liiga keeruline või kallis, ei ole kindlasti enam kehtiv, seepärast tasuks kindlasti meile kirjutada ja enda ideest ka rääkida, et see üheskoos teoks teha! Saad meile kirjutada SIIN.

Praeguste vahenditega on võimalik mingisugunegi veebilahendus ettevõttele luua küllaltki odavalt. Kodulehe tegemine on tänapäeval hädavajalik, sest see on ettevõtete, organisatsioonide ja isegi eraisikute esimene samm veebis kohaloleku loomisel. Kuid kodulehe tegemine pole pelgalt disaini ja sisu koostamise küsimus. Kodulehe otsingumootoritele optimeerimine on sama tähtis, kui soovite, et teie koduleht oleks hästi leitav ja külastatav. Siinkohal toome välja võtmepunktid mille abil on kodulehe tegemine või tellimine juba hulka lihtsam.

Registreeri endale domeen

Domeen on sinu kodulehe asukoht internetis. Kõige esimene samm peaks olema sobiva domeeni valimine ja registreerimine – näiteks www.koduleht.com. Kui veebiserver on sinu maja, siis domeen on sinu aadress.

Esmalt tuleks kontrollida kas domeen on üldse vaba ega pole kellegi teise poolt registreeritud. Väga mugav on kasutada selleks näiteks zone.ee domeeniotsingut.

Nõuandeid domeeni valimiseks

Kui esmane valik on juba kellegi poolt hõivatud, siis siin on mõned nõuanded alternatiivide otsingul:

 • Domeen on väga oluline otsingumootorite jaoks. Soovitatav on kasutada nimes sõnu mida inimesed võiks otsida Sinu äri leidmiseks. Näiteks “Mati muruniidukid” on parem kui “Mati koduleht”.
 • Domeen peab olema lihtsasti hääldatav ja meeldejääv. Hoia enda domeen nii lühike kui võimalik ning väldi punkte või sidekriipse. Reegel on, et domeen peaks olema hiljem lihtsalt sisestatav kui keegi on seda Sulle vestluses maininud.
 • Kui kõik teised variandid on võetud siis proovi domeenis kohanime kasutamist. Näiteks kui puhastus.ee on kinni siis proovi tartupuhastus.ee. See ei ole halb variant ja aitab enda lehele isegi rohkem külastusi tuua kui üldise nimega domeen.

 

Millest sõltub kodulehe tegemine

Et kodulehe tegemine oleks lihtsam ja kiirem, siis on kindlasti abiks ka korralik veebimajutus, ehk keskkond kus Sinu koduleht asuma hakkab. Tuleb leida endale veebimajutaja ja enamasti sama koha näol ka registripidaja kes Sinu domeeniandmeid hoiab. Veebimajutaja on teenusepakkuja kes hoiab enda serverites Sinu veebilehte ja selle faile. Veebimajutaja peaks olema võimalikult pika kogemusega, hea kvaliteediga, mõistliku hinnaga ja hea kasutajatoega. Veebimajutuse valikust oleme õnneks kirjutanud ka pikemalt siin – Kuidas valida veebimajutust.

Konkurents veebimajutajate hulgas on küllaltki tihe ning väga palju on ka sellel alal nö. ühemehefirmasid kes tihtipeale tegutsevad lühikest aega ning peale uste sulgemist kaovad jäljetult ka Sinu olulised failid ja koduleht.

 

Planeeri kodulehe sisu

Nüüd kui Sa tead millisele domeenile Sinu koduleht tuleb ja oled välja valinud veebimajutuse, tuleks välja mõelda mis funktsiooni koduleht täitma hakkab ja milline saab olema sisu – asjad põhjalikult läbi mõeldes ja kirja pannes läheb kodulehe tegemine hõlpsamalt. Üllataval kombel on just hirm sisuloome ees üks peamisi põhjuseid miks kodulehe loomist välditakse. Hea uudis on see, et tegelikult ei ole sisu vaja metsikutes kogustes. Pigem töötab paremini minimalistlik ja lihtne koduleht mille iga alamleht täidab kindlat funktsiooni.

Teie kodulehe sisu peaks olema hästi struktureeritud, et otsingumootorid saaksid selle hõlpsalt indekseerida ja mõista. Kasutage olulisi märksõnu, mis kirjeldavad teie tegevusvaldkonda ja mida teie potentsiaalsed kliendid võiksid otsingus kasutada. Kasutage erinevaid päiseid ja alapäiseid, et luua selge ja loetav sisustruktuur.

Kodulehe tegemine ja ülesehituse olulisus

Üldiselt järgivad kodulehed küllaltki lihtsat valemit, omadest vähemalt nelja kindlat alamlehte. Kui Sa seda nimekirja loed, siis ära muretse veel iga lehekülje kujunduse pärast, keskendu ainult sisule.

 • Avaleht: avalehel peaks kindlasti olema ettevõtte nimi, aukoht ja kokkuvõtlik enesetutvustus – mida te teete ja kes te olete. Lühidalt tasuks kirja panna ka mis eristab teid teistest ja miks klient peaks otsustama teie kasuks.
 • Tooted ja teenused: Lehekülg kus on kirjas teie tooted ja teenused mida pakute. Hea praktika on välja tuua ka hinnad või hinnavahemikud ning lühike kirjeldus iga teenuse või toote kohta.
 • Meist: Siin on koht kus jutustada lahti ettevõtte taust ja ehk tuua välja ka ettevõtte kuuluvused erinevatesse ühingutesse. Juurde saab lisada ka klientide tagasiside mis lisab ettevõttele usaldusväärsust.
 • Kontakt: Aadredd, e-mail, telefon, tööajad ja lingid sotsiaalmeedia kontodele nagu Twitter ja Facebook. Interaktiivne Google Maps-i kaart on samuti hea mõte. Kogu kontaktinfo mida klient tahab kiirelt ettevõtte kohta teada, peaks sellel lehel olemas olema.

 

Pane paika ettevõtte logo

Värvid, font ja logo stiil mõjutavad suuresti ka ettevõtte kodulehe disaini kuna logo ja koduleht peaksid käima käsikäes. Kui Sul on juba logo või tunnusgraafika mida oled aktiivselt kasutanud siis on väga hästi. Nüüd tuleks üles otsida võimalikult suur variant logost või logo originaalfail. Kui logo puudub pole ka hullu, siin on kolm varianti logo loomiseks:

 • Joonista logo ise: erinevat tarkvara logo disainimiseks on tohutult. Kui oskad Photoshop-i või Corel Draw-i siis on hästi, kui eriline eelnev kogemus puudub siis võib proovida näiteks veebis asuvat logogeneraatorit – www.tailorbrands.com
 • Fiverr.com: Fiverr on leht mis viib kokku teenuseotsijad ja osutajad justnimelt väiksemate projektide osas nagu logod ja muu tunnusgraafika. Hinnad algavad viiest dollarist ja kusagil 20 dollariga võib logo kätte saada isegi mõne päevaga.
 • Telli logo disainerilt: Kui eelarve kannatab ja pole aega ega tahtmist ise enda logo kallal toimetada siis võib muidugi palgata disaineri või disainibüroo. Nii saad 100% personaalse lahenduse vastavalt enda soovidele ja nägemusele.

 

Kodulehe tegemine ja disain

Nüüd kui kõik muud jupid kodulehe loomiseks on valmis, on aeg hakata kokku panema ühte ilusat kodulehte. Uuringud näitavad, et tihtipeale piisab külastajal isegi kolmest sekundist, et otsustada kas jääda kodulehele või lahkuda. Seega on kiire ja mõjuv esmamulje olulisem kui kunagi varem. Siin on nõuandeid kuidas hoida külastajaid paremini enda lehel.

 • Lihtne ja arusaadav navigeerimine: Külastaja peaks koheselt aru saama millega Sinu ettevõte tegeleb ja milles Sinu kodulehe eesmärk seisneb. Väga kiirelt peaks olema arusaadav kus asub info teenuste kohta ja kus on kontaktinfo. Kui koduleht on arusaamatu siis külastajad lahkuvad kiirelt.
 • Suuna külastajad nuppude abiga tegevustele: Pilkupüüdvad nupud selgete juhistega haaravad hästi pilku. See aitab kindlasti juhtida külastajaid paremini soovitud tegevusteni. Näiteks Sulle kirjutamine või mõne vormi täitmine jms.
 • Veebileht peab kiiresti laadima: Külastajad on kannatamatud ja kui Sinu veebilahendus võtab liialt kaua aega laadimiseks siis sealt lihtsalt lahkutakse sama kiiresti kui tuldi.
 • Hoia asjad lihtsana: Ära otsusta liialt keerulise disaini kasuks ning kindlasti ära arva, et iga sentimeeter veebilehel peab olema täidetud sisuga. Hästi kasutatud tühjad ruumid ja pausid on Sinu sõbrad. Minimalistlik disain suunab kasutaja palju paremini soovitud kohta.

Optimeerige lehe kiirus

Otsingumootorid eelistavad kiireid veebilehti, kuna need pakuvad paremat kasutajakogemust. Kasutage tööriistu, nagu Google PageSpeed Insights, et kontrollida oma kodulehe kiirust ja saada soovitusi selle kiirendamiseks. Samuti saate kasutada kompaktseid pilte ja minimeerida failide suurust, et kiirendada lehe laadimist.

 

Looge linkidega rikastatud sisu

Linkidega rikastatud sisu on oluline, et parandada teie kodulehe nähtavust otsingumootorites. Lingi teiste kvaliteetsete veebisaitidega, mis on seotud teie tegevusvaldkonnaga, et tõsta oma kodulehe autoriteeti ja tõsta selle järjestust otsingumootorite tulemustes.

kodulehe haldamine

Kui veebipood või kodulehekülg on valmis, siis muutub aktuaalseks ka kodulehe haldamine. Järgnevalt tuleb juttu kodulehe haldamisest ja kõige sellega kaasnevast. Samuti räägime ka 89 pakutavatest kodulehe halduse teenustest ja veebilehe sisust ning anname nõu, mida peaks silmas pidama.

Kodulehe haldamine koosneb:

 

Kodulehe haldamine kui sisu loomine ja sisuhaldus

Staatilised ja nö. surnud sisuga kodulehed on küllaltki igavad ja näevad mahajäetud välja.  Selle vältimiseks tuleb iga natukese aja tagant kirjutada näiteks mõni põnev artikkel või uudis, lisada pilte ja videosid. Järjepidevus on siin võtmetähtsusega ka lehe otsimootorites leitavuse seisukohast. Nimelt eelistab Google otsitulemustes värskema sisuga lehti, kuna tõenäosus, et info pole vananenud on väiksem.

Kasutegur on veelgi suurem, kui oma uudistes ja artiklites kasutad märksõnu, mis on sinu sihtrühmale omased ja mille kaudu nad infot otsivad. Väga hea idee on toota lihtsalt ja arusaadavalt igasugu „how to“ artikleid ja videoid, millega kasutaja infot otsib. Kui keegi on sinu lehele juba paari erineva probleemiga sattunud ja sealt ka vastuse saanud, on väga tõenäoline, et kui tekib vajadus teenus/toode soetada, oled sina esimene, kes meelde tuleb (top of mind).

Hea sisu kirjutamine ei ole alati lihtne ning nõuab pikemat läbimõtlemist ja eelnevat uurimistööd. Vaev tasub end igal juhul ära, sest iga artikkel ja postitus kujundab sinu või sinu ettevõtte mainet. Kui tunned, et sisu loomine käib üle jõu, on mõttekas see ehk sisse osta. Vajadusel saame sind aidata, võta julgelt ühendust!

 

Tarkvara uuendamine

Ka veebilehe tarkvara, sisuhalduse tarkvara ja kõik veebilehe poolt kasutatavad komponendid nõuavad uuendamist, et mitte ajale jalgu jääda ja ka edaspidi välja näha nagu soovitud. Ehk oled isegi kunagi sattunud mõne “katkise” veebilehe otsa, tihtipeale on süüdi just kodulehe tarkvara uuendamata jätmine.

Vana tarkvara on tihtipeale ka ohtlik turvarisk, kuna vigu lähtekoodides avastatakse iga päev ja uuendused lapivad augud ära. Kui sul on oluline uuendus tegemata võid kergesti langeda pahalaste ohvriks.

 

Fotode paigaldamine, töötlemine ja tegemine

Uued ja hästi tehtud fotod tõmbavad alati külastajaid ligi, kes meist ei oleks kas Facebooki või mõne muu portaali kaudu sattunud sirvima atraktiivset pildialbumit, mis on seotud meile täiesti mittevajaliku tootega. 40% inimesetst eelistab visuaalset pilti tekstile. Seega on pildikeel väga olulisel kohal esmamulje ja maine loomisel oma firmast.

Et kõik teenused oleks saadaval ühest kohast siis pakub 89 ka fotode töötlemise, paigutamise ja isegi pildistamise teenust.

 

Konsultatsioonid ja nõuanded

Hea kodulehe haldaja vastab kõigile kliendi küsimustele, mõtleb koos kliendiga kaasa ja pakub välja omapoolseid lahendusi ja nõuandeid. Nii sujub koostöö kui õlitatult ja ka kliendil tekib parem ettekujutus sellest, kuidas ja millises suunas võiks minna edasi.

Tasemel kodulehe haldajad on kursis viimaste uuenduste ja uudistega ning oskavad anda nõu, mis just praegusel ajahetkel töötab ja nii saad kasu lõigata ajakohastest trendidest ja omada nii konkurentsieelist.

 

Otsingumootoritele optimiseerimine

See sõnapaar võib kõlada küll võõralt või isegi keeruliselt ent on tänapäeva veebimaailmas vägagi tähtsal kohal. Just sellest sõltub kui leitav oled  sa internetis peale seda kui kodulehekülje tegemine on valmis.

Kellel on reaalselt kasu kodulehest, milleni mitte keegi kunagi ei jõua? Kodulehe haldamine tähendab ka selle leitavuse pidevat jälgimist ja parandamist. See sisaldab endas perioodilist märksõnade ülevaatamist, kohendamist ja konkurentsianalüüsi.

Funktsioonide lisamine ja muutmine

Ühtlasi tähendab kodulehe haldamine ka funktsionaalsuse laiendamist vastavalt kliendi soovidele, näiteks on vaja kodulehele kalendrit või uut galeriid, paremat otsingufunktsiooni või hoopis midagi kolmandat. Veebilehe haldur oskab alati aidata ja vastutab selle eest, et koduleht oleks täpselt selline nagu klient soovib.

 

Miks soetada sisuhaldusteenus?

 • Soodne

Sisuhaldus teenusena on palju odavam kui eraldi inimese palkamine.

 • Kindel

Meie haldusspetsialistid tagavad kodulehe kindla ja kauakestva töö.

 • Mugav

Teie ajakulu on minimaalne, meilt saab kõik teenused mugavalt ühest kohast.

 

Kui soovid analüüsi enda kodulehe kohta, nõuandeid või soodsat haldusteenust siis kirjuta meile allpool!

Meie soovime Sinu projektist lähemalt kuulda!

Täida kõrval olev vorm või saada normaalne e-mail aadressile89@89.ee

  error: Content is protected !!