Silmade säästmine kontoris

Silmade säästmine kontoris aitab hoida ka meie silmi tervematena. Me kõik veedame palju aega ekraanide ees, olgu selleks siis arvutiekraan või nutitelefon. Selle tagajärjeks on kuivad ja väsinud silmad. Samuti võivad silmad hakata punetama või hoopis tõmblema. Lähedale vaatamine väsitab väga silmi, sest silmalihased on pinges.

Kas hämarus rikub kõige rohkem silmi?

Hästi levinud on arusaam, et silmi rikub kõige rohkem hämarus. Tähelepanu tuleks ka pöörata silmade kaitsmisel liiga heledale valgusele, sest ka see võib olla koormav. On inimesi, kes on valgustundlikumad ja töötavad pigem hämaras ning on ka vastupidi. Kui ruumis on õige valgus, ei väsi silmad nii ruttu ära.

Mida tuleks kontoris töötades jälgida, et silmad ei väsiks nii ruttu?

Kontoris tuleks mõõta ekraani kaugust silmadest, jälgida, et ekraan ei oleks liiga kõrgel ning töökoha valgustus tuleks samuti üle vaadata. Ekraani eredus ja kontrastsus võiks olla sobiv töökoha valgustingimustega. Jälgige, et ekraani pind oleks puhas ning teksti suurus sobilik mugavaks lugemiseks. Kuiva silma sündroomi puhul tuleks kasutada niisutavaid silmatilkasid ja teadlikult silmi rohkem pilgutada. Sagedaste pauside tegemine mõjub silmadele samuti hästi. Näiteks, 20 sekundit vaadata 5 meetri kaugusele iga 20 minuti järel. Hea on minna lõunasöögi ajal kontorist välja loomuliku valguse kätte ja seal lasta oma silmadel mõnusalt puhata.

Silmahäired tekivad suurema tõenäosusega just kuivas õhus. Kontoriruumis võiksid olla taimed, mis ainult ei kaunistaks teie töökohta, vaid ka aitaksid suurendada õhuniiskuse taset.

Kuidas puhata silmi ekraanidest?

Tihti juhtub, et töö tõttu ei ole võimalik vähendada oma igapäevast ekraanidele vaatamise aega, aga võimalik on seda teha peale tööd. Püüdke kasvõi kodus vähem jälgida nutitelefonis toimuvat ning vaadake vähem telerit. Magada saab samuti paremini, kui vähemalt paar tundi enne magamaminekut ekraanidest eemale hoida.

Silmade säästmine kontoris on väga oluline. Pikad tööpäevad kontoris ja ekraanide ees võivad tekitada nägemise halvenemist ning silmade valulikkust. Võite tunda, et silmad on väsinud, kuivad ja kipitavad. Sellistel juhtudel tuleks külastada silmaarsti. Hoidkem oma silmi!