Asukohavabad ametid
admin

juuni 13.2018 | asukohavaba töö | digital nomad | freelancer | vabadus

Asukohavabad ametid või asukohavaba äri on paljudele kui unistuste eluviis – suvel saab töötada maakodus, talvel aga soojematel laiuskraadidel. Asukohavaba äri on lahenduseks ka siis, kui unistad reisimisest pikema aja jooksul, peatudes igas kohas paari nädala kaupa, kuid igapäevatöö ei paku soovitud ajaks puhkust.

Kui sinu töö ei eelda füüsiliselt inimestega kohtumist, on seda tõenäoliselt võimalik teha ka asukohavabalt. Mitmed töökohad kahjuks ei võimalda piirideta elu, kuid alustamine võib olla lihtsam, kui esialgu tundub.

Alati on võimalus meenutada enda oskuseid, mis on tööpakkujate poolt hinnas. Kusjuures need ei pruugi olla erialased oskused, mis eeldavad kõrgemat haridust. Samuti on võimalik õppida juurde uusi asju ja saada asukohavabadust võimaldaval erialal professionaaliks.

Siin on mõningad ametid, milles töö tegemine ei sõltu otseselt füüsilisest asukohast.

 

Virtuaalne assistent

Kui oled hea organisaator, täpne ning armastad numbreid, kuid loominguline töö või avalik esinemine pole päris Sinu tassike teed, võib sobida Sulle hästi toimetamine virtuaalse assistendina, kes aitab ettevõtjaid ja juhte kõikides olulistes pisiasjades, mida saab usaldada assistendile või sekretärile.

Sellisteks tegevusteks võivad olla andmete sisestamine või turundusteenustega abistamine. Igapäevastest tegevustest e-posti haldamine ja kirjadele vastamine. Kohtumiste kokkuleppimine, reisideks piletite ning majutuse broneerimine kuuluvad samuti tihti assistendi ülesannete hulka.

Paljud virtuaalsed assistendid abistavad ettevõtteid ka raamatupidamisega, jälgivad arvete laekumisi ning tegelevad deklaratsioonide ja majandusaasta aruannetega.

 

Raamatupidaja

Ka mitmeid ettevõtjaid abistava raamatupidaja töö ei eelda iganädalasi kliendikohtumisi – vaja on vaid valdkonnakompetentsi, arvutit ja internetiühendust.

Üks lihtne võimalus raamatupidamisteenusele väärtust lisada ja asukohavabalt enda sissetulekut tõsta on assistenditeenused – ka raamatupidaja saab aidata andmete sisestamise ja meilide haldamisega.

Väga paljud väiksemad ettevõtted  ei ole näiteks enda raamatupidajaga kunagi isegi silmast silma kohtunud, seega on raamatupidamine üks populaarsemaid asukohavabasid ameteid.

 

Arendaja / IT-tugi

Tarkvaraarendajad, veebispetsialistid ja kodulehe hooldajad ning IT-alast tugiteenust pakkuvad inimesed on kõrgelt hinnas. Edukaks arendajaks ei saada üleöö, kuid kui panustada õppimisele aega, tasub see end mitmekordselt ära.

Kui töötad juba spetsialistina ning tunned, et vajad oma ellu vaheldust, on üheks alternatiiviks pidada maha läbirääkimised tööandjaga ja töötada osa aega kontorist eemal.

 

Digimeedia spetsialist

Üha enam inimesi veedab oma aega virtuaalses keskkonnas ning kus on kliendid, seal tasub ka enda teenustega leitav olla. Paljudel ettevõtetel aga puudub ettevõttesisene kompetents digiturunduse tegemiseks või võimalused selleks eraldi töötaja palkamiseks.

Digiturunduse spetsialistidel on mitmeid ülesandeid. Paljud digiturundajad on karjääri alustades tegelenud mitmete erinevate ülesannetega, hiljem spetsialiseerudes ühele valdkonnale. Eraldi valdkondadeks digiturunduses on näiteks sisuloome, sotsiaalmeedia haldamine, veebilehtede tegemine, meililistide haldamine, Google reklaamide haldamine, erinevad kujundustööd.

Hea võimalus digimeedias jalg ukse vahele saada ilma suurema kogemuseta on Facebooki kontode haldamine – esialgu paar korda nädalas uute postituste lisamine. Küsimuste tekkides on abiks paljud internetis leitavad õppematerjalid, ning enda täiendamisele kulub esimestel kuudel arvestatav aeg.

Alati on ka võimalus minna mõnele sobivale kursusele, et ühe päevaga saada teadlikuks enamikust olulistest nüanssidest.

 

Asukohavabad ametid ehk digitaalne nomaadlus

Asukohavaba eluviis on muutumas ühe populaarsemaks. Muutunud on nii töö iseloom kui ka töö tegijad ja nende elulaad. Paljude jaoks tähendab asukohavabadus igapäevasest mugavustsoonist väljatulekut, kuid samas avab see piirid, võib muuta oluliselt elukvaliteet ja aitab viia ellu unistusi.

Suurim väljakutse asukohavaba töö puhul on distsipliini hoidmine ning pühendumine. Põgenedes näiteks külma halli talve eest teistele laiuskraadidele võib nii mõnigi avastada, et lisaks halvale ilmale jäi ka motivatsioon ja tööisu seljataha.

Kui aga tead, et suudad olukorrast sõltumata täita ka võetud kohustusi ning miski ei hoia kinni, on asukohavaba töö suurepärane võimalus saada nii vabadust kui ka sissetulekut. Kindlasti tasub proovida, tõenäoliselt on asukohavabad ametid ka Sinu jaoks. Ning kui arendad innukalt veebi või teed hästi disaini, võid julgelt ka meiega ühendust võtta, et enda asukohavaba karjääri alustada!