admin

August 02.2019 |

Hiljuti tuli välja artikkel, mis teatas, et isesõitev auto taksoteenusena veel teedele ei jõua.

General Motors Cruise’i CEO Dan Ammann teatas, et aastal 2019 nad ei jõua isesõitvat autot taksoteenusena teedele lasta, küll aga plaanivad nad kõvasti suurendada testautode arvu San Francisco teedel.

Isesõitev auto taksona pidavat välja tulema selle aasta lõpus, kuid nüüd tuleb hoopis välja, et General Motorsi ekspresident Ammann ei usu ka, et isesõitev auto-takso tuleks välja aastal 2020-gi.  Ammann  ütles, et nende eesmärk on  nii sinna jõuda nii kiiresti kui võimalik, kuid kõik on turvalisuse taga kinni ning seepärast suurendavad nad ka oma testautode arvu.

 

isesõitev auto

Cruise’il on esinenud varasemalt palju probleeme ning nende autosid on peetud aeglasteks ning ettearvamatuteks. Suurimaks mureks peetakse seda, et Cruise’i isesõitev auto on olnud raskustes arusaamisega, kas objekt teel liigub, või mitte.

Samu probleeme on olnud ka teistel. 2018 aasta märtsis sõitis isesõitev Uber jalakäijale Arizonas otsa ning tappis ta. Üle maailma on erinevates linnades isesõitev auto taksoteenusena kasutamisel läbi kukkunud.

Inimestel on vaikselt kadunud usk, et need üldse teedele jõuavad. Isegi Elon Muski enesekindlus ei tekita inimestes suurt optimismi.

Ammann siiski usub, et San Francisco on see koht, kus isesõitev auto taksoteenusena esmasena käima läheb. Ta plaanib teedele lasta veel suure hulga isesõitvaid testtaksosid ning kavatsetakse korraldada ka avalikke üritusi, kus San Francisco elanikud, kes on ühtlasi katsejänesed, saavad esitada küsimusi ilma juhita taksoteenuse kohta.

Cruise’i töötajad tegelevad pideva isesõitva auto beeta-testimisega koos nende enda Uberile sarnase appiga. Lisaks sellele on Cruise loonud partnerluse ka Hondaga, et luua täiesti uus automudel, mis oleks eriline ja väljaspool piire.

Kuigi ilma juhita takso ilmselt veel nii pea reaalselt kasutusele ei jõua, on Ammann positiivselt meelestatud ning tänu partnerlusele Hondaga (ja paljude muude firmadega) ei teki neil ka rahapuudust. Cruise on kõige hilisem firma, kes tegeleb isesõitva taksoteenuse välja aretamisega ning teiste läbikukkumistest nad end mõjutada ei lase! Droonikullerid ju juba tegutsevad (https://89.ee/droonikuller-on-nuud-reaalsus/?preview_id=8099&preview_nonce=eb1ce6388c&post_format=standard&_thumbnail_id=8103&preview=true), miks ei peaks siis inimjuhita taksogi.