Kuidas häkkerid WordPressi veebisaiti ründavad?
Kõik veebisaidid on pideva rünnaku all, olgu see siis phpBB foorum või WordPress veebisait. Veebisaite ründavad korraga aga häkkerit ja ainuüksi üks häkker võib päeva jooksul skännida tuhandeid lehti või sadu kordi proovida neisse sisse logida.
Tavaliselt pole see isegi inimene, kes üritab teie veebi häkkida. Häkkerid kasutavad automatiseeritud tarkvara, mis otsib konkreetseid nõrkusi veebisaidil. Neid veebi roomavaid automatiseeritud tarkvaraprogramme nimetatakse robotiteks.
Aga kuidas kaitsta oma WordPress veebisaiti häkkimise eest?
Tasulise versiooniga on näiteks võimalik blokeerida veebile ligipääs ühele tervele riigile. Kui mingist riigist ei ole sinu veebil ühtegi legitiimset külastajat, siis saad ära blokeerida kõik sellest riigist pärit külastajad.
Teine tasuta plugin, mis pakub täiendavat kaitset sinu veebile, on Sucuri Security. Sucuri aitab tugevdada WordPressi turvalisust, blokeerides “häkkerobotite” võimalusi rünnakutest kasu saada. Sellel on ka pahavara skannimise funktsioon, mis kontrollib kõiki faile, et näha kas neid on muudetud.
Sucuri hoiatab sind iga kord, kui keegi sinu veebisaidile sisse logib, et aidata sul tuvastada potensiaalset häkkerit. Sucuri saab sind ka teavitada, kui mõnda faili muudeti, mis on miski, mida häkkerid teevad.
WordFence suudab blokeerida sellised robotid, mis korduvalt kasutajanimesid ja paroole WordPressi sisselogimislehel katsetavad.
Hea viis aga, kuidas kaitsta oma WordPress veebisaiti, on keskenduda üldisele sisselogimiste piiramisele. Selleks on olemas plugin nimega Limit Login Attempts Reloaded, mis võimaldab automaatselt blokeerida kõik häkkerid, kes sisestavad määratud arvu (tavaliselt on see kolm, kuid võid seda arvu vähendada või suurendada) valesid kasutajanime ja parooli kombinatsioone.
Backup
Uuenda oma teemasid ja pluginad
Kõikide teemade ja pluginate uuendamine on ülimalt oluline, sest vananenud plugina olemasolu on häkkimise üks peamisi põhjuseid. WordPress pakub võimalust kõikide pluginate automaatseks värskendamiseks, mis on mugav neile veebiomanikele, kes ei logi tihti sisse ega tee sageli saidil uuendusi. Autoupdate funktsiooni lubamise abil võid kindel olla, et su veebil on kõige ajakohasem tarkvara.
On põhjuseid, miks autoupdate funktsiooni mitte lubada, kuid negatiivseid aspekte on sellel harva. Üheks võib olla näiteks, et uuendatud plugin ei pruugi teiste pluginatega enam kokku sobida. Saitide puhul, mis ei muutu tihti, on automaatse uuendamise funktsioon siiski tõenäoliselt hea lubada.
Ole ettevaatlik “hüljatud” pluginatega
Kuigi mõni plugin võib töötada ka aastaid pärast seda, kui arendaja on selle hüljanud, võib juhtuda, et need vanad pluginad on haavatavad või sisaldav mõnda väikest viga. Kuna nad on hüljatud ja keegi nendega enam ei tegele, ei saa see viga või haavatavus kunagi korda ning seetõttu on sellised pluginad häkkeritele kergem saak.
Need väiksed sammud on hea viis, kuidas kaitsa oma WordPress veebisaiti. Väljatoodud pluginate tasuta versioonid on juba täiesti piisavad, et hoida oma veeb turvaline.
Võta meiega ühendust ja me seadistame su veebisaidile kõik vajaliku, et hoida su veeb turvaline ja häkkeritele kättesaamatu!