Pahavara eemaldamine kodulehelt
admin

aprill 24.2023 |

Pahavara eemaldamine kodulehelt on muutunud järjest enam nõutud teenuseks kuna kuritahtlik tarkvara on muutunud üha enam levinuks ja võib teie kodulehele tõsiselt kahju tekitada. Pahavara ründed võivad varastada teie andmeid, rikkuda teie veebisaiti, levitada spämmi ja nakatada külastajaid. Kui teie koduleht on nakatunud, on oluline kiiresti tegutseda, et eemaldada kahjur ja takistada edasisi rünnakuid.

Pahavara võib teie kodulehele sattuda erinevatel viisidel. Üks levinumaid meetodeid on pluginate kaudu nõrkuste ärakasutamine sisuhaldussüsteemides, nagu WordPress, Joomla ja Drupal. Pahavara võib sisestada ka koodi, mis käivitub külastaja arvutis. Samuti võib pahavara teie kodulehele sattuda e-kirjade, allalaadimiste ja teiste veebipõhiste tegevuste kaudu.

Kuidas teada saada, kas teie koduleht on nakatunud?

Mõned sümptomid, mis võivad viidata pahavara olemasolule teie kodulehel, on järgmised:

  • Teie koduleht laeb aeglaselt või ei lae üldse
  • Teie kodulehel on uusi linke või reklaame, mida te ei tunne
  • Otsingumootorid nagu Google võivad kuvada hoiatuse teie kodulehe kohta
  • Teie veebilehitseja blokeerib teie kodulehe avamise ja annab hoiatuse

Kui märkate neid sümptomeid, on oluline viivitamatult tegutseda, et eemaldada kahjur ja taastada oma kodulehe turvalisus.

 

Pahavara tüübid

Pahavara võib võtta erinevaid vorme. Siin on mõned levinumad pahavara tüübid, mida võib leida kodulehtedelt:

  1. Viirused – need on ühed levinumad pahavara tüübid. Viirused kopeerivad end ise teistele failidele ja seadmetele, mis võivad nakatuda. Viirused võivad põhjustada kahju, hävitada faile ja takistada teie kodulehe toimimist.
  2. Troojalased – troojalased peidavad end teiste tarkvarade sees ja nakatavad seadme, kui kasutaja laadib selle alla. Need võivad muuta kodulehe turvalisust ja põhjustada andmelekkeid.
  3. Küberkuritegevuse vahendid – need võivad olla mitmesugused vahendid, mida kasutatakse kodulehe ründamiseks. Näiteks võivad need olla tarkvarad, mis proovivad leida kodulehe turvavigu või paroolide kräkkimise vahendid.
  4. Pahavara skriptid – need on väikesed koodijupid, mis lisatakse teie kodulehele, et varastada teie külastajate isikuandmeid või installida muud pahavara.

 

Kuidas käib pahavara eemaldamine kodulehelt?

Esimene samm on teha kindlaks, milline osa teie kodulehest on nakatunud ja kuidas see toimib. Selleks võite kasutada spetsiaalseid tööriistu nagu Google Search Console, mille abil saate oma kodulehe turvaseisundit jälgida.

Kui olete kindlaks teinud, milline osa teie kodulehest on nakatunud, peate selle osa eemaldama. Kui olete kasutanud sisuhaldussüsteemi, nagu WordPress, peaksite kontrollima oma pluginaid ja teemasid, et veenduda, et need on ajakohased ja turvalised. Samuti peaksite muutma oma administraatori parooli, et takistada edasisi rünnakuid.

Kui teie kodulehele on sisestatud pahavara kood, peaksite selle koodi käsitsi eemaldama. Pahavara eemaldamine võib olla keeruline, kui te ei tea täpselt, kus kood asub. Seetõttu võib olla vajalik professionaalne abi.

Kui vajad abi kodulehe puhastamisel siis kirjuta meile julgelt – oleme puhastanud aastate jooksul sadu erinevaid lehti!