admin

oktoober 28.2024 |

Taust ja Eesmärk

Eesti Kultuurkapital, institutsioon, mille peamine ülesanne on toetada ja edendada kultuuri, spordi ning rahvakultuuri valdkondi Eestis, otsustas kaasajastada oma veebilehte, et muuta see intuitiivsemaks, ligipääsetavamaks ning kaasaegsete tehnoloogiate ja disainistandarditega kooskõlas olevaks. 2025. aastal tähistab Eesti Kultuurkapital oma 100. aastapäeva, mis lisas projekti tähtsusele erilise sümboolika ja sügavama tähenduse.

Projekti eesmärk oli luua veebikeskkond, mis oleks kasutajasõbralik nii arvutites kui ka mobiiliseadmetes ning peegeldaks Kultuurkapitali väärtusi. Veebileht pidi olema usaldusväärne infoallikas ja tööriist nii taotlejatele kui ka laiemale avalikkusele, toetades seadusega määratud ülesannete täitmist.

Disaini ja Funktsionaalsuse Parandused

Veebidisaini uuendamisel lähtuti Eesti Kultuurkapitali väärtustest ja stiiliraamatust. Uue kujunduse aluseks oli ühtne ja lihtne navigatsioonisüsteem, mis tagas kasutajate mugavuse, ning mitmekesine visuaalikeel, mis hõlmas olulisi disainielemente, näiteks logo nähtavus ja taustapildid, et sümboliseerida 100 aasta tähistamist. Avalehel ja muudel peamistel alalehtedel kuvati selgelt vajalikud andmed, näiteks kontaktinfo ja taotluste tähtajad, mis olid paigutatud kasutajamugavust silmas pidades ja WCAG ligipääsetavuse standardeid järgides​.

Disainiga kaasnesid ka funktsionaalsuse uuendused, näiteks kvartaalne ajakell, mis aitab kasutajatel jälgida taotluste esitamise tähtaegu, ning blogi ja uudiskirja funktsioonid, et hõlbustada infovahetust ja uudiste edastamist. Samuti lisati veebilehele SEO ja sotsiaalmeedia jagamise võimalused, et tõsta Kultuurkapitali veebilehe nähtavust ja kättesaadavust laiemas meediapildis.

 

Tehnilised Lahendused ja Ligipääsetavuse Täiendused

Tehnilisest küljest hõlmas projekt märkimisväärseid optimeerimistöid, mis tagasid lehe kiire laadimisaja ning Voog platvormil töötava sisuhaldussüsteemi turvalisuse uuendamist ja parandamist. Kõik lahendused lähtusid EN 301 549 ja WCAG ligipääsetavuse nõuetest, et tagada veebilehe kasutatavus ka puuetega inimestele. Tehniline SEO optimeerimine tagas, et Kultuurkapitali veebilehe sisu oleks otsingumootoritele hästi leitav, milleks korrigeeriti lehe pealkirju, metaandmeid ning kasutati ALT-tekste visuaalelementidel. Lisaks võimaldati sisu ületoomine mitmes keeles ning tulevikus mitmekeelsuse laiendamine.

Projekti Raamistik ja Ajakava

Koostööplaan oli selgelt struktureeritud, jagades projekti mitmeks etapiks, sealhulgas disaini loomine, funktsionaalsuse arendamine ja optimeerimine, ligipääsetavuse parandamine ning sisuhalduse ja SEO seadistamine. Esimeses etapis koostati veebistruktuur ja kasutajateekonnad. Järgnes kujunduselemendi ja funktsionaalsuse lisamine, mis hõlmas AI-põhist otsinguvormi ja meediateenuste integreerimist, tagamaks, et külastajatele oleks veebileht intuitiivne ning ligipääsetav erinevates seadmetes. Testimisfaasis kinnitati, et veebileht vastab kõikidele tehnilistele ja ligipääsetavuse nõuetele, ja viidi läbi lõplik kasutajakoolitus, mis võimaldas Eesti Kultuurkapitali töötajatel veebilehte edaspidi iseseisvalt hallata​.

Kokkuvõte ja Tuleviku Väljavaated

Eesti Kultuurkapitali veebilehe uuendamine oli strateegiliselt läbimõeldud projekt, mille eesmärk oli parandada kasutajamugavust, tõsta veebilehe visuaalset kvaliteeti ning tagada, et Kultuurkapital suudab täita oma seadusest tulenevaid ülesandeid veelgi tõhusamalt. Uuendatud veebileht pakub kasutajatele kiiret ja hõlpsat juurdepääsu olulisele teabele ning aitab toetada Kultuurkapitali missiooni Eesti kultuuri ja spordi arengus. Veebileht jääb edaspidi edasiarendatavaks, mis tagab selle kestlikkuse ja valmisoleku vastata uutele väljakutsetele ja tehnoloogia arengutele.

Vaata vastvalminud lahendust SIIN!