Mis asi see WordPressi hooldus veel on? Tavaliselt kui me räägime WordPressist ja selle eelistest, on keskseks punktiks WordPress veebisaitide loomise protsessi lihtsus, sõltumata sellest, millist veebilehte soovime luua.

WordPressi veebilehe loomine ja WordPressi hooldus on aga kaks väga erinevat asja. Tegelik töö algab alles siis, kui sinu veebileht on võrgus. Jutt ei käi siin sisu loomisest ja saidi reklaamimisest, vaid, petlikult, lihtsast ülesandest hoida oma WordPressi veebileht töökorras ja toimiv. Wordpressi hooldus tähelepanuta jättes võib kaasa tuua palju ebameeldivaid tagajärgi nagu:

• Pikenenud lehe laadimisaeg

• Alandatud turvalisus

• Kasutuskogemuse halvenemine

• Otsimootorite paremusjärjestuse langus

Peale selle muutub veebisait, mille eest ei hoolitseta, lihtsalt kaootilisemaks ja seda on raskem kasutada. Seetõttu on regulaarne WordPressi hooldus lausa kohustuslik.

wordpressi hooldus

Miks sind peaks huvitama WordPress hooldus?

 Aga miks üleüldse on WordPressi saitide hooldamine nii oluline teema? Kui platvorm on nii kõrgetasemeline kui reklaamitud, kas see ei peaks olema selline komplekt, mis teed valmis ja „unustad“? Miks on veel vaja ka hooldusesse aega investeerida?

 Võta seda nii: WordPress on tööriist ja nagu kõik muudki tööriistad, tuleb ka selle eest hoolitseda, et see töötaks nii nagu peab. CMS ei erine maja kütmisest. Regulaarse hoolitsuseta ei jätka su WordPressi veebileht tippvõimsusel töötamist.

Lisaks vähendad regulaarselt väiksemaid asju tehes tõenäosust, et mingil hetkel pead tegelema suuremate probleemidega.

 

Mida WordPressi hooldus endast kujutab?

Kõigepealt on peamiseks tegevuseks põhilised hooldus- ja haldusülesanded WordPressi veebisaitidele, mis kujutavad endast nii WordPressi enda kui kõikide pluginate ja teemade uuendamist.

See mitte ainult ei võimalda juurdepääsu uutele funktsioonidele ja koodivärskendustele, vaid – mis veelgi olulisem – pakub ka turvaparandusi ja muid meetmeid, mis tagavad sinu veebisaidi turvalisuse. Reaalsuses ongi uuenduste mitte tegemine üks levinumaid põhjuseid, miks WordPressi saidid häkitud saavad.

Teine kõige olulisem tegevus on  back-up. See tähendab veebilehe vähemalt iganädalast varundamist kahte lokatsiooni. Regulaarsed varukoopiad on õige WordPressi veebisaidi hoolduse nurgakivi!

Peale nende kahe äärmiselt olulise tegevuse on veel muidkui olulisi igapäevasi ja iganädalasi tegevusi, millele tuleks tähelepanu pöörata. Nende hulka kuuluvad turvamonitooring, kiiruse monitoorimine ja testimine, staatusemonitooring, SEO võtmesõnade monitoring, andmebaasi puhastus ja optimeerimine ja spämmi ja pahavara eemaldamine.

 

Tundub liiga palju tööd? Ongi. Aga see on kõik vaid sinu WordPressi veebilehele ja sellega koos ka sinu ärile mitte ainult meeletult kasulik vaid ka vajalik. Ja sa ei pea selle kõigega üksi hakkama saama! Jäta WordPressi hooldus meie hooleks ja kasuta oma väärtuslikku aega muudeks tegevusteks! Võta meiega ühendust ja töötame koos sinu veebilehe heaks!