admin

juuni 10.2024 |

Apple WWDC 2024 toob kaasa mitmeid olulisi uuendusi ja täiustusi, keskendudes peamiselt tarkvarale ja tehisintellektile.

iOS 18 saab olema üks suurimaid uuendusi, kus peamised täiustused hõlmavad uuendatud Siri tehisintellekti, mis on võimeline olema vestluslikum ja intelligentsem. iPhone’i kasutajad saavad ligipääsu süsteemiülesele ChatGPT-le, samuti võimalusele luua kohandatud emotikone, redigeerida fotosid häälkäsklustega, transkribeerida heli ja saada sisu kokkuvõtteid Safari brauseris. Täiustatakse ka kodukuva kohandamist, lubades ikoonide ja vidinate paigutust vabamalt muuta, ning Messages rakendus saab RCS toe, mis parandab sõnumivahetust Androidi kasutajatega.

visionOS 2 toob mitmeid täiustusi Vision Pro seadmetele, sealhulgas rohkem natiivseid rakendusi ja reaalajas subtiitrid kõigi heli- ja vestluste jaoks. Lisaks tutvustatakse Vision Pro rahvusvahelist turuletoomist, mis hõlmab mitmeid uusi turge.

macOS 15 keskendub samuti tehisintellekti võimaluste kasutamisele, eriti uutel M3 kiibiga Macidel. Süsteemiseadete rakendus saab uue kujunduse ja parema organiseerimise, et hõlbustada seadete leidmist ja kasutamist.

iPadOS 18 saab suurema osa oma uutest funktsioonidest iOS 18-st, sealhulgas kauaoodatud Kalkulaatori rakendus ja silmajälgimise funktsioon, mis teeb iPadi kasutamise käed-vabaks.

Lisaks tutvustatakse watchOS 11, tvOS 18, ja HomePod Software 18, kuid nende kohta on vähem lekkinud üksikasju. Uusi riistvarauuendusi seekord oodata ei ole, kuna rõhk on tarkvaral.

WWDC 2024 toimub 10.-14. juunini ja põhiettekannet saab jälgida Apple’i veebilehel, YouTube’is, Apple TV rakenduses ning Apple Developer rakenduses​ (9to5Mac)​​ (MacRumors)​​ (Engadget)​.