SEO parandamine
admin

september 01.2016 |

SEO parandamine piltidega on küllaltki väheräägitud teema kuid siiski väga oluline. Väga pikka aega on pildid olnud blogijate ja veebimeistrite jaoks teisejärgulised ja üldiselt on neile liiga vähe tähelepanu pööratud. Piltidesse suhtutakse pigem nagu sisutäitjatesse või kujunduselementidesse ent mitte SEO-abilistesse. Just natukene rohkem vaeva enda piltide valikul, optimeerimisel ja paigutusel võib olla vahe edu ja läbikukkumise vahel. Siin on mõningad näpunäited kuidas oma piltidega paremini ringi käia.

 

Õige pildi kasutamine

Just selle täiesti õige pildi leidmine mis sobib sinu sõnumi ja üldise veebilehe välimusega on asja võti. Kui sul puuduvad enda või fotograafi tehtud pildid siis saab alati kasutada suuri pildipankasid ja leida see õige pilt kas tasuta või väikese tasu eest. Kui tegu on näiteks veebipoega siis tasuks kindlasti investeerida tootefotograafi sest head pildid müüvad juba ise!

 

Õige failiformaadi kasutamine

Peale seda kui õiged pildid on välja valitud tuleb hakata mõtlema õigele failiformaadile mis sobiks sinu vajadustega. Tuntuimad on GIF, JPEG ja PNG. Kui sa ei ole nende failiformaatidega tuttav siis siin on hea artikkel mis aitab edaspidi valida – http://www.digitaltrends.com/computing/whats-the-difference-between-a-gif-a-jpg-and-a-png-file/

 

SEO parandamine pildifaili nimede optimeerimisega

Tavaliselt panevad kaamerad ise piltidele numbrilised nimed seega on väga tõenäoline, et pildid ka sinu veebilehel on nimedega nagu “0000023.jpg” vms. mis ei ütle foto või selle sisu kohta mitte midagi. Ka otsingumootorid ei suuda veel pilte skännida ja seal olevat sisu analüüsida, see tähendab et pildi paigutamisel otsingutulemustes lähtutakse selle ümber olevast tekstilisest infost. Niisiis tuleks proovida ka piltide failinimed viia kokku neis oleva sisuga.

 

Piltidele pealkirjade lisamine

Hiljutine uuring tegi kindlaks, et pealkirju pildi all loetakse 300 korda rohkem kui artiklis endas olevat sisu. Kui sa tahad enda lugejatele anda edasi lühikest ja tabavat sisu siis see on hea koht selle tegemiseks. Ühtlasi hoiavad pealkirjadega pildid külastajaid kauem lehel ja suurendavad kõvasti ka tõenäosust, et loetakse läbi ka ülejäänud sisu.

 

Piltidele sisukaardi lisamine

Kui sinu veebilehel on palju pilte ja videosid, siin on tähtis luua ka eraldi sisukaart nendegi tarbeks. Sisukaart aitab sinu lehte ja meediat paremini ja õigemini indekseerida. Rohkem näiteid ja infot leiab selle kohta siin – https://support.google.com/webmasters/answer/178636?hl=en

Loodame, et leidsid siit ka enda blogi või veebilehe jaoks kasulikke näpunäiteid!

Kui antud teema huvitab sind rohkem siis kirjuta meile julgesti allpool!